Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan erősítsem fel kislányom...

Hogyan erősítsem fel kislányomat? Mit adhatnék neki? Másnak hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

4 éves múlt kislányom, és január óta szinte egyfolytában beteg.Mondjuk,hogy 99,9 százalékig gyógyult bekerül az oviba

és újra beteg.Hol a füle hol a torka,jelenleg a hörgői gyulladtak,magas láz kíséri.És hát ugye a végén mindig muszáj antibiotikumhoz folyamodni.Szeptemberben került oviba,az első félévet szinte betegség nélkül megúsztuk,előtte max megfázás volt nagyobb betegség nemigen.És második félévtől 1 hetet megy 2 hetet itthon,2 hetet megy 1 hetet itthon.Most már itthon vagyok táppénzen,mert októberre várjuk a tesót,így itthon tudom tartani kúrálni,megvolt az oviban az évzáró,és bár én június közepéig vittem volna ,de ugye most az újabb betegség közbeszólt úgy döntöttem itthon marad mostmár.S majd szeptemberben kezdjük újra.Amúgy nagyon szereti óvodát,társait,hiányoznak neki itthon és én bár sok mindent kitalálok mégsem pótolhatom a közösséget.

A nyár jól jön remélem sok friss levegővel,zöldségekkel gyümikkel,kerülvén a beteg gyerekeket,óvva kislányomat megerősödik őszre.Már nagyon el vagyok keseredve,hogy állandóan szenvedni látom,nem beszélve arról,hogy a gyomra tuti kikészül ettől a sok gyógyszertől.Több orvos látta,s közülük az egyik javasolta a mandulakivételt.Ő egy épp ügyeletes orvos volt,a sajátunk nem javasolja csak évi 5 alkalom(fülbetegség) után adna beutalót.Anyukám esküszik rá hogy pedig ez lenne a megoldás.(én is sokat voltam kicsinek beteg és ez oldotta meg a problémát)Én nem igazán tudom mivel tennék jót.Ha mégis mandulaműtétre kerülne sor,ő még pici nem hagynám egyedül a kórházban,és ha tesó itt lesz ő sem nélkülözhet engem...kissé félek is ettől...



2013. máj. 27. 08:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 4 éves volt, amikor állandóan a fülfájással küszködött. Kivették a manduláját, azután nem volt beteg.

A műtét reggel volt, és délután már haza is hozhattuk.

2013. máj. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Gégész látta már? Az én fiam nem jár közösségbe, 3,5 év alatt max. orrfolyása volt, de tavasszal köhögni kezdett. Háziorvos nem mondott semmit, elvittük gégészhez, egyből látta, hogy hatalmas az orrmandulája még normális állapotban is. Én elvinném (ha eddig nem volt) szakorvoshoz, döntsön ő műtét ügyben, ne a háziorvos ötleteljen. Évi 5 betegség? Az borzasztó sok, szerintem.

Ránk ősz elején műtét vár, de értem hogy miért kell.

2013. máj. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
csak az van hogy nálunk nem mindig a füle a bibi.Mondom van hogy torka,hörgő,tüdő,fül,midig más,füle eddig idén kétzer rosszalkodott.
2013. máj. 27. 08:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Állami gondozott gyerekekkel foglalkozok ahol iszonyat nehéz megoldani ha a gyerekek betegek és nem mennek óviba. Nekünk a BRONCHO-VAXOM vált be. Nekem az anyukám javasolta 3-4 éve, hogy ez már a mi gyermek korunkban is rendkívül hatásos volt. Vényköteles, de biztosan felírja nektek a doki. Valamint C-vitamin (aszkorbin sav NEM előre gyártott mű C vitaminok) szépen a port bele szórod a gyerek teájába és meg itatod vele.
2013. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem tapasztalatom, ha beteg a gyerek, kezelni kell, nem próbàlkozni homeos, meg házi szerekkel, hanem egyből antibiotikum, gyógyszer!!!

Ha 1 hétig halogatja az ember az antibiotikumot, hátha meg gyógyul, akkor 1 hét alatt csak még jobban kijön rajta a betegség, legyengűl, gyógyszer is lassabban hat, lassabban gyógyul fel, 3 hét.

Ha az elején megkapja az antibiotikumot, akkor 1 hét, meggyógyul gyorsan, s nem strapálja le annyira a szervezetét abetegség!

Multivitamint is folyamatosan adom.

2013. máj. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az a baj a mi dokink nem iylen a ő nem szreti antibitikumot adni nagyon ellene van :-(
2013. máj. 27. 08:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha mindig antibiotikumot adsz, az többet árt mint használ! Ráadásul ha fölösleges is!



Kérdező!

Sajnos átérzem amit írsz. A Bronho-vaxom nekünk semmit sem ért. A rybomunil dettó.


Szerintem vidd el fül-orr gégészhez. Bár nekünk az is csak azt mondta, hogy majd iskolára kinövik a gyerekeim. Hát kösz...

2013. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted, nálunk kb ugyanez van, csak még hozzá jön a krupp, viszont a füllel nincs baj (még kopp-kopp-kopp) 3,5 évesemnél a télen az immunotrofina vált be, hogy attól vagy nem, nem tudom, de novembertől februárig itta, 3 üveggel, nem volt beteg. November elején volt beteg, kruppos is lett, aztán meg mikor abbahagytuk, szintén, február óta pedig.. mint nálatok. Most megint elkezdtük neki adni a gyerekorvos javaslatára (kúraszerűen kell, ezért hagytuk abba 3 üveg után), mert én már nem hiszek a sok zöldség-gyümölcsben (eszi szerencsére)

A pici nálunk mindent elkap, oda-vissza fertőzik egymást, a 9 hóanpja alatt már vagy 5-ször volt beteg. Antibiotikumot csak most kapott, mert már vagy 3 hete küszködünk nála, mindig visszajön valami, és bár vírus, a dokinéni szerint hátha van valami saját bacija, ami miatt mindig visszajön a betegség. Mostanában egyébként mi sem tudunk kilábalni, folyamatosan köhögünk hol kevésbé, hol jobban, a hányós hasmenős vírus az egész családon végigment szóval nem tudom mi van... vártuk már a jóidőt, jött, és tessék....


Gégészt nekünk is javasolt a gyerekdoki, még nem mentünk el. Barátnőm kislányának vették ki most a manduláját, mert ő egy hetet nem bírt ki antibigyó nélkül, annyira sokszor begyulladt a füle. Nem mondta, hogy bent kellett aludni, szóval ez nem többnapos kórházi ottlét. Mikorra várod a picit? Előtte nem tudjátok ez meg? (gégész, és ha tényleg muszály a műtét, a pici előtt) Jó egészséget nektek!

2013. máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy embert, így egy gyereket is célzottan kell mindig kezelni!

Ha vírusos a betegség, akkor csak tünetenyhítő gyógyszerek kellenek, nem kell antibiotikum. Mert nincs mire. Ha nincs baktérium, nincs mit elpusztítson az antibiotikum, tehát felesleges.

Ha bakteriális a fertőzés, akkor pedig antibiotikum kell. Abban az esetben viszont nem kell nézni, hogy jaj, antibiotikum, nem akarom adni, stb. Kell adni!

Ha ki van kezelve a gyerek, akkor ha megoldható, nyilván nem mindenkinél, de akinek nagyon sokat beteg a gyereke, ott meg kéne oldani, hogy miután felgyógyult, utána is kerülje a közösséget. És persze míg beteg, addig is kerülje a közösséget, az embereket. Ha valahová nem muszáj vinni, meg lehet oldani, hogy valakivel otthon maradjon a gyerek és csak az udvarra menjen ki kicsit levegőzni, akkor meg kell oldani. Mert ilyenkor sokkal kisebb az esélye, hogy felülfertőződjön a gyerek és baktériumok kapjon el, tehát nem fog kelleni az antibiotikum.

Ha meggyógyult a gyerek és még otthon van, akkor tud erősödni az immunrendszere immunerősítő vitaminok segítségével és mikor visszamegy az oviba, sokkal ellenállóbb lesz.

Mert ha meggyógyul, ott még gyenge azért az immunrendszer, így ha visszamegy egyből az oviba és ott beteg gyerekkel összekerül, akkor megint elkapja.

Az immunerősítést pedig már az ősz kezdetén el lehet kezdeni vitaminokkal és azt egész télen.

A mandulaműtétet pedig, hogy valóban javasolt-e, azt pedig csak is szakorvos tudja megmondani. Ugyanis attól, hogy egy gyerek sűrűn beteg, még nem biztos, hogy megoldja a problémát a műtét.

Olyan esetben megoldás csak, ahol az orrmandula mindig megduzzad úgy betegség során, hogy nem tud rendesen áramolni a levegő az orrban és az üregekben, így savós középfülgyulladás alakul ki. Abban az esetben, ha nincs a gyereknek orrmandulája, nincs mi úgy megduzzadjon, így tud szabadon járni a levegő, nem gyullad be a fül.

Viszont ha valamelyik gyereknek nem ilyen jellegűek a betegségei, csak mondjuk folyton náthás lesz, köhög, de a fülével jellemzően nincs gond, ott a mandulaműtét semmit nem fog megoldani.

2013. máj. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt a kérdést én is kiírhattam volna!

3 éves fiam(bölcsis) ebben az évben 4x volt olyan beteg hogy antibiotikum kellett neki.(1x volt fülgyulladás)

Mi januárban voltunk fül-orr-gégészeten akkor ott azt mondta a szakorvos,hogy nincs ennek a gyereknek a mandulájával semmi baj!A gyerekdoki meg váltik állítja,hogy meg van nagyobbodva a mandulája!Tény és való,hogy sokat horkol éjszaka,tehát csak a száján tudja venni a levegőt de csak akkor amikor beteg,tehát be van dugulva a takonytól az orra tehát alapesetben normálisan veszi a levegőt!

Ma délutánra van megint időpontunk fül-orr-gégészetre,újra megnézetem mert a gyerekdoki azt mondja,hogy január óta sokminden változhatott a mandulájával!

Nemtudom...azt tudom,hogy én már nagyon elvagyok keseredve mert sok zöldséget-gyümölcsöt eszik a fiam,rengeteget vagyunk friss levegőn,nagyon sokat mozog(télen is hacsak fél óra órára kivittem délelött-délután is tehát nem az a lakásban ülő típusok vagyunk)eszik mellette multivitamint stb.Sokan azt mondják merthogy a bölcsi..de érdekes az hogy ő 2 éves kora óta bölcsis tehát 1 éve és az elején semmi gondunk nem volt 1-2 orrfolyást leszámítva!

Ja és igen,nekünk is közben megszületett a kistesó aki most 4 hónapos és már ő is 2x beteg volt az elsőnél annyira,hogy még antibiotikum is kellett.

Szóval délután kiderül mi lesz a gégészeten de az a baj,hogy sokan azt mondják,hogy ne engedjem kivetetni a manduláját mert utánna is ugyanúgy beteg lesz sőt még jobban!

Szóval Kedves Kérdező!Sokat nemtudtam segíteni csak leírtam a mi esetünket is.

2013. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!