Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mi a véleménye arról,...

Kinek mi a véleménye arról, hogy az 5 éves lányomat nyáron is egy darabig, nem végig, járatnám oviba, pedig itthon vagyok az 1 éves kisfiammal GYED-en?

Figyelt kérdés
A csoportjukból majdnem a fele csoport, 11-en nyáron is fognak járni egy darabig. De ugye mint mondtam, itthon vagyok az 1 éves kisfiammal. De emlékszem a tavaly nyárra, bár akkor született a kisfiam, de mennyire nehéz volt itthon két gyerekkel, akkor még újdonsült kétgyerekes anyaként. A kicsi még újszülött volt, a lányommal meg nem tudtam mit kezdeni. Unatkozott itthon, hiányzott neki a gyerektársaság, nekem meg lelkiismeret furdalásom volt, hogy szeretnék vele többet foglalkozni, de közben itt a pici. Most is ugyanez lesz: hiányozni fog neki a gyerektársaság, unni fogja magát. Van férjem, meg a nagyszülőkkel élünk, a férjem rengeteget segít, de a nagyszülők nem olyan sokat. Tehát mi nem olyanok vagyunk, hogy lepasszoljuk a gyerekeket nyárra a nagyszülőkhöz. A lányom 5 éves, mióta él, a férjemmel eddig az 5 év alatt 2 éjszakát töltöttünk külön a gyerekeinktől, úgy h egy szülő sem volt velük. Tehát őket tényleg mi neveljük, őket tényleg magunknak szültem.
2013. jún. 13. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hogyha a lányod szereti az ovit akkor szerintem jó ötlet :). Én gyűlöltem, anyum egyszer adott be nyárra oviba... nagyon haragudtam rá, de tényleg ez csak egyéni eset, mert eléggé nehezen ment a barátkozás...és szorongással járt az egész.
2013. jún. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Én nem ítéllek el érte, de majd mások szétszednek.

Pedig a nagyobbnak sem lesz rossz a társaival az oviban, szünete is lesz...

Szerintem inkább ne foglalkozz mások véleményével, ha úgy látod, hogy nálatok mindenkinek ez a legjobb, akkor tegyél így.

2013. jún. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem szoktatok játszótérre járni?


Nálunk erről szól a nyár, minden nap a játszótéren a többi kis baráttal.

Én nem viszem a lányomat oviba, míg én itthon a picikkel.


Örülök, hogy még együtt lehetünk, nem sok idő, megyek vissza dolgozni, addig kihasználom az időt.

Csavargunk, mászkálunk.


Nagyon jó volt a tavaly nyár is, igazából alig vártam, hogy újra eljöjjön a nyári szünet.


De itt nálunk nagyon jó kis közösség van a játszótéren és régi barátnőimnek is van velünk egyidős gyereke, így napi szinten van program.


Ha nálatok ez másképp van, akkor persze megértem, hogy jár oviba nyáron.

De mit szólnak ehhez az óvónénik? Nálunk nem nagyon örülnek, ha gyeses anyukák viszik a nagyot...

2013. jún. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szóval az érthető ha oviban van, de ha a nagyszülővel az "lepasszolás" és aki a nagyszülőre hagyna, az nem magának szülte? Nincs neked kettős mércéd?


Amúgy én megértem, ha ezt teszed. Neked is jó, a gyerekeknek is jó.

2013. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4. nekem is ez volt furcsa a kérdésben.

ő vinné oviba a nyáron a lányát, mert otthon unatkozna (nekem úgy jön le, hogy az 1 éves miatt ki se igen szeretnétek majd mozdulni otthonról, pedig már vele is lehet menni strandra, játszótérre, kirándulni...), ott jobb neki.

ugyanakkor ha valakinek a nagyszülőknél van a gyereke, akkor lepasszolja, nem magának szüli.


csak emiatt az ellentét miatt bennem felmerült, hogy igazából te azért vinnéd a gyerekedet nyáron oviba, hogy lepasszold, nem tudsz talán vele mit kezdeni?


megmondom őszintén, nekem semmi bajom azzal ha valaki beadja ügyeletbe a gyerekét, mert enyém is ott van sajnos, dolgozunk, így nincs választásunk, se nagyszülők, akiknek le tudnánk "passzolni" 2 hónapra. de sokan ugye meg tudják oldani így kevesen vannak az oviban.

ma is az 5 csoportból 20an voltak :(

tehát én örülök is neki, de ha nem dolgoznék, biztos nem vinném az enyémet, annyira szeretnék vele eltölteni egy nyarat! :)

2013. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyelj ha Te ugy gondolod, hogy ez igy neked is jo, es a lanyod is orulne neki, akkor Tedd Azt! Es ne foglalkozz masok velemenyevel, hogy milyen szemetseg ez.... Ti tudjatok, hogy mi lenne a jo mindenki szamara. Azert nem rossz anya valaki, mert nyarioviba jar a gyereke.

Bocs az ekezetekert:)

2013. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jééé nálunk is pont így van 5 éves a lányom, a kisfiam 1 éves.Tavaly júniusban szültem pont amikor a szünet kezdődött,egyértelműen nem vittem,és most sem fogom.Már csak holbnap megy oviba,utána itthon lesz szeptemberig.Nem lesz könnyű,mert a mamák messze laknak,páromnak 2 munkahelye van az egyik 24 órás,a másik 8,így reggel hazajön kicsit el van megcsinálja,ha vmit kell,utána 11-13 órig alszik megy a 8 órás melóba.Mondjuk nem is ez a lényeg)csak azért írtam le,hogy zéró segítségem van.Reggel elmegyünk a játszóra ameddig nincs meleg,hazajövünk játék itthon is már a kicsit is bele lehet vonni dolgokba,persze nyílván nem társasozásba,bár ott is szeret "kotnyeleskedni" :D Ebéd után egy kis csendes pihenő,mert a lányom itthon már nem igazán alszik,és a kicsi is rossz alvó.Délután megint játszótér,fagyizás,séta.Néha lehet programokat is szervezni.
2013. jún. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha a kislányod szeret oviba járni,miért ne? attól Te nem vagy rossz anya,gondolom az 1 éves fiù leterhel,elég utána futkosni,a lányod meg gyerektársaságban jól érzi magát :)
2013. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!