Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónaposnak milyen fogkrémet...

21 hónaposnak milyen fogkrémet használjak? Fluoridosat vagy sem?

Figyelt kérdés
Még nem tudja kiköpni, így Nenedentet használunk fél éves kora óta, ami fluorid mentes.
2013. jún. 6. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Jól tetted, ezután is fluorid menteset használj! A fluorid lassan ható méreg, ezt csak a fogorvosok ajánlják.
2013. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Fluoridosat használj. A gyerek fogkrémekben direkt kevesebb a fluorid, így azt nyugodtan lenyelheti(egy fogmosásnál csak egy borsónyi kell belőle) A szervezetnek szüksége van rá, hogy ellenállóbbak legyenek a fogak a szuvasodással szemben,erősíti a fogzománcot. Az ivóvízből, élelmiszerekből nem jut be elég mennyiség belőle, így a fogkrémből szármaró fluorid bevitelre szükség van.

Régen tabletta formájában is pótolták a fluoridot. Ma már ritkán alkalmazzák, mert úgy könnyű túladagolni, ami a fogak fehér foltos elszíneződéséhez vezet.

Üdv,egy fogászati asszisztens

2013. jún. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem is jól teszed, mi vademecum rózsaszin krokodilosat használunk, és még marad is, 2 és fél évesek vagyunk. egyébként még ő is lenyeli néha ennyi idősen, nem szívesen adnék neki fluoridosat, mert számukra azért még veszélyes is lehet.
2013. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pont tegnap néztem a Vadenecum krokodilosat és abban is van fluorid. Írja, hogy csökkentett a mennyiség, de van és ügyeljünk rá, hogy minnél kevesebbet nyeljen le a gyermek.

Hát nem tudom, mivel tennék jót...

2013. jún. 9. 12:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Még egyszer mondom, semmi baja nem lesz a fluoridtól, sőt, amit lenyel,+ a fogára kerül, annyira szüksége is van! Erősíti a zománcot, ellenállóbbak lesznek a fogai a szuvasodással szemben :)

2.voltam

Ha olyannak nem hiszel, aki ezt tanulta, ezzel foglalkozik nap mint nap (fogászat), akkor kinek? Aki ezt-azt olvasott a neten?

2013. jún. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy én aggódom túl a kérdést. Sajnos van egy nagyon súlyos betegsége, ezért csinálok mindenből ilyen nagy ügyet... Akkor megpróbáljuk a gyerek fogkrémet, és elkezdjük gyakorolni az öblögetést!
2013. jún. 9. 22:36
 7/8 anonim válasza:
Ne használjon fluoridosat és inkább ti sem (ez csupán tanács). A fluorid valójában káros az emberi szervezetre nézve, ezt nem sokan hiszik el de így van. A orvostan szerint szükséges az erős fogak érdekében. Egy frászt! Jól elhitették velünk és még az orvosok többsége is elhiszi. Valójában mérgeznek vele, már az ivóvízbe is belerakják és még a sörbe is. Nézz utána jobban, hogy kik és miért hitették el a világgal azt, hogy a fluoridra szüksége van a szervezetünknek, hmmm... -_- még csak nincs is jelen alapból ez az anyag a szervezetünkben. A fogaknak kalciumra van szükségük!
2013. aug. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ja még én vagyok, itt egy érdekes cikk:

[link]

2013. aug. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!