Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek van légkondi a gyereksz...

Akinek van légkondi a gyerekszobába, be szoktátok kapcsolni éjszakára ilyen melegben? (3-4-5 éves gyereknél)

Figyelt kérdés
Eddig sosem volt nála bekapcsolva, de olyan meleg van éjszaka és emiatt rosszul is alszik, gondolkoztam hogy bekapcsolom.
2013. jún. 18. 10:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
48%
Nálunk nincs légkondi a gyerekszobába, de nem javaslom éjszakára bekapcsolni, főleg ilyen kicsi gyereknél. A légkondi nem a legjobb dolog, könnyen megfázhat a gyerek az éjszaka, ha fújja rá a levegőt a légkondi. Inkább nyisd ki egy kicsit az ablakot, hogy mozogjon a levegő.
2013. jún. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha kinyitom sem mozog a levegő, és nem akarja hogy kinyissam, mindig kitalál valamit hogy bejönnek a bogarak, meg hallja a hangokat kintről, stb.

Eddig én is azért nem akartam, mert tudom hogy árt kisgyereknek. De be lehet állítani, hogy egy irányba fújja a levegőt, nálunk pont az ágya feletti falon van, úgyhogy így nem menne rá, ha csak felfelé fújna. Sőt a hideget ki is lehet kapcsolni és akkor olyan mint egy ventillátor.

2013. jún. 18. 11:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerekszobában nincs légkondi csak a nappaliban. Nappal nyitva vannak a szobaajtók, így kellemes a gyerekszoba is, nincs hideg, de nem is 30 fok van bent.
2013. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk van légkondi, és ha nem tudnak aludni a melegtől, akkor bekapcsolom. Ha van szárító funkció a tiéteken, akkor azt kapcsold be! Akár egész éjszaka mehet, nem fognak megfázni.
2013. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is a nappaliban van, és nyitva vannak az ajtók, így a hálót is lehűti kicsit, pont annyira, hogy jól aludjunk (egy szobában alszunk 1 éves lányunkkal).

Szerintem hűtsd be előre, mikorra alvásidő van, addigra legyen jó idő, ajtót becsuk, akkor nem melegszik fel szerintem annyira, hogy ne tudjon jót aludni. Én bekapcsolnám, csak figyelnék rá, hogy ne közvetlenül rájuk fújja a hideget, én pl úgy szoktam beállítani, hogy a legfelső állásban fújja, ne lentre a földre...

2013. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Még arra gondoltam én is, hogy lent a nappaliba bekapcsolom erősre, a gyerekszoba az emeleten van, a lépcsőházon felmegy így vajon a hideg levegő, vagy semmi értelme?

2013. jún. 18. 11:49
 7/11 A kérdező kommentje:
Már próbáltam hogy előre lehűtöm, de fél óra múlva ugyanolyan meleg van. Tényleg nagyon meleg a tetőterünk.
2013. jún. 18. 11:51
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
A meleg levegő száll felfelé, úgyhogy ez nem jó ötlet. Ne féljél tőle, csak pár fokkal vedd hidegebbre, mint a szobahőmérséklet. De már írtam, ha tud szárítani a klíma, akkor arra kapcsold be. Nekem is így aludtak tavaly nyáron, pedig a pici még két éves sem volt.
2013. jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mi is bekapcsoltuk,úgy volt állítva,h ne rá fújja.csak arra kell figyelni,h ne legyen túl "hideg".csak egy pár fokkal hűtsd lejjebb,mint a kinti hőmérséklet.
2013. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Be kell állítani, hogy merre fújja a levegőt, és a hőfokot 25°C-ra állítani. Abban lehet aludni, és nem fázik meg!
2013. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!