Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak 3 éves lányommal...

Mit csináljak 3 éves lányommal? Egyszerűen kezelhetetlen!

Figyelt kérdés

2 éves koráig egy angyal volt,szót fogadott,bárhova el lehetett menni vele,olyan büszke voltam rá.

aztán elkezdődött a nem korszak,gondoltam majd ez is lecseng,aztán a kicsit hisztizős korszak és teljesen

elindultunk mind a ketten a lejtőn.

a férjem szerint azért van ez mert mindent megengedtem

neki,pedig ez egyáltalán nincs így.

régen mindent eltudtam neki magyarázni,

megbeszélni,megértette,szót fogadott.

de most...

egész nap jár a szám,ezt ne csináld oda ne menj,

vagy teljesen mindegy,a lényeg hogy csak azért is csinálja

és mindig addig addig húzza ameddig lehet,

és kivárja amíg már nem bírom tovább cérnával

és seggre verés lesz belőle.

akkor meg sír.

pl bevásárolni nem lehet vele menni,mert elmegy,ha mondom neki jöjjön vissza

csak azért se,hisztizik,kiabál,rángatja magát.

és ez csak egy példa a sok közül.

már nem tudom mit tegyek,hiába próbálok vele

leülni beszélni,vagy nem is figyel,vagy mire a végére érek már

le is tojja amit mondtam neki.

már zsarolással "kényszerítem" arra hogy jó gyerek legyen,

pl akkor kapsz hello kittis joghurtot ha jó leszel

és lehet ezzel is átestem a ló túl oldalára.

az apját állandóan üti

nem tudom hogyan tovább.

február óta jár oviba,de ott panaszkodnak rá.


2013. máj. 27. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
a szép szó a legtöbb gyereknél nem elég. Igenis büntetés kell. Ne lefizesd hogy akkor kapsz ezt azt. Hanme bünti legyen ha rossz. Az apja sem lehet vele túl szigorú és következetes ha üti....
2013. máj. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kislányom szaladgál boltba akor megfogom a kezét és else eresztem hiába kéri,a verésért azonali büntit kell adni .
2013. máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Amikor az én lányom csinálja ezt, egyszerűen ráültetem a büntiszékre, ami a folyosónk végén van, és fél órát kell rajta ülnie úgy, hogy nem mozoghat, vagy sarokba állítom. Ilyen korban a gyereknek nem elég beszélni, meg "zsarolni", ezekre úgyse figyel oda, büntetést kell neki adni, mert csak abból tanul
2013. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

fél órát? normális vagy?

ahány éves a gyerek annyi perc. Hogy gondolod hogy azt megérti hogy fél órára anyám jol otthagyott és dunsztom sincs miért ültetett le. ahány éves annyi perc utánna bocsánatott kell kérnie

2013. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem az tűnik fel az írásodból, hogy:

"egész nap jár a szám,ezt ne csináld oda ne menj,

vagy teljesen mindegy,a lényeg hogy csak azért is csinálja"


Na, egész nap a NEM! NE CSINÁLD, GYERE VISSZA, stb...

ezt kerüld, állati nehéz, de próbáld átnevelni magad, hogy a gyerek ne érezze, hogy állandóan tiltást kap+tölts vele minőségi időt!!! Amikor csak vele foglalkozol, és tényleg rá figyelsz...


Ajánlom figyelmedbe ezt a könyvet, nem olcsó, de nekem sokmindenben sikerült változnom, és segített:

[link]

2013. máj. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fél óra talán tényleg túlzás, de ahány éves annyi perc? Azaz 3 perc? Annyi idő alatt le sem nyugszik egy kiadós hiszti után, nemhogy elgondolkodna, hogy most miért is vagyok itt... 3 perc rövid idő. Tudja, hogy ha így viselkedik, akkor egy "kis időre" be kell állnia a sarokba, gyorsan elhadarnia utána, hogy "bocsánat", és akár a következő másodpercben kezdheti elölről. Negyed óra-20 perc alatt már elgondolkodik, az már büntetés. De a 3 perccel röhög a markába a gyerek, és hülyének nézi a szülőt...


Ütni egyébként miért hagyja magát a férjed? Ne vicceljen, nehogy visszanyaljon már a fagyi... Fogd le, ha nem ért a szóból. Egyik unokahúgom is irtó hisztis volt 3 éves kora körül. Amikor ütni kezdett (én 15-16 lehettem), mondtam neki, hogy ne csinálja mert fáj, és különben sem bántunk másokat (jó nyilván nem fájt). Csak folytatta. Ekkor megfogtam a kezét, és mondtam, hogy ha nem hagyja abba, akkor máhogy is beszélgethetünk ám...nem hagyta abba. Erre megfogtam, oldalt fektettem, és egyik kezemmel mindkét kezét, másik kezemmel mindkét lábát fogtam össze, hogy sehogyan se tudjon kiszabadulni. Először azt hitte játék. De amikor rájött, hogy nem tud kiszabadulni, akkor elgondolkodott. Csak akkor engedtem el, amikor már annyira kétségbeesett, hogy láttam, nem csak azért ígéri meg, hogy nem fog ilyet csinálni mert akkor kiszabadul, hanem tényleg nem fogja többet ütni a karomat "csak úgy". Többet nem packázott velem. Természetesen utána nagyon szívesen játszottam vele utána is rengeteget. Most is jóban vagyunk, ha van időnk még össze is futunk és leülünk beszélgetni egy picit valami kávézóban. Te is valami ilyesmit kellene, hogy csinálj.

2013. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem az egyik jó barátnöm kislánya 3 éves korában volt ilyen kezelhetetlen ö azt csinálta a kislányával hogy csak játékból nem mondta meg a kislányának hogy csak játszik vele ráfektete az ölébe a kislányt és nagyon gyengéden legyingette a kislánya popsiját olyan 7-8 at és utána megkérdezte a lányát hogy ki szeretnél még kapni anyutól? Nem! Többet nem hisztizet! Priviben ird meg tetszik az ötlet?
2013. máj. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!