Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónapos kislányom nem akar...

14 hónapos kislányom nem akar semmivel játszani. Nem köti le semmi. Mégis mit játszak vele?

Figyelt kérdés
pl. épitökockákat eldobálja, babák nem érdeklik, könyvek kb. fél perc. Egyedül az udavron rohangálás köti le, lehet hogy van valami fejlödési zavara? Nem érdekli semmi. Már kitünően megy, viszont nem beszél semmit. Próbálom tanitgatni de tényleg nem érdekli semmi.
2009. okt. 8. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Hagyd rá, most a járást tökéletesíti. Ez van..:)) Egy ekkora babát max addig érdekel a baba, amíg megnyomkodja a szemeit. Ilyenkor élik a felfedezős korszakukat és a pakolósat. Ezek a legkedvesebb elfoglaltságaik. Ne nyugtalankodj, a kislányod tökéletesen fejlődik. A beszédfejlődéssel sincs egyáltalán elmaradva, van olyan gyerek, aki 2,5 3 évesen kezd beszélni. Majd, ha túljutott ezen az "állandóan menne" korszakon, a beszédhez is meg fog jönni a kedve. Addig is énekelj, mondókázz neki, közben billegtetheted, táncoltathatod, általában ezeket szeretik. Ja! és ne "tanítsd" beszélni, a babák enélkül is megtanulnak. Ha Te és a gyerek környezete sokat beszél, ő is fog idővel.
2009. okt. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2009. okt. 9. 07:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugi elöször én is azt hittem hogy baj van a lányommal, mert leültem vele egy órát játszani ez alatt 20 játékkal játszot olyan hamar megunta. Most 17 hósak vagyunk és most kezd el odáig jutni, hogy hosszabb ideig játszik egy tárggyal.
2009. okt. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rakj el mindn játékot és max kettőt vegyél elő. Több ne legyen előtte mert azért kap bele mindenbe.Játszatok olyat ami a mozgáshoz kapcsolódik. Nekem is ennyi idős a lányom és ő pl? nagyon szereti ha mutogatok neki.Pl: hogy mennek a katonák? És én mutatom neki úgy, hogy magasra emelem a lábaimat nem sokár ő is utánozni fogja. Hogy mennek az óriások? Lábujhegyre állok és a kezem felnyújtom és úgy megyek stb. nagyon szeret hintázni.Van tanuló székunk abban órákig el tud lenni.Ha mesélsz mutogasd is nekiúgylehet, hogy jobban érdekli.vigyél az udvarra egy kis vödröt és abba gyűjtögessetek. És közben mondod neki az amit gyűjtötetek. Játék állatokat is vihetsz ki és játszátok az, hogy össze kell szedni és te közben mondod a nevét az állatnak. Hamar metanulja. és utánna mondhatod, hogy hozza a vödörbe a kutyust.Nagy örömmel fogja csinálni. Nálunk amúgy a bújócska a kedvenc.
2009. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyha szeret az udvaron rohangálni, akkor valszeg hagyni kell neki.
2010. febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!