Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell a kisgyerekeket is...

Miért kell a kisgyerekeket is elvinni az orvosi rendelőkbe, ha van más megoldás?

Figyelt kérdés

Mostanság, hogy babát várok és többet kell orvoshoz járnom, gyakorta tapasztalom, hogy egyes anyukák rendszeresen elcipelik a rendelőbe a gyerekeket, akik ott visonganak, kiabálnak, piszkálják a betegeket, és a várakozást elunva türelmetlenné várnak és nyűgössé. Itt persze tisztelet a kivételnek, mert vannak, akik kénytelenek elvinni, mert nem megoldható az elhelyezés, de sokak még ott beszélik is meg, hogy az apuka, mama, papa otthon van, rájuk bízhatta volna, de inkább elhozta. Vagy rájuk bízta ugyan, de a nagyszülő fogja és behozza a rendelőbe a gyereket, akik sokszor láthatóan nem nagyon foglalkoznak a szülőkkel, de elpattan a cérna, mert pl. nem ihatnak a kávéautomatából, és akkor megy a sírás-rívás.

Többen mondták már, hogy sokan így akarnak előbb bejutni, mert hátha az asszisztens és az orvos megunja a zajongást, vagy a többi betegtárs előre engedi őket. De kérdem én, komolyan ezért el kell vinni egy bacival teli rendelőbe a gyereket? És arról nem is beszélünk, hogy ezt a gyerekkel szemben is aljasság (szerintem).


Ti mit gondoltok? Tapasztaltatok ti is ilyesmit, vagy ez csak felénk lett nagy divat?



2013. jún. 1. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk sosem láttam kisgyereket a felnőtt rendelőben. Csodálkozom is, hogy sok szülő, anyuka, hogy tud elmenni a dokihoz, ha beteg és mondjuk otthon van a picivel. De én sem vinném. Amikor terhes voltam (2x) akkor a doki mondta, hogy soron kívül bemehetek... volt is nagy felháborodás, nem is szerettem járni, de csak nem várok 3 órát a bacikkal teli rendelőben a soromra. Akkor kiváltságos voltam, soha többet nem leszek és én is türelmesen kivárom a 2-3 órát, mint ahogy eddig is vártam egy táppénzes papírért ennyit.... De hogy a gyerkőcöt vigyem, és vele próbáljak előbb bejutni... eszembe nem jutna. Meg is lincselnének kb.
2013. jún. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Én 3 terhességen vagyok túl, a gyerekek már ovisak javában.

Soha nem foglalkoztam ilyen dolgokkal. Mindenkinek szíve-joga oda vinni a gyereket, ahova akarja.

Ahhoz meg szokjál hozzá, hogy a gyerekek nem tudnak csendben lenni :)

Mindemellett nem kell őket távol tartani a bacival teli rendelőtől, hisz jóesetben nem steril gyereket nevelnek a szülők.

2013. jún. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Engem nem is a gyerekek jelenléte zavar, hanem az, hogy felnőtt rendelésre nem való kisgyerek. Óvónő vagyok, elhiheted, kedves 2., hogy a gyerekzsivaj, mint olyan, a legkevésbé sem zavar. De az orvosi rendelő nem rólam szól, hanem rajtam kívül más betegekről is (pl. a nőgyógyászat mellett van a háziorvosi rendelés, tele idősekkel), orvosokról, asszisztensekről, olyanokról, akik ott dolgoznak és felelősséggel tartoznak, figyelniük kell. Az más, hogy én személy szerint nem voltam elragadtatva attól, hogy mikor csendben olvastam, a szemben ülő anyuka gyermeke odajött hozzám, és elkezdett a táskámban matatni, majd a csokimat elkobozva futott anyukához. Momentán ha kérik, még oda is adtam volna, de más táskájában matatni? (Egyébként az anyuka reakciója az volt, hogy körbenézett, majd néhány pillanat után megpróbálta a csemete ujját lefejteni a csokiról, aki üvöltött. Én meg inkább odaadtam, ezen ne múljon, tényleg.)
2013. jún. 1. 22:44
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Egyszer egy sportbaleset kapcsán ügyeletre kényszerültünk menni a párommal, elég kellemetlen, fájdalmas sérülése volt, és volt ott egy család (papa, mama, nagyobb gyerek, kisebb gyerek), pont utánunk érkeztek így hallottuk mi a baj: a nagyobb gyerekkel volt egy egészen apró sérülés, ami több napja volt, és gondolták aznap megnézetik (vasárnap volt). Mind a négyen felvonultak az adott osztályra és mivel a kis gyerek (5-6 hónapos lehetett) már sírt rendesen természetesen előre vették őket. Közbe meg volt ott 3-4 tényleg gázos sérüléssel kókadozó beteg. Na ezen nagyon felháborodtunk magunkban, miért nem maradt otthon a mama a kisbabával? Vagy legalább a kórház előtt sétálgathatott volna, de ők inkább az előny miatt becipelték a babát a kórházba.
2013. jún. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk a felnőtt rendelésre senki sem viszi a gyerekét. A kismamákat automatikusan előre veszik, az asszisztenst és az orvost pont nem érdekli a többi beteg "véres rongy" nézése.

Amikor én voltam várandós, én kerültem előre, most pedig türelemmel kivárom, ha beugrik egy kismama és bemegy előttem.

Volt már, hogy elvittük a fiamat, mert nekem is és a férjemnek is akkor érkezett meg az eredményünk. A férjem elsétálgatott a gyerekkel a kertben, én bementem. Az én fiamat amúgy képtelenség bevinni a rendelőbe, még a státuszvizsgálatnál is kiordítja a lelkét, úgyhogy, ha tehetem, nem viszem.

2013. jún. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Én elviszem a még nem ovis kislányomat magammal, amikor a háziorvosomhoz megyek a táppénzes papírért. Nem tudom megoldani az elhelyezését, muszáj jönnie. De nekem már a előre szólt a háziorvos, hogy mielőtt megyek telefonáljak oda, megírják a papírt és csak kopogjak be érte. 10 mp az egész, és nem érdekel, hogy ki mit gondol magában.
2013. jún. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Írtam is, hogy más, amikor valaki nem tudja megoldani az elhelyezését. Persze, hogy nem hagyja otthon egyedül a gyerkőcöt, legyen az bármekkora. Jogos is.

Nálunk a háziorvosi rendelésre lehet kérni időpontot, de a múltkor mikor időponttal bementem, egy idős néni utánam nyargalt, kitépte a kezemből az ajtót, hogy ő volt itt előbb, én jöttem utolsónak, várjam ki a sorom. (Azt hittem, leszakad az arcom... majd mondta az asszisztens, hogy elsősorban időpontom van, másodsorban dolgozó kismama vagyok, ha nem látta volna a pocakból, és egyik beteg sem tartozik a másiknak beszámolóval, hogy miért megy be soron kívül.)

Szóval azóta én inkább beülök, megvárom a sorom, nem szeretnék harcot vívni az idősebb korosztállyal, 5 percen.

De egyébként valahol érthető is, hogy felétek a kismamákat előre veszik. Taknyos, influenzás szezonban nem éppen szerencsés a többi beteg között kuksolni.


Viszont akkor, kedves 4., nem csak nálunk dívik az ilyesmi. De nem értem, miért kell szegény gyerekeket ennek kitenni?


(És mindenkinek ment a zöld mancs!)

2013. jún. 2. 17:40
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

A 6. válaszolót miért is kellett lepontozni? Írta, hogy még nem ovis a lánya, ezért kényetelen magával vinni.


De ha lenne is hová tenni a gyereket. Arra még véletlenül sem gondol senki, hogy azért viszi magával a gyereket a rendelőbe, mert esetleg előtte-utána más dolga is van anyukának, amihez történetesen kell a gyerek jelenléte is? Pl. cipővásárlás a gyereknek? Vagy magát a gyereket is orvoshoz, védőnőhöz kell vinni?

Nem azonnal csak és kizárólag az jut mindenki eszébe, hogy a gyerek által akar valaki előbbre jutni.



Esküszöm nincs még egy ilyen ország ezen a Földön, ahol ennyire utálnák a gyerekeket és ilyen mértékben intoleránsak lennének velük és az anyukáikkal szemben.

...és, hogy mindezt ráadásul egy ÓVÓNŐ!!!!! képes produkálni??? Hát megáll az eszem.

Kedves Óvónő, ha ennyire utálja a gyerekeket és a szüleiket, akkor legyen kedves másik pályát választani.



(Ma már mozgalom van arra, hogy a dolgozó gazdik bevihessék a munkahelyükre a kutyájukat. A gyereküket meg akasszák csak a szögre a szülők, akkor is ha betegek...)

2013. jún. 6. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Egyet értek azzal, hogy aki teheti, ne vigye a felnôtt orvosához a váróba a gyerekét, mert ott többségében beteg emberek ülnek összezsúfolva, zárt térben. Egy kisgyerek pedig unatkozni fog, és ezért mindent összefogdos, felmászik, lemászik, enni kér, inni kér vagy viszi a játékait, cumiját, rongyiját, szétpakolja, leejti, esetleg szopja az ujját... szóval sajtkukac módjára sokkal jobban odakeni magát az egész már az ôskorban összebacizott berendezéshez, mint egy felnôtt, aki csak a kilincset fogja meg, aztán majd kezet mos.

Aztán persze zavarhatja is a dolgozókat, de szerintem annyira azért nem hallatszatszik be a váróból és (a más táskájában turkáló eseteket leszámítva) a várakozásban unatkozóknak még üde színfolt is lehet, ha kiolvasták a plakátokat :) úgyhogy ez a része nem annyira érdekelne.


Én biztos (ha megoldható a felügyelet), hogy ha csak beugranék valami papírért a dokihoz, amit megbeszéltem elôre, és utána meg mennénk cipôt venni is inkább 2x fordulnék.

Ha gyereket látok egy rendelôben, elsô gondolatom, hogy biztos nem volt kire bízni. Ha viszont 2 felnôttel látom, akkor már az, hogy miért nem megy ki a fele csapat.

2013. jún. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Két éves a kislányom, két hetes kora óta viszem magammal mindenhova, mert az esetek nagy részében nincs kire bíznom. Sőt, ha nincs suli, ovi, a nagytesók is jönnek velem. Én kimondottan hálás vagyok, ha bárhol előre engednek, mert sosem unalmamban megyek a rendelőbe, vagy hivatalokba... és kisgyerekekkel órákat várni - hát, még egy felnőttnek egymagában is idegtépő. Sosem szólok, hogy engedjenek előre, de ha bárki is megteszi, akkor nagyon szépen megköszönöm és elfogadom. DE visszatérve a kérdésre, az is megfordulhatna a fejekben, hogy egy kisgyermeket nem olyan könnyű bárkire is csak úgy otthagyni... merthogy én is voltam már így, és anyukám 10 perc múlva telefonált, hogy menjek vissza amilyen gyorsan csak tudok, mert a fiam kijelentette, hogy addig nem vesz levegőt, amíg anya vissza nem jön... és akkor szépen megkértem az előttem lévőket, hogy engedjenek be, mert muszáj vagyok menni a gyerekért, de halaszthatatlan a dolgom. Ez már nagyon égő, mert vagy elhitték, vagy nem... A kisgyermekek néha jobban bírják a várakozást, mint azt, ha lepasszolják őket...
2013. jún. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!