Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a 2,5 éves...

Mit csináljak a 2,5 éves lányommal hogy egyen?

Figyelt kérdés

Alig akar enni,nagyon válogatós.Egész nap az édességet enné.

Nem tudom már mit kezdjek vele.17 kiló szóval jó súlyba van,de akkor is rossz hogy nem eszik.


2013. máj. 27. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki se nasit, se édes innivalókat.

Ha nem kéri a reggelit, akkor nem kap. De semmi mást se adjál neki. Délben kínáld meg ebéddel, ha akkor sem kér, hagyd.....nemsokára kérni fogja, és szépen behabzsolja bármi legyen.

Csak azért ne adj neki ropogtatnivalót hogy legyen valami a gyomrába...bírd ki, kemény menet, de megéri.

2013. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja, csak így éred el hogy egyen normálisan!!!
2013. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egyél vele te is.
2013. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Mindenki jól írta elöttem.

èppen, hogy nincs jó súlyban, inkább már a túlsúlyos kategória felé halad, minden plussz kiló egy teher neki is, a szivnek is a tüdönek is és minden szervnek.

èn a helyedben még most kidobálnám az összes tejpépet, az összes cukros löttyöt (egy deci 100%-s alamlében lényegesen több cukor van mint egy deci fantába), minden csoki, és édességet, chipset, tejszeletet, túrórudit, gumicukrot, gyerkejoghurtokt, gyerek pudingokat.

ès ahogy az elsö írta, ha nem eszik egy étekzésre majd fog a következöre. ha közte éhes, akkor az elején told ki a reggelit. vagy is ha reggel 8-kor nem eszik, lehet eszik 10-kor. ekkor vagy adjál neki egy almát, vagy ha nagyon éhes vedd elöre az ebédet. délután meg ha megint éhes vegyél natur joghurtot és tegyél bele gyümölcsöt.


nekem lányom minden evö, nálunk nincs csoki tilalom, vagy ilyesmi, mert megtanítottam mértéket tartani. 2,5 éves és 12 kg. Tudja hol a csoki, és a többi édesség és maga szolgálja ki magát, addig a percig, amíg tudja hol a határ. tudja, hogy ebéd elött nincs csoki, és ha lenne és nem hallgat rám akkor elrámolnám.

2013. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a túlsúly attól is függ, hogy a 17 kilójához hány centi magas. Az én lányom 3,5 éves és 16-17 kiló között mozog. Ránézel és egyáltalán nem látszik ducinak. Ô is nagyon édes szájú és csak úgy tudom kordában tartani, ahogy előttem már leírták, semmi nasi és ha nem eszik, nem adni neki mást. Én pl kitapasztaltam, hogy nem adhatok neki tízórait, mert akkor tuti nem ebédel. A sarkunkra kell állni ilyen téren, mert később a fejünkre nő és már esélyünk se lesz megtanítani a helyes étkezésre.
2013. máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

annyi még :

egy 2,5 évesnek még 5x kell ennie egy nap !!!!!


uzsira 10óraira: gyümölcsel kínáld meg

2013. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor fordított pszichológiát alkalmazok: "nehogy megedd, ez anyáé, és mire visszajövök még itt legyen". Mindig bejön :)
2013. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem mondanám túlsúlyosnak a lányomat,mivel egyáltalán nem kövér hiszen magas is a korához képest.Ő már 3-4 évesre való ruhákat hord,mikor még csak 98-as kéne neki.

Ki fogom próbálni azt amit leírtatok. :)

Köszönöm szépen a segítséget!

Kidobni nem fogom azt ami itthon van,mivel én egy középutat szeretnék találni a rendes evés közt és mikor kaphat valamit.De az első hozzászóló módszerét kipróbálom.

2013. máj. 28. 08:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szintén 2,5 éves a lányom és borzasztó rossz evő. Én sem adok neki nasit, sem cukros löttyöket. Egy hete szenvedünk az evéssekkel. Pénteken vittem orvoshoz ez ügyben. Közölte, hogy nagyon válogatós, és hogy ebéd előtt egy fél órával ne igyon semmit, valamint 2 hónapig Béres cseppet + C vitamint kell szednie. Mondjuk nem látszik rajta, hogy nem eszik, 95 cm és 13 kg. Nem tudom meddig fog még éhségsztrájkolni....
2013. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!