Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéri konfliktus a csap...

Játszótéri konfliktus a csap körül - hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Harmadik éve járunk játszótérre a gyerekeimmel, eddig nem volt különösebb gondom vele, az anyukák is normálisak voltak, meg a gyerekek is. Van a játszótéren egy csap, ami körül mindig nagy a sár, az anyukák egy része nem engedi, hogy a gyereke belemenjen, más része meg igen. Én is megengedem. Eddig nem volt ebből semmi konfliktus, mások vagyunk, elfogadtuk.

Idén viszont 3-4 nagyhangú anyuka szabályos rohamot intézett a vizező gyerekek és a szüleik ellen. Mert ha mi megengedjük, az ő gyerekük is bele akar menni. Már mindennaposak a beszólások, ma az egyik anyuka szabályosan ordított egy apukával, hogy mégis hogy képzeli, hogy megengedi a kislányainak, hogy megmossák a lábukat a csapban (ma egyébként nem volt sár, addig folyt összesen víz, amíg a lányok a lábukat mosták), mert a csap nem arra való. És az ő gyereke nem fogad szót, és belemegy. És itt "mindenki" fel van háborodva ezen.

A kérdésem most nem a sarazásról akar szólni, aki akarja, megengedi, aki nem akarja, nem engedi, nekem teljesen mindegy. De most komolyan nekünk kéne alkalmazkodni azokhoz, akik nem hagyják? Tiltsam meg a sajátomnak, hogy a másik ne hisztizzen? Egyáltalán, hogy lehetne az ilyet kulturáltan megoldani?



2013. jún. 20. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez a csap egyébként ivóvíz, vagy mire szolgál? Mennyire van elkülönült helyen a játszótéren belül?
2013. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem konkretan nem erdekel, hogy mas mit enged meg a gyerekenek.En is engedem, hogy sarazzon hiszen gyerek, nyar van.Ha ez masnak nem tetszik nezzen el mas iranyba, vagy ha ö ezt nem engedi meg a sajat gyerekenek, akkor beszelje meg vele.En edesseg ellenes vagyok, szeretem ha sajat gyartasut eszik a fiam, de eszembe sem jutna masnak szolni a jatszon, hogy menj el a sarokba a gyerekeddel, ha epp csokit eszik.
2013. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi célból van ott, nincs elkülönítve egyáltalán, és sajnos elvezetője sincs, úgyhogy az tény, hogy ha nem zárják el maguk után, akkor perceken belül úszik az egész játszótér. Rendszerint egyébként ebből szoktak vizet vinni a "várárokba".

Szerintem elvileg ivóvíz, bár én nem adok belőle a gyerekeimenk, annyira nincs jó íze.

2013. jún. 20. 11:59
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt nem értem az iylen anyuka miért nem viszi olyan játszótérre agyerkét ahol nincs csap. Neki pont ugy semmi köze hozzá hogy te mit engedsz mega ygerekednek mitn ahogy neked sem ahhoz hogy ö mit. Elhiszem hogy neki bosszantó hogy az ö gyerke is azt akarja de azt nem várhatja el hogy azért mert ö nem engedi a gyerkének más se engedje. Én biztos azt mondanám hogy menjen olyan játszótérre ahol nincs csap igy nincs ilyen helyzet.
2013. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is van csap a játszótér mellett és bizony itt is saraznak,pancsolnak a gyerekek.Én nem engedtem a gyerekeimnek,nem szeretem egyszerűen,és nem azért mert koszosak lesznek.VISZONT nincs jogom bele szólni más mit enged meg a saját gyerekének.Ha én nem engedem akkor az enyém nem megy és ennyi.Bár megmondom őszintén már oda jutottam,hogy az enyéim is pancsolnak :) Megsajnáltam őket,és jól érzik magukat í
2013. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös ha nem a kosz miatt akkor miért nem engedted? Félsz hogy megfázik? vagy mi miatt?
2013. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

En biztosan elkuldeném a búsba az ilyen sárkányokat.


2,5 éves és 22 hetes pocaklakó kislány anyukája

2013. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem velem veszekedett, velem szerintem még nem mer. :) Tudja, hogy elég határozott véleményem van az ilyesmiről.
2013. jún. 20. 14:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is engedem a csapnál, érezze jól magát.
2013. jún. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha neki ez probléma, akkor ne vigye oda a gyerekét. De azt, hogy megmondani, ki mit engedjen a saját gyerekének, az elég gáz..... Ezt megmondanám neki így ahogy leírtam. És innentől kezdve nem érdekelne, a lényeg az lenne számomra, hogy a gyerekem jól érezze magát. Amúgy az én lányom is a múltkor nagyon akart volna sarazni, de akkor éppen nem engedtem, mert pár perc múlva ott volt értünk a férjem és ne sárosan szálljunk be a kocsiba, de nem volt vele gond, megértette és nem nyúlt bele. Amúgy nem probléma a sarazás.
2013. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!