Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szemüveges gyerekek Anyukai,...

Szemüveges gyerekek Anyukai, tudnatol par gyakorlati tanacsot adni?

Figyelt kérdés
Milyen szempontok alapjan valasztottatok keretet?Elmondtak nehany dolgot, de en magam meg sosen vasaroltam szeüveget.Hogy szoktattatok hozza gyermeketeket a szemüveg viselesehez?Az en fiam tavollato, eleg erös dioptriat kapott , 2 es fel eves most 3 honap mulva viszem kontrollra.Nalatok romlott a helyzet vagy csak az eredeti dioptria maradt?

2013. jún. 3. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen kis korban én biztosan olyan szemüveget választanék ami gumírozott hátul. Tehát a két tartó pálca között gumi feszül. A szoktatást biztosan elmondja majd az orvos, de úgy érdemes hogy először csak 1-2 órára olyan tevékenységhez amiben ügyes, meg szokott. Aztán szépen lehet növellni az adagot napról napra egyre több órában és egyre több tevékenységhez. Lehet majd az egyik szemet le is kell ragasztani, hogy a másik megerősödjön, de ez állapot függő.
2013. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolóval. Az én kisfiam 1,5 éves korában kapta, neki mínuszos. Az optikában a julbo szemüveget javasolták akkor és nagyon meg vagyok elégedve vele. Hátul pántos, állítani lehet és szilikon, tehát nem törékeny. Már többször kellett cserélni benne lencsét, mert sajnos gyorsan romlik a szeme, de még mindig nincs kitágulva. Egyedül a hátsó gumi pántot kellene cserélni lassan.

Arra viszont készülj, fel, hogy nem sok helyen találsz majd babakeretet. Nekünk is kb. az 5. optikában sikerült.

A hozzászoktatáshoz nem tudok hozzászólni, mert nekünk rögtön elfogadta. (Mesenézéshez tettük fel legelőször.)

2013. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 vagyok: igen fontos hogy szilikonos, gumis keretet válasz, kevésbé törik és tartósabb. Állami gondozottakkal foglalkozok és az egyik kisfiúnak speciális szemüveg kellett, német országból rendelték, a szemüveg nagyon jó, de olyan gagyi gumis része volt hátul, hogy az valami hihetetlen, fogtam egy melltartó pántot és azt bele alakítottam, így állítható is volt és tartott is a gumi. Azóta is kitűnően szolgál.

[link]


itt ha lemész legalulra akkor van pár szemüveg amit ajánlani tudok, de nézzetek körül több helyen mindenképpen, csak ez volt az első hely ahol képet is találtam

2013. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


a legfelső gumifazon volt a gyerek szemüvegébe, na az egy kalap k..... olyat ne válassz, de érezni is fogod, hogy semmire nem jó.

2013. jún. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!