Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Németországban mennyi egy...

Németországban mennyi egy bébiszitter órabére?

Figyelt kérdés
Mi kinnt élünk,és egy ismerősünk vigyáz itt a gyerekünkre.Annyi a dolga,hogy bevigye a gyereket az oviba.Mi korán reggel átvisszük hozzá a gyereket ott van nála 3órát aztán viszi be az oviba.Viszont sokat nem kell a kicsinkkel foglalkoznia,mert visszaalszik nála.Vannak délutánok amikor meg ő megy érte,de akkor reggel mi visszük oviba a csemeténket,ezek a délutános munkabeosztású napok,ilyenkor se nagyon foglalkozik a gyerekünkkel ,mert leülteti a TV elé ő meg azt ténykedik otthon amit akar.Hozzáteszem nem szakember,csak "segít" nekünk,de tegnap közölte,hogy nem elégszik meg a napi 10Euróval amit adunk neki 5 Eurós órabért követel.Szerintetek ez reális így ebben a szituban?Én egy gyárban dolgozom elég kemény fizikai munkát és az én órabérem 6.20 Euró.Valami más lehetőséget kell találnunk,mert nem éri meg így kinnt gürizni,ha gyakorlatilag ezért a pénzért már itthon is lehetnék a gyerekkel.

2013. máj. 27. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Èn hivatásos tagesmutter vagyok.

Ha valaki hivatalosan csinálja, akkor ha tagesmutterhez viszed ott 3-7 €/óra/gyerek körül kell fizetned. Ez mint egy magán bölcsi (de nagyobb gyereket is lehet pl délután beadni) müködik, csak a Tagesmutter egyedül kell hogy legyen a gyerekkel. Àtlag az 5€, de ez elég kevés, mert ugye a tegsmutternek ebböl adóznia is kell.


Ès létezik a Kindermädchen vagy Kinderfrau, ö általában házhoz megy a gyerekekhez, itt 8-12€/óra/háztartás ami között csinálják.


valaha én is vittem gyerekeket reggelente oviba, az nekem 20 perc elfoglaltság volt, pont mert 7-töl nyitott az ovi és anyukának korábban bent kellett leni heti 3x. habár saját autóval csináltam és ezért 10€/ alkalom pénzt kaptam.

Aztán közben nekem is születtek gyerekek, így most nem dolgozom már, de nekem is volt egy fiatal kis lány aki heti 1x 3órát nálunk volt. neki 5€/óra díjat fizettem, semmi dolga nem volt, csak a gyerekkel játszani, míg én rakodtam, takarítottam, varttam stb, vagy is én is otthon voltam.

Aztán elköltöztünk egy faluval arréb, és kerestem megint ilyen lányt, de a legolcsobb is 10€/órát kért.


Nálatuk szerintem a 10€/nap rettentöen kevés, még ha feketén is csinálja. (habár én feketén nem hagynám a gyerekemet senkire sem egyedül, mert a tagesmutter kurzus ráadásul ingyenes is, és esténként van, így elvégezhetö, néhány hónap alatt)

5€/ óra egy reális kérés, és egyáltalán nem sok.

Amit nem értek miért van a gyerek 3 órát délelött a csajnál, mikor minden ovoda legkésöbb 7:30-kor kinyit. vagy is gondolom 6 elött nem viszed oda (mert akkor elég szívtelen vagy, ha hajnalban felébrested) akkor csak 1,5 órát kell neki fizetned.

Ha a csaj hivatalos lenne, akkor ö kapna minden gyerek után bambini geldet a várostól, ti meg förderungs geldet a várostól (remélem jól írtam), vagy is nem is kerülne ennyibe.

2013. máj. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mi 5 és fél 6 körül visszük oda a gyereket,de ő csak fél9-re viszi az oviba,mert előtte a saját unokáját viszi iskolába és onnan mennek át az oviba a kislányommal.Pont ezért én nem tartom igazságosnak,hogy ő órabért kér tőlünk,mivel a mi fizetett időnkben viszi az ő gyerekét suliba,holott már fél8-ra vihetné a miénket.Eddig alkalmanként adtunk 10 Eurót és akkor nem számolgattuk az órákat.Egyébként meg szerintem az nem szívtelenség,ha előbb viszi valaki oda a gyerekét és felkelti,hanem a kényszerűség hajtja.Sajnos a munkahelyemen nem kérdezik hogy oldom meg a kisgyerekemet,nem érdekli őket,nekem meg dolgoznom kell,vagy különben mit adok enni a gyerekemnek.Szerintem ez az állítás nem helyénvaló.Én a gyerekemért dolgozom és a megélhetésünkért.Gondolkodj el kérlek azon miket állítassz.Nem szép dolog szívtelennek nevezni amikor nem ismered a hátteret.Én nagyon szeretem a gyerekemet,és egy idegen ne állítson rólam és általánosságban véve olyan anyákról akik kénytelenek igen is hajnalban felkelteni a gyereküket,hogy dolgozni tudjanak menni.Van olyan szülő aki hajnali 3-kor kel nap mint nap,mert megy a vonata és el kell hogy érje,és kénytelen a kisfiát felébreszteni,mert egyedül nem hagyhatja a lakásban és viszi át a nagyszülőkhöz ameddig ő dolgozik.Aki ilyent állít ,nem tudja és lehet sosem fogja átérezni milyen érzés amikor megszakad a szívem,hogy szegény kislányomat ki kell szednem az ágyából.Nem nagyon válogathatok az állásajánlatok közül,mert örülök,hogy ez is van.Nekünk kell alkalmazkodni.Nemrég költöztünk ki és még nem ismerjük a lehetőségeinket,de köszönöm a tanácsokat.Amit írtam nem veszekedésnek szántam,csak azt akartam hogy megértsd mit miért kell tennem.
2013. máj. 30. 15:09
 3/3 Ancsikaa. válasza:
Üdv. Bibészitterkedést vállalok Németországban ( nem horribilis összegért ) ha esetleg valakinek tudok segíteni, írjatok nyugodtan :)
2014. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!