Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha azt érzem,...

Mit tegyek, ha azt érzem, hogy kevés vagyok a kisfiam neveléséhez?

Figyelt kérdés

6 éves

Most kezdtem el érezni, hogy már kevés vagyok hozzá. Már nem elégszik meg azokkal a válaszokkal, amiket én tudok a kérdéseire adni (sőt legtöbbször az a válaszom, hogy " nem tudom").

De más téren is ugyanez az érzésem. Már nem "babásat" játszik, amiben a partnere tudok lenni. Ping-pong-ozik, kosarazik, úszik, fára mászik. A labdajátékban még most talán nem ügyesebb, de már nem sok kell hozzá, hogy lekörözzön.

A technikai kütyüket simán kezeli. Felveszi a mobilomat, hívást indít róla, képet, videót készít. A laptopot maga kapcsolja be és indítja el a játékait, meséit...

Egy-két év és mindent jobban fog tudni, mint én.


Erre hogyan lehet felkészülni?


2013. jún. 20. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A "nem tudom" válasz nem elég. Ha már úgyis kezeli a kütyüket, akkor mondjuk folytasd úgy, hogy: de gyere, együtt megkeressük az interneten. Vagy mondjuk egy gyerek lexikon még jobb lenne...


Amúgy nem kell, hogy mindenben Te legyél a jobb...Csak ne félj beismerni a hiányosságaidat :-)

2013. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ennek nem örülni kéne?

te most féltékenységet érzel a gyermeked iránt, hogy több mindent tud?

Nálam a férjem is több mindent tud pár dologban.

De pl fiad tuti nem fog nálad jobban fözni, vagy sütni.

A 2 éves kislányom tudja kezelni az iphonmat csinál vele fényképeket, és feltudja hívni a mamit.

2013. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

De miért nem tudod a választ a kérdéseire. Annyira nehezet nem kérdezhet egy 6 éves.


Olvass utána és válaszolj neki, elégítsd ki a tudásvágyát.

2013. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól hogy a fiad ügyes, attól te még nem vagy kevés. Az én lányom is 2,5 évesen bekapcsolta a számítógépet, majd ráklikkelt a firefox-ra, behozta a youtube-t, és mesét választott magának. Én ezektől nem ijedtem meg, hanem örülök, ha minél ügyesebb.
2013. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nekem speciel az a célom, hogy többet tudjon nálam a gyerekem. ez miért baj?

enyém még csak 3,5 éves, de már gyakran megfog a kérdéseivel. akkor leülünk a gép elé, bepötyögöm és felolvasom neki. ő kap választ a kérdésére, én meg tanulok valami újat :)

a sportról meg annyi a véleményem, hogy szerencsés esetben 6 évesen már van kis barátja aki partner ezekben. persze jó anyával is bohóckodni, de biztos jobb neki ha barátokkal is csinálhatja. de be is írathatod sportra :)

2013. jún. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A kérdések csak úgy záporoznak és nem egyszerűek. Néhány esetben megoldható, hogy utánanézünk, olvasunk, de ilyen mennyiségnél már ez nem megoldás.


Vannak a természetre irányuló kérdései, amiknek persze utána lehet nézni (de ez sem mindig egyszerű) pl. Milyen virág ez, mikor érik ez a gyümölcs, mennyi ideig terhes a mókus etc...

De vannak a kimondott szakmai kérdések: milyen festéket kell használni a fémkapura, hogyan kell kéményt rakni, a palatető miért rosszabb a tetőcserépnél, a Lamborghini xy hány hengeres és mennyi idő alatt gyorsul százra, hogy készül a mozzarella sajt etc...


Nyilván azt akarom, hogy minél többet tudjon (de nálam biztosan), csak azt hiszem, hogy ez túl hamar jött el. Azt hittem, hogy még van néhány évem, amíg rájön, hogy anyukája egy kicsit butácska...

2013. jún. 20. 14:00
 7/12 anonim ***** válasza:

"nem az a buta aki nem tud, hanem az aki nem akar"


amiket írtál, az mind olyan aminek utána lehet nézni, együtt! jó program, mindketten okosodtok, közben megnézhettek egy egy autós videót is hozzá mondjuk.

discoveryn ment az a hogy csinálja műsor, vagy mi volt a címe, azokat is letöltheted, pont az ilyen kérdésekre ad választ :)

2013. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az autokrol én sem tudok sokat de a töbire simán válaszolnék,amugy ha fiaim ilyet kérdeztek legtöbször tudtam válaszolni,ha nem akor apukájukhoz küldtem válaszért .
2013. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3 és fél a Fiam :)

Kezeli a gépet, belép a fb-mbe és onnan kiválogatja a játékokat minden pályát 2-3 csillagosra teljesít... a telómat tökéletesen kezeli (okostelefon) tudja, hogy mit hogy talál meg rajta. Karácsonyra kaptam tabletet egy percet nem volt a kezembe még jóformán) van asztali gépünk októberben vettük, nem okoz neki gondot. Elötte laptop volt nem győztem dugdosni mert ment a youtube-ra, bejelentkezett a profilomba, kikereste az utoljára megtekintett videókat és elindította a tom és jerryt (szerencsére már jogsértő videók lettek így nagyon kevés van fent és nem tudja már nézni)


Kaját magának készít (de akkor minden úszik) kiveszi a vajat és a felvágottat előveszi a babakését megkenni a kenyeret (persze az asztalra is jut vaj) és rápakolja a felvágottat. Múltkor véletlen elejtett egy doboz tejet ami kidurrant és elkezdett sírn, hogy mit tettem... :)

Én örülök, hogy ilyen ügyes önálló és okos, hogy ennyire érti a kütyük dolgok eszközök lényegét.

2013. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

...én is örülök persze...3-4 évesen még aranyos és zabálnivaló, amikor próbálkozik, na de amikor 6 évesen már kérlelhetetlenül kinyilatkoztat és számonkérően tudakozódik??? Amikor már nem elég, hogy a boci adja a tejet és abból lesz a sajt, hanem pontosan el kellene mondani, hogy hány liter tejből mennyi idő alatt mennyi sajt lesz és mit kell hozzáadni és hogyan kell kezelni....


Senki más nem érzi a frusztrációt ilyenkor?

2013. jún. 20. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!