Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogas kérdés? Milyen fogkrémet...

Fogas kérdés? Milyen fogkrémet használjunk? Mennyi ideig tart ez a foglecserélődés?

Figyelt kérdés
5 éves kislányomnak még mind a 20 tejfoga megvan, ép és egészséges. A minap a fül-orr-gégész észlelte, hogy az alsó hátsó rágófoga kibújt. Azóta már felül és a másik oldalon is bújnak a fogacskák. A fogorvos azt mondta ezek már csont fogak. Úgynevezett "6 éves" fogacskáknak hívják őket. Csak azt felejtettem el megkérdezni, hogy akkor innentől már felnőtt fogkérmmel kell mosni a fogát, vagy még elég a gyermek fogkrém? És akinek gyermekénél hasonlóan korán bújtak ezek a fogacskák ki, azoknál mikor kezdődött el kihullani a tejfog? És mennyi ideig tartott mire az összes fogacska csontfog lett?
2013. jún. 8. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem adnék neki felnőtt fogkrémet, sőt boltit sem. Nem mérgezném a gyerekem fluoriddal, amennyire szüksége van azt megkapja a vízen, táplálékon keresztül. Nézz utána interneten, bionom biobolt ott vannak jó gyerekfogkrémek.
2013. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Én nem látom ilyen vészesen veszélyesnek a fogkrémeket. Még én is élek :)
2013. jún. 8. 22:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 6,5 éves a fiam és most pottyant ki az első foga. Nagyon változó, hogy mikor és milyen ütemben potyognak ki a gyerekek fogai. Az ovis csoportjukban talán az utolsó volt a fiam akinek eddig még az összes tejfoga meg volt. De én is úgy tudom, ha kibújtak ezek a fogak akkor lassan számíthattok rá, hogy el kezd mozogni az egyik fogacska!
2013. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az egész családunk elmex fogkrémet használ.A 9 éves fiam,amióta kiestek az első tejfogai a 6-12 éves korú gyerekeknek valót használja,a juniort.

9 évesen az első 8 foga cserélődött ki.

2013. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nagyon szépen köszönöm! Azt a konzekvenciát vontam le a soraitokból, hogy akkor ez igen csak egyéni dolog. Elmexet használunk mi is, ha telik rá :) Most épp nem, de a következő akkor az lesz. És ezután mindíg. Köszönöm szépen a válaszát mindenkinek! Ment a zöld kéz is :)
2013. jún. 9. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!