Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől váladékozhat a szeme...

Mitől váladékozhat a szeme még mindig 3 hónapos kislányomnak? Valakinek volt hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

Most 14 hetes a kislányom, s kb. egy hetes kora óta sárgás váladék van mindig a jobb szemében. Volt pár nap, amikorra teljesen eltűnt, máskor meg teljesen összeragad a szeme reggelre. Sőt, volt, mikor letöröltem, s elöntötte a szemét a váladék. Egy hetes korától kapott szemcseppet, de nem sokat ért. A doktornő nem mondott rá semmit, sem azóta. Státuszvizsgálaton is csak megkérdezik váladékozik-e még, de nem reagálnak semmit. A védőnő szerint a huzat okozza. Most pár napja lett nagyon durva igazából.

A szemfehérje nem véreres, csak a könny pirosítja ki a szemhéját, s a szeme sarkát.

Én azért aggódom, meg elegem van belőle. El fogom vinni szemészhez hamarosan, csak kiváncsi vagyok mások is éltek-e át hasonlót?



2012. okt. 23. 11:18
 1/7 Jégtánc ***** válasza:
Kislányomnál is volt hogy könnyezett,gyerekszemész átmosta a könnycsatornát azóta megoldódott minden probléma.5,5 hónaposan volt ez a gondunk,már 3 hónapja semmi.Ha csak ez a probléma,akkor nem kell félni.kb 2 percig tartott az egész.
2012. okt. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kislányomnak a szél és a hideg szokott ilyett csinálni.
2012. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Teljesen megértelek. Mintha én írtam volna,nálunk ugyanez volt. 2 hónapos volt a kislányom amikor átmosták a könnycsatornáját, 1napig rendbe jött,utána visszatért a váladékozás. Mindenki azt mondja 5-6 hónapos korára elmúlik,ezért úgy gondoltam nem teszem ki újabb megrázkódtatásnak,és vártunk. Hát nem múlt el, így most 6és fél hósan újra kimosták a könnycsatornát,ennek 3hete és eddig úgy néz ki teljesen rendbe jött :) Ezt azért írtam le,hogy ha esetleg te is így döntesz,ne ijedj meg,ha az első nem sikerül :) jó egészséget Nektek!
2012. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mintha a fiam esetét olvasnám..nekünk sajnos 3-szor kellett átfecskendezni a könnycsatornát, fél évesen volt az utolsó átmosása, azóta gyönyörű! :-) nekünk sem használtak a cseppek. Igazából nem fáj, csak azért rossz, mert lefogják őket, még fecskendezik. Nem is lehetsz bent, kiküldenek, de hidd el, jobb így..) Átmosás után kaptunk egy kenőcsöt(Floxal), amit az alsó szemhéjába kellett kenni, így együttesen volt eredmény. (mindketten sírtunk, de megérte, mert azóta egyszer sem csipásodott) Kitartás, szurkolok, hogy minél hamarabb javuljon meg a kicsi lányka szeme!:-)
2012. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekunk is ugyanez volt. 2 honapos volt mikorra kigyogyultunk es 2 hetes koraban kezdodott.a konnycsatornak voltak elzarodva.semmikeppen ne torold kammillas vizzel mert nekunk azt ajanlotta valaki es meg rosszabb lett. en csak sterilizalt vizzel toroltem ki.a szemcsepp sem segitett, lassan kitisztult. en is hallottam hogy atmossak,de en nem vittem,igy is helyrejott.
2012. okt. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5,5hosan 3-szor kellett atmosni mert annyira el volt dugulva, hogy elsore nem is sikerult. En nem varnek a helyedben, nezze meg szemesz, biztos ami biztos, ha atfujatast javasol, akkor meg minel hamarabb legyen rajta tul. Nagyon sirt amig csinaltak, de amint a kezembe adtak mar vigyorgott
2012. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ.

Azért nem vittem eddig, mert a védőnő és a háziorvos nem mondta, hogy valamit kéne vele csinálni. Csak szemcseppet kapott.

Tegnap elvittük szemorvoshoz, s kicsit "meglepődött", hogy nem küldtek még el hozzá minket. El van záródva a könnycsatornája és emiatt gyulladt be a könnyzacskó, s gennyes a szeme. Most egyelőre mindennap ki kell nyomkodni a gennyet, s műkönnyel átmosni a szemét, majd az antibiotikumot akkor lehet belecseppenteni. :S Hétvégén visszamegyünk, s jövő héten át fogják majd mosni a kis szemecskéjét. Addig előkezeljük. De már most sokkal szebb. Viszont a doki szerint, ha már pár hetesen csináltuk volna ezt a masszírozást, nagy valószínűséggel, magától megnyílt volna a csatorna.

A kamilla nekünk jó volt, mert a pirosságot, amit a sok el nem vezetett könny okozott megszüntette.

2012. okt. 25. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!