Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötőhártya gyulladás? 4 napja...

Kötőhártya gyulladás? 4 napja sokat könnyezik másfél éves lányom, és sárgás váladék gyűlik neki össze a szeme sarkában. De nem vörös, nem fényérzékeny. Az orvos szerint az, de én nem vagyok benne biztos

Figyelt kérdés

2013. jún. 14. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:

miért, te is orvos vagy? ;)

vagy gondolod itt a laikus anyukák látatlanban jobb diagnózist tudnak felállítani mint egy orvos? vagy nem értem a kérdésedet...

2013. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az egész bölcsis csoportnak volt nálunk mostanában, pont ezek voltak a tünetei: sok csipa, néha könnyezés - de nem viszket, és nem pislog sokat.

Antibiotikumos, receptre kapható szemcsepp segít rajta, házi praktitkák sajnos nem.

2013. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy valamilyen gyulladás,de lehet hogy nem olyan dúrva. Mert amikor nekünk kötőhártya gyulladásunk van,akkor piros a szem.

Azért valamivel csepegtesd,de gondolom írt is fel a doki szemcseppet.

2013. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ez bizony kötőhártya gyulladás.

végigsöpört az egész családon:(

orvos által felírt antibiotikumos Floxal szemkrém és ugyanez szemcseppben 2-3 nap alatt meggyógyította.

2013. jún. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem, természetesen nem vagyok orvos, csak elég elégedetlen vagyok az orvosunkkal, nem is sokáig maradunk nála, nem részletezem, nem ez a lényeg. Igen írt fel neki szemcseppet, használom is. Azért tettem fel a kérdést, mert nálunk még nem volt, és úgy tudtam, hogy akkor kivörösödött a szem.
2013. jún. 14. 11:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétele a vörös szem. Nálunk is volt az oviba, persze a fiam is elkapta, a végén 8gyerek volt a csoportban, mert a többi kötőhártya gyulladásos lett.
2013. jún. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bezzeg a mi orvosunk kötöhártya gyulladásra azt mondta nem jó a FLOXAL csepp ami otthon volt,helyette Tobradex-et írt fel ,2-3nap alatt helyrejött,de biza reggel nem tudta a fiam kinyitni a szemét úgy be volt csipásodva.felváltva mind2 szeme.
2013. jún. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lányomnak ugyanilyen tünete volt és bizony kötőhártya volt. semmi szempirosodás nem volt.
2013. jún. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a tobradex is jó, neomicines gyógyszertári is, brulamicin...
2013. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!