Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az oka, hogy 2év 4...

Mi lehet az oka, hogy 2év 4 hónapos kislányom szavakon kívül nem mond semmit, nem fejlődik a beszéde?

Figyelt kérdés

Illetve baromi messze van a szobatisztaság? simán belepisil, belekakál a bugyijába, nem zavarja utána sem.

2. gyerek.

1. kisfiam ennyi idős korában egyik napról a másikra szobatiszta lett, soha nem kakilt be. Beszélni is minttha többet beszélt volna.

Ránézésre mindenki okos, szép kislánynak tartja a lányomat, nem látom, hogy gond lenne, de mégis a vele egyidősek már régen szobatiszták és beszélnek.

Türelmetlen vagyok?


2013. jún. 18. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány szót mond? Szerintem ha 1 év múlva szobatiszta lesz, még az is jó, mondjuk 3 éves korára.
2013. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól tartok. Az én lurkóm elmúlt 2,5 éves mire egyáltalán szavakat mondott, most 3 éves és kb. egy-két hónapja kezd alkotni rövidebb mondatokat, persze hol értjük, hol nem :-D

Sajnos óriási keresztje egy anyukának az összehasonlítgatás, a többi csodagyerek léte, de (ezt a mondatot gyűlölöm...) MINDEN GYEREK MÁS. A szobatisztaság pedig hormonális érettség kérdése. Nem tanulható. Az enyém sem az még, néha úgy érzem, nem is lesz az soha, pedig már 37 hónapos :-(

2013. jún. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs!


Én valamiféle csodababa voltam, másfél éves koromra már egész mondatokban beszéltem (azóta is jó a beszélőkém...:D), az öcsém viszont 3 éves koráig azon kívül, hogy "Aja (anya), Apa, Ádi (Ági:))" semmi mást nem mondott. Utána már évekig úgy selypített, hogy csak mi értettük. De letisztult a beszéde, értelmes kiskamasz lett belőle mára.:)

2013. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak máshogy vagy szokva.

Nagy csapda a gyerekeket (akár sajátokat) mindenben egymáshoz hasonlítani. Tök más gyerek, más személyiség, máshogy fejlődik.

Azt kell figyelni, hogy nagy vonalakban minden rendben van-e, és ha igen, akkor csak várakozni, míg kibontakozik.

És saját tapasztalat, hogy minden gyerekkel más és más módszereket/nevelési módokat kell alkalmazni, ugyanazt a problémát (pl. szobatisztaság) is máshogy kell megoldani.


Ne aggódj, figyeld a gyereket, és próbáld segíteni ahogy tudod.

2013. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem 3 gyerekem van de nem hasonlítom össze őket

nem érdemes mert mid másban jó


és igen türelmetlen vagy mert az első gyerek máshogy fejlődött

hidd el 6 éves korra mindegyik ugyan olyan szinten fog állni h elkezdhesse a sulit

előtte bőven van ideje mindenre


az uncsiteso 3 évesen úgy kezdte az ovit h nem beszélt egyáltalán kb fél év múlva szépen folyékonyan beszélt


és egy kicsit túlzás h minden 2,5 éves szobatiszta a játszón összesen 3 gyerek az a többi vagy 6-8 gyerek még pelusos nappalra is !

2013. jún. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet ok a 3. baba? van egy féléves testvérük is.

köszönöm az eddigi válaszaitokat.

2013. jún. 18. 18:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, hogy van még egy kistesó?

Ez sok mindent megmagyaráz.

Legyél vele türelmes, ne elvárásokat támassz most elsősorban, hanem mutasd meg neki sokszor, hogy mennyire szereted.

Emellett én kiemelném számára, hogy mi az, ami miatt ő már nagylányos, hogy milyen ügyes.

Nem tudom miket csinál, de pl. ha szépen megeszi kanállal egyedül a levest, és ezt mostanában tanulta meg, akkor mondhatod neki, hogy "de ügyesen eszel, ez már igazán nagylányos".

Az ilyen mondatokkal növeled az önbizalmát, és erősödik benne az, hogy "jó nagynak lenni", tehát törekedni fog jobban azokra a dolgokra, amikről persze tudja, hogy a "nagyok világába tartozik", csak éppen eddig tudat alatt elutasította.

Kitartás!

egy másik 3 gyerekes

2013. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nincs elhanyagolva, mert két fiú között ő a gyönyörű királylányunk:)

imádja a bátyját, imádja az öccsét. jókedvű, vidám, nem hisztis, szófogadó, nagyon jó természetű egyébként.

kérek valamit azonnal teljesíti, csakhát nemigazán beszél

madár: csip-csip vává

mindenki mama

baba, mama, nem, gyeje, kümküm(kaka), ajaj, nyáu, nyaminyami, teee(köszönöm),

kb ennyi

és mindent mutogat, kivesz, odahoz, mindent értünk, csak jó lenne, ha valami fejlődést látnánk már a beszédében.

hónapok óta csak ennyi


kérdezem:

szereted anyát? erre odajön, átölel, puszit ad és bólogat.

szóval így valahogy minden mással kapcsolatban is.

2013. jún. 19. 00:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak győzködni, olvass egy picit utána pszichológia vonalon, hogy milyen tudat alatti reakciói vannak egy gyereknek ilyen testvérhelyzetben.

Szó nincs arról, hogy el van hanyagolva, lehet ő kiegyensúlyozott, de akkor is fel kell dolgoznia, hogy már nem ő pici a családban, és ez járhat ilyen "tünetekkel", bár azt is hozzá kell tenni, hogy ennyi idősen még amúgy sincs lekésve ezekről a dolgokról.

2013. jún. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!