Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok, ha megy utánato...

Mit csináltok, ha megy utánatok a gyerek egész nap "anya, anya, anya" felszólításokkal? 2-3 éves

Figyelt kérdés

Néha rájön ez a lányomra, és akkor napokon keresztül jön utánam, mint egy árnyék.

Szeretgetem, örülök neki, de közben a munkával is kéne haladni... Aztán leültetem, hogy hagyjon, akkor meg lelkifurim van...


2013. máj. 10. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgom lenne, és éppen olyanja van, hogy rámtapad, akkor bevonom őt is, vagy adok neki valami feladatot. Ő ezt imádja, imád segíteni bármiben, és akkor nagyon büszke magára. Ezzel ő is jól jár, és én is.
2013. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Az én lányom 21 hónapos. Általában hagyom segíteni. Feladatokat adok neki ahhoz kapcsolódva, amit épp csinálok. Pl. tegye el a zoknikat a fiókba, dobjon ki ezt-azt a kukába. Van saját kisseprűje, lapátja, azzal sepreget, de ügyesen tud port törölgetni is.

Ha ez nem válik be, akkor megbeszélem vele, hogy ezt, vagy azt megcsinálok (kiteregetek, vagy leszedem a szárítóról a ruhákat) és utána olvasunk egy mesét (most épp könyv mánia van nálunk). Így persze sokkal lassabban halad minden, de legalább halad és a gyerek sem nyíg.

2013. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Éppen egy ilyen napunk van ma. ÉS tulajdonképpen mindig. Az idegbaj határán vagyok, de egyelőre még bírom...kisebb-nagyobb zökkenőkkel igyekszem normális maradni. 28 hónapos a fiam, tulajdonképpen ritka, ha hagy bármit is csinálni. Ma pl főznöm kellett, de ő nyöszörögve mászott rám: "anya, ne főzzél". Általános még az "anya, nem egyél!", az "anya, ne menjél pisilni!", és az anya, ne üljél le!" is.

Én sem értem, a lányom sosem volt ilyen! Mindegy, az idő nekem dolgozik, és ha megmaradok a végére épelméjűnek, akkor egyszer csak megláthatom majd, hogy felnőtt! :D

2013. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ma nálunk is ilyen nap volt (biztos az érkező front miatt...). Alig bírtam elkészíteni a vacsorát. 26 hónapos, de eddig még soha nem ültettem fel a konyhapultra - na ma megtettem. Így tudtam elkészíteni - nagy nehezen - a petrezselymes krumplit a hagymás májjal.
2013. máj. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát igyekszem bevonni abba amit épp csinálok, ami azt eredményezi, hogy vagy be se tudom fejezni azt a valamit, vagy 3x annyi időbe telik...:-(( A legjobb, ha ilyenkor mindent hagyok a fenébe, és leülök vele játszani 1-2 órát, úgy, hogy 200%osan rá figyelek, és akkor utána kicsit elvan magában...

Nálunk is van sok ilyen nap, szeparációs szorongás, vagy csak szimplán rossz napja van, vagy beteg lesz, nem tudom, de estére olyankor teljesen paff vagyok..:-((

2013. máj. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom többnyire ilyen. Tűrök, igyekszem bevonni a dolgokba, aztén estére kiakadok, és örülök hogy az apja altatja, körülöttem, pedig végre csend van...
2013. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igyekszem bevonni a munkákba, de ez sem mindig lehetséges, mert hárman vannak tesók. Aki mindig(sokszor) jön utánam, ő a középső.

Nálam első a gyerek, utána jöhet a házimunka, nagyon sokat foglalkozom velük, külön-külön is próbálkozom. De szegény kis középsőm olyan anyás, több kéne neki valahogy.

2013. máj. 12. 14:56
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha olyan dolog van amiben segíthet pl hús panírozás, sütemény tészta készítés muffint a formába adagolni akkor jön és segít. Amíg ott vagyok addig bonyolultabb dolgokat is csinálhat (pl a tömőfával nyomhatja a darálóba a húst ha fasírt készül, vagy a robotgépet is kezelheti, minden el lett neki magyarázva, hogy mivel mit szabad!) Vagy megvajazhatja a késével a kenyeret (a többihez nem nyúlhat) a hűtőből önkiszolgáló lehet, a mikrót kezelheti ha ebédet melegítünk. 3 éves iszonyat önálló ezáltal. van egy fellépője (sámli szerű) ha wc-re megy viszi magával villanyt kapcsolni, aztán viszi a fellépőjét hogy kezet mos. Látja a csapon (ledes beépítésű) hogyha piros nem szabad alányúlni ha kék akkor hideg ha sárga akkor jó.

Nagyon jó, hogy sokat megy utánad :) Én se örültem először, mert úszott a házimunka, de rengeteg mindent képes megtanulni és nagyon nagyon sokat tud segíteni, ha akar.

2013. máj. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!