Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most komolyan, tényleg rosszat...

Most komolyan, tényleg rosszat teszek a fiammal, ha nem adom bölcsibe?

Figyelt kérdés

A minap megkaptam a barátnőmtől, hogy én mennyire kiszúrok a fiammal, hogy nem adom bölcsibe, mert az ő gyereke (egyidősek a fiaink, 2 évesek) mennyire szeret járni, és mennyi mindent tanul ott, és hogy élvezi a gyerektársaságot... Mondtam neki, hogy mi remekül elvagyunk bölcsi nélkül, (szerencsére nem kell még visszamennem dolgozni) Sokat jövünk-megyünk, játszóterezünk-vannak már kis barátai, akikkel rendszeresen találkozunk.

Erre a fejemhez vágta, hogy önző vagyok, és a gyerekkel teszek rosszat, hogy magamhoz láncolom...


2013. jún. 3. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a bölcsőde nem olyan fontos, én ha tehetném 3 éves koráig itthon tartanám a gyermekem. Viszont 3-4 évesen már fontos lesz, hogy közösségbe járjon. De 3 éves koráig az anyukája mellett lenne a helye minden kis gyermeknek, és nagy kár, hogy ezt nem támogatják.
2013. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Kislányom 1.5 éves volt amikor bölcsibe adtam tény sokat tanult ott és könnyen is szoktunk be az oviba is utána , viszont akkor rákényszerültem hogy beadjam őt mert dolgozni kellett. Most 2 babócám várom a férjemnek most olyan munkája van hogy megtehetem hogy itthon legyek vele. Most nem szeretnék semmiről sem lemaradni amiről akkor lemaradtam .


6 éves kislány anyukája és 27+1 hkm :)

2013. jún. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg szimplán irigy, hogy neked nem kell beadnod.

Kétség kívül megvannak a bölcsi előnyei is, de szerintem egy ilyen kisgyereknek az a legjobb, ha minél többet az édesanyjával lehet.

Ráér még szocializálódni az oviban is.

Szerintem ez egy nagyon nagy adomány, lehetőség, hogy 3 évig otthon lehet lenni a gyerekkel, aki tudja, használja ki, mert ezt az időt már később nem lehet visszahozni, bepótolni.

Persze az is abszolút érthető, ha valaki anyagilag nem tudja ezt megoldani, de azért ez erős túlzás, hogy kicseszel vele.

2013. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez csak és kizárólag a te döntésed! Mindenki egyénileg el tudja dönteni, h mi szeretne! Ha te így érzed, akkor így a jó! Te élsz a gyerekeddel, te tudod, h neki mi a jó! Ha úgy érzed ez így jó, ahogy van, akkor minden adnád bölcsibe! Az én lányom 15hónapos, nemrég kezdte a bölcsit és imádja! De őt 1 pillanatig sem elégítette ki, h én vele vagyok itthon és jövünk megyünk! Gyerekekre vágyott, társaságra, amiben rendzser is van, mert ő elég rendszer szerető! Így elvittem, sokat fejlődött és fejlődik és nagyon jól érzi magát! Én is megtehettem volna, h itthon maradjak vele, de ő átkalibrálta a dolgokat! Ez van... :( Nekem pl. jó is meg nem is, mert bizony hiányzik nekem és persze kicsit rosszul is esik, h ennyire jól elvan ott, de ha ő boldog etől! Úgy, ahogy a te fiad is veled! Ha ő így boldog, nehogy betedd! Majd, ha érzed, h kevés ez neki, akkor! :) Nem szabad más véleményére adni! Egyik füleden be, másikon ki! MInden anyuka (tisztelet a kivételnek), azt hiszi ő a mindenható, a tökéletes anya, és mindent tud, a másik meg semmit! Le kell tojni mindenkit! Legyél sokat a piciddel, amennyit csak lehet, és amíg ő igényli! Később lesz ő még eleget távol! :)
2013. jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Igen szerintem igaza van a barátnődnek egy ekkora gyereknek már kell a bölcsi.
2013. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szia! Örülj neki, hogy nem kell beadnod a bölcsibe. Én kénytelen voltam beadni 2 évesen a pénz miatt. Nagyon nehezen szokott be, fél éven keresztül sírt amikor ott hagytam, már amikor járt. Mert ugye nagyon sokat beteg volt. Ha tehettem volna itthon maradok vele, mi nagyon jól elvoltunk együtt itthon. Nem unatkozott, mentünk erre-arra.nem hiányzott neki a gyerektársaság. Neki még anya kellett volna. Nagyon sajnáltam szegénykémet. Én azt vallom, hogy 3 éves koráig a gyereknek otthon a helye. De amit írtak is nagyon különbözőek a gyerekek. Ha lesz még egy, azt nem adom bölcsibe az tuti.
2013. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én a lányomal otthon maradtam 3 évig de mivel én bébiszitter vagyok így jártak hozzánk gyerekek vagy mi mentünk és nem volt gond az óvis beszoktatás sem

Tégy úgy ahogy te látod jónak a szívedre hallgass

És ez az idő hamar eltelik sajnos és nem jön visza szerintem is irigy egy kicsit a barátnőd

nem is biztos hogy beveszik mert nem biztos hogy van hely

2013. jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én úgy veszem észre, hogy a legtöbb 2 éves gyerek nagyon jól elvan hasonló korúakkal, akár a bölcsiben, akár máshol. Hogy a te gyereked ide tartozik-e, azt csak te tudhatod. Nekünk szülőknek biztosan nehéz az elválás, mert soha többé nem lesznek már ekkorák, és igyekszünk kihasználni minden időt. Egy társaságkedvelő gyereknek sztem sokkal jobb a bölcsi, mint otthon. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy kiszúrsz vele, 1 évet még csak kibír veled :) Nem hiszem, hogy a barátnőd bántani akart volna, vagy esetleg irigy, látja, hogy a saját gyereke mennyire élvezi a bölcsit, a tiéd meg ebből kimarad. Mindenesetre finomabban is közölhette volna. Ha tehetném, én délig beadnám a fiam a bölcsibe, azzal jár mindenki a legjobban.
2013. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem volna a barátnődet, hogy azt a sok mindent amit a bölcsiben tanul, miért nem ő tanítja meg otthon a saját gyerekének. A gyerektársaságot az én lányom is nagyon élvezi, minden nap a játszótéren vagyunk délelőtt és délután is 2-2 órát. Szerintem ez teljesen elég neki.
2013. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%
Azok adják bölcsibe a gyereket akik visszamennek dolgozni vagy könyebb lepasszolni mint otthon foglalkozni vele....nem nem teszed rosszul ha nem muszály ne add bölcsibe.
2013. jún. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!