Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiam egész nap nyomja...

2 éves fiam egész nap nyomja a kakit, mindig csak annyi jön, h kicsit olyan legyen a pelus és lehessen pelenkázni. Miért csinálja?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó érzés neki ha törölgeted a popsiját... De komolyan... :)
2013. máj. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában a kakiprobléma ebben a korban lelki eredetű,valamilyen szorongásra utal.
2013. máj. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem jó érzés neki, nem szereti.

Mit tudok tenni ellene?

2013. máj. 22. 17:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Kikell deríteni miért szorong,mi a baja.Védőnő segíthet esetleg vagy doki,esetleg ha bölcsis akkor a gondozók adhatnak jó tanácsot.

Barátnőm kisfia volt így sokáig,megjött a kistesó azért szorongott.

2013. máj. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nálunk is jön, de még nem tud róla :)

Védőnő? Hát ő kizárt, de a gyerekdokit meg fogom kérdezni legközelebb erről.

2013. máj. 22. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Szorulása van,és nem tudja kinyomni?Lányaim ha keményet kakilnak,alig merik kinyomni,mert fáj nekik.
2013. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kisebb szorulásra utalhat szerintem is. Nem tudja egyszerre elintézni. Adj neki rostos gyümölcslét, joghurtot, ami könnyíthet rajta! A kisfiammal is előfordult már, aztán másnapra rendeződött a dolog.

Ha erre sem szűnik meg a probléma, akkor máshol kell keresni az okát. Bár én még ilyet nem hallottam, hogy pszichés oka lehetne ennek, attól még lehet, hogy létezik...

2013. máj. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves előző, megértem, h nem hallottál még ilyenről, azonban tény, hogy FŐLEG gyerekkorban jellemző gyakrabban a szorongás, és ennek egyik jellemző manifesztációja a székszorulás.
2013. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!