Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Védőnővel vannak gondjam?

Védőnővel vannak gondjam?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk és 2 éves lányom van. A védőnő hetente megjelenik. Az elején nagyon sokat segített, első gyerek, segístégem se sok volt. De azóta sok idő eltellt és néhány hét után már jól boldogultam a gyerekkel. Fel is ajánlottam kedvesen, hogyha sok dolga van, az én babámlátogatását nyugodtan csökentheti, mert minden rendben van velünk, ez azért is, mert mindig panaszkodott, hogy sok dolga van. Mondta, nem, mert szeret jönni hozzánk. Mindig megkínálom, mint bármilyen látogatót, és van egy protokol, amit sajnos követni "kell", a többi anyukától tudtam meg, akik úgyszintén adnak egy csokit, kávét vagy bármilyen más apróságot a védőnőnek. Erről otthon nem hallottam, de követtem a szokásokat.

Márma már odajutottam, hogy bármilyen dolgom van, legyen az nagytakaritás, vagy épp dagasztok egy tésztát, jön és elvárja a kiszolgálást, úgymond, tényleg van, hogy alkalmatlan. Volt egy kisebb átalakítás, csempéztünk, falat törtünk, akkor is ideüét egy- másfél órán keresztül.

A gyerekkről kb 5 percig beszélünk, aztán egész másról beszél, én meg hallgatok, ritkán bólogatok, vagy épp megmutatja netten, hogy milyen táskát, ruhát vett magának nagyon jó áron. Közel sem vagyunk barátnők, nem is értem.

Sokat segített, megbántani nem akarom, de már terhemre van. Nem mondja előre mikor jön, már kértem erre, de nem tudja, így meg egészhéten várok rá, délelőtt nemmehetünk szinte sehova mert 10től 2ig bármikor jöhet. 1körül lefektetem a lányomat és ha utána érkezik meg már nem ébresztem fel, volt, hogy kérte ébresszem fel, mert szeretné látni.

Mit tegyek?


2013. máj. 23. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Menjetek el délelőtt ide vagy oda, s akkor ha nem talál otthon, majd legközelebb szól előre!

Nem kell rá várni, csináld a dolgod!

2013. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En a helyedben egyszeruen nem engedném be. Pofátlannak kell lenni, kulonben nem ért a jo szóból. Már 2 éves a lányod, mit akar még rajta látni hetente? Tuti nyugodtan elmennék délelott is bárhová,nem igazodnék hozzá, hogy mikor jon.
2013. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csinálnám a dolgomat, nem várnék rá. Ha meg rosszkor jön, megmondanám neki, hogy most alkalmatlan, dolgotok van. És nem kínálnám meg, max egy kávéval.


Vagy egyszerűen délelőtt ne legyetek otthon. Menjetek boltba, játszótérre, sétálni stb. HA meg a gyerek alszik, mondd, hogy nem fogod felkelteni, mert akkor nem tudja kipihenni magát.

2013. máj. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, ne legyetek otthon :) Ahogy azt már előttem is írták.
2013. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!