Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen az élet egy 2-3 év...

Djudit kérdése:

Milyen az élet egy 2-3 év közötti gyerekkel, ha nem adjatok még bölcsibe?

Figyelt kérdés
3 éves koráig itthon lesz velem, persze sok közösségi programunk is van, lesz! Körülöttem mindenki bölcsődébe adta legkésőbb 2 évesen, uh nincs előttem semmilyen példa milyen lehet ez az időszak...

2013. máj. 20. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Mire vagy kíváncsi konkrétan? Ilyen nagy általánosságban nehéz válaszolni.
2013. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jégtánc ***** válasza:
Mozgalmas és élményekben gazdag:)))
2013. máj. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Milyen programokra jartok? Melyek a nevelési nehézségek? Mennyire Anyas? Szocializáció? ...
2013. máj. 20. 22:29
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Isteni,imádom:D

Naponta több órát tölt kortársakkal a játszón,heti egy játszóház,most,hogy jó idő van,akár egész napos kirándulások.Anyásnak anyás,egészen addig,amíg lát,ha elmegyek,mert dolgom van,eszébe sem jutok,remekül elvan bárkivel,és nagyon várja a az óvodát.

Egy szó,mint száz,nagyon boldog vagyok,hogy nem adtam a bölcsinek ezt az egy évet,hanem itthon maradtunk.

2013. máj. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Hát én a helyedbe beadnám bölcsibe 2 évesen már szüksége van rá a gyereknek, nem lesz jó otthon.
2013. máj. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anyyí7 válasza:

Nekem a fiam nemsokára 3éves lesz és ithol voltunk együtt.

Én imádtam vele lenni főleg mikor már elkezdett beszélni!!!

Nem adnám oda ezt a 3 évet semmiért,ez az az időszak amit igazán együtt tölthetünk!!

Szerintem a gyereknek ha egy mód van rá még kell az anyai közelség ebben a korban!Az én fiam napközben is igényli ,hogy többször megszeretgessem!

Ha bele gondoltok régen a nagymamák idejében még óvoda sem volt.Ez a bölcsi soknak már csak divat,,a felgyorsult világ eredménye...sajnos. :-)

2013. máj. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a bölcsi nem divat.Gyerekfüggő de azért a legtöbb gyerek szeret bölcsibe járni,köztük a fiam is,imádja az első perctől,önálló,talpraesett,nagyon ügyes meg is őrülne itthon,már 1 évesen uncsi volt neki,hogy velünk van itthon a nagyszülőkkel,játszótérre megyünk,meg ismerősökhöz,barátokhoz akiknek van kisgyereke nem volt neki elég.16 hónapos kora óta bölcsis,muszáj is volt,de 2 évesen biztosan beadtam volna amúgy is,szobatiszta(még nem ágytiszta),folyékonyan beszél,egyedül eszik,rengeteg mondókát dalt tud,reggel már az ajtóban áll 7kor mikor megyünk a bölcsibe.Van olyan ismerősöm is akinek a gyereke teljesen anyás,félős,és visszahúzódó volt,mert otthon volt anyukájával 3-4 éves koráig,van olyan is akiknél ez nem volt probléma,de azok akik beadták 1,5-2 évesen azoknak a gyerekeknek a nagyrésze csak fejlődött,nyitottabb,önállóbb lett.
2013. máj. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Tudom, hogy a bölcsi sok-sok előnnyel jár, de az is, ha Velem lehet. Már 3 hónapos kora óta dolgozok mellette itthonról, amikor alszik. 1 éves kora óta suliba járok heti 1 nap,akkor az Apukája van vele, így nem szigetelődtem el teljesen én sem. Rengeteg helyre, programra viszem, ahol mindazt megkapja, amit a bölcsitől, de valóban kevésbé önálló.Kérlek Benneteket, ne vitatkozzunk arról, hogy bölcsi vagy otthon, mert szerintem minden gyerek esetében egyedi, hogy melyik a jobb neki. Nagyon örülnék neki, ha írnátok még Anyukák, hogy milyen a 2-3 év közötti időszakotok vagy milyen volt.
2013. máj. 23. 21:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi reggeli után kimegyünk sétálni a kutyussal, dobálja neki a labdát, motorozik, ha találunk játszótársakat akkor azokkal elvan, hintázunk, homokozunk, vagy éppen a vásárlást intézzük, egyszóval mindent csinálunk.ha rossz idő van és bent vagyunk akkor főzök és ő segít amiben tud vagy eljátszik egyedül. Nekünk a szomszédban van az ovi, és nagyon sokszor átmegyünk játszani, ha éppen kint vannak az udvaron a gyerekek. ebéd, alvás után ugyanez, plusz még annyi, hogy beteszem a bicikliülésbe és irány ismerősökhöz, lovardába, vagy valami programra viszem ami éppen van a közelben. egy percig sem unatkozunk, és sokat van gyerekek közt erre nagyon odafigyelek, így megvan a megfelelő "társasági élete". imádom minden percét ennek a 3. évnek, és nem adnám semmiért.
2013. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mivel kétnyelvűen neveljük családi okok miatt, és ha közösségbe kerül, akkor ez csak az egyik nyelvi közegben lehetséges, ezért itthon maradok vele, hogy a másik nyelvet erősítsük, mert aztán úgyis az lesz a fő nyelve, amit közösségben hall.

Nagyon jól elvagyunk, heti egyszer járunk kézműves foglalkozásra, heti egyszer könyvtárba meg heti egyszer játszóházba. Ezen kívül van kb. 4-5 játszótér 15 perces távon belül, ezekbe is megyünk felváltva. Van itthon kicsi kertrészünk, ott is sokat vagyunk, ilyenkor pl. levelet söprünk meg hasonlók. Parkba is sokat járunk kutyát sétáltatni, labdázni.

Szoktam figyelni mikor vannak egyéb alkalmi programok, járunk koncertre, gyerekíróval való találkozásra, fesztiválra meg hasonlókra.

De néha kirándulunk is, felülünk a buszra, megyünk ide-oda élvezi nagyon (nekem van bérletem neki meg ingyenes, szóval jó költséghatékony program:P).

Hétvégente meg jönnek nagyszülők, barátok vagy mi megyünk.

Kortársakkal minden nap találkozik játszótéren meg programokon ill. családban is akad, most hétvégén unokatesó szülinapjára megyünk.

Jól elvagyunk, sokkal izgalmasabb, mint amikor baba volt:)

Ja meg pedagógus vagyok, bár nagyobb korosztályra van végzettségem, de azért főbb pedagógiai irányelveket én is tanultam meg ismerem a szakirodalmat, utána szoktam olvasni, mit mikor hogy kell, nem hiszem hogy kevesebbet tanulna itthon mint a bölcsiben. De ha mégis lemaradna valamiben, majd 3 évesen az oviban behozza 1-2 hónap alatt, aminek megtanulása fél év lett volna 2 évesen a bölcsiben.

2015. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!