Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan büntessem a 4 éves...

Hogyan büntessem a 4 éves gyerekemet?

Figyelt kérdés

4 éves lányom mostanában egyre öntörvényűbb, visszafeleselős, hisztis lett. Eddig ritkán alkalmaztunk nála büntetést, persze ha valami olyat csinált mindig rá volt szólva. De ha már a többszöri egymás utáni figyelmeztetés sem hatott, akkor jött a büntetés. Amit teszünk az, hogy sarokba van állítva, vagy be van küldve a szobájába és nem jöhet ki, de már ez is rendkívül megviseli. Ilyenkor önkívületi állapotba kerül és nem bírja abbahagyni a sírást. Már egyre durvább a helyzet, mert legutóbb beküldtem a szobájába, ott elkezdett tombolni, ordítani, vert le mindent a polcáról amit csak ért, mint egy őrült úgy viselkedett. Félelmetes volt látni is, pedig csak ez volt a büntetése, hogy bent kell maradnia a szobájában.

A legnagyobb gond az, hogy minden egyes büntetés úgy megviseli, hogy aznap éjjel nagyon rosszul alszik, újra álmodja az egészet, kiabál álmában, ugyanazokat mondja mint amit akkor ordítva mond nekünk. Nagyon rossz ez nekünk is, mert már nem tudom büntessem-e vagy nem, mert emiatt elszúrjuk mindannyiunk éjszakáját.

De ha nem ez, akkor milyen büntetés lenne jó neki?

Pedig úgy gondolom ez a fajta büntetés nem annyira kemény, és még nem is olyan nagy büntetés ahhoz képest, amiket művel: nem figyel ha szólunk neki, kimegy az útra biciklivel, százszor utána szólunk akkor sem fordul meg, így saját magát sodorja veszélybe, csúnyán visszafelesel ha rászólok, nekem is sértő dolgokat mond.


2013. jún. 18. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem jó a saját szobáját használni bűntetésképp. Oda csak jó emlékek köthetik. jelöljetek ki egy semleges sarkot a lakásban, ahonnan nem jöhet ki, amíg le nem higgad és bocsánatot nem kér. A büntetés lényege, hogy nem dáridózunk közben, hanem lehiggadunk.


Ma láttam ezt a videót más kérdés kapcsán. Érdekes lehet nektek is:


http://www.youtube.com/watch?v=Z1Put1ps6T4

2013. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te tudod mi a gyengéje, és büntesd azzal. nem kap reggel kakaót, nem nézheti meg az esti Miát a Minimaxon, nem mehet ki a medencébe délután a tesókkal fürdeni, stb. te tudod, mi az, amivel lehet őt rávenni a helyes viselkedésre. és azt tartsd is be
2013. jún. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is minden gyereknél más jön be.

Én első körben elvenném a biciklijét, míg túl nem jutunk a nehéz időszakon, az úton karikázni tényleg nem játék, hogy mást ne mondjak.

2013. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem semmi tapasztalatom nincs abban, hogy egy gyereket hogyan kell nevelni és biztosan fogják is jelezni felém páran, de mi lenne, ha esetleg próbálnád jutalmazni olyankor, amikor közel marad? Vagy te is bicajoznál vele és engednéd gyorsabban, messzebb menni nagy, biztonságos területeken, ahol nincs forgalom? Ne azt érezze, hogy a törekvését bünteted, a szándékát, hogy kicsit merészebb legyen (hiszen ezzel inkább figyelmet és büszkeséget szándékozna kivívni, mint féltést). Egy négy éves az én olvasatomban még megőrül, ha nem figyelnek rá, tudja, hogy akkor figyelsz, ha megpróbálja feszegetni a határokat. Ezt egy részről lehet és időnként kell is szankcionálni, más részről pedig engedni kell, hogy azt lássa: több figyelmet kap, ha a szerinted helyes dolgokat teszi. Csak egy ötlet.
2013. jún. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mintha csak a lányomat mutattad volna be. De mi már rájöttünk a megoldásra, amit fentebb is írt a többi válaszoló, hogy akkor nincs strand nincs csoki, vagy fagyi. egyből tudja hogy kell viselkedni. Nem akarom elkiabálni de mostanában a meleg miatti nyűglődésen kívül nincs vele gond
2013. jún. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát lehet hogy akkor inkább megvonok tőle valamit, csoki, fagyi, ilyesmi. Csak én inkább hirtelen haragú vagyok, vagyis pont akkor cselekszem, amikor a probléma van, és később már elengedőbb vagyok, csak nehogy pl a csokimegvonást is elfelejtsem később.

Egyébként nálunk akkor viselkedik így, amikor más gyerekekkel játszik, szerintem azt akarja fitogtatni, hogy neki mindent szabad. Ha egyedül van egész kezelhető.

2013. jún. 21. 15:28
 7/7 anonim válasza:
Hát fitogtassa. Meg semmiképp ne alázd vagy ilyesmi...
2013. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!