Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél ebben a helyzetben?...

Mit tennél ebben a helyzetben? "Vita" a játék körül! Hogy segítsek?

Figyelt kérdés

Lányom 2 éves, a szomszéd gyerek, akikkel összejárunk játszani, 2,5 éves, erősebb fiú. Van egy közös tárolónk, ott tartjuk a játékokat. A lányom mostanában nem játszhat az egyik játékával, mert ha a kisfiú is lenn van, ő elveszi tőle azt, így a lányom arra kényszerül, hogy a fiúéval játsszon, akinek olyankor nem kell a sajátja. Sokszor a lányom kezéből veszi ki, hiába szólunk rá. A lányom enged, kis nyávogás után máshoz nyúl. Anyuka nem erőteljes, én pedig nem lehetek az más gyerekével. Anyukával beszéljek? Ha a gyerekem épp nem akar azzal játszani, szívesen odaadjuk, de ha nem engedik a sajátjához, amikor pedig szeretné... Már sok nekem.

A srác elég akaratos, családi zűrök, testvérféltékenység, minden megvan.


2013. jún. 20. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
A kezéből nem engedném kivenni. Én megmondanám a kisfiúnak, hogy most a lányom játszik vele, és egy kicsit később megkapja addig játszón mással.
2013. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak az az adott helyzet úgy nézett ki, hogy majdnem erőszakot kellett volna alkalmazni a gyereken, hogy elengedje a játékot, és azt hiszem, az semmikor sem megoldás. A részemről pedig még az erőteljesebb hangnem sem megengedhető, mert nem az én gyerekem, nem az én feladatom lenne.
2013. jún. 20. 17:54
 3/6 anonim ***** válasza:

De a gyerekedet megvédeni a te feladatod.

Szerintem elég lett volna ha szólsz neki, bár ha az már nem elég akkor lehet veszet fejsze nyele.

2013. jún. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Beszélj az anyukával. Ez pont ugyanolyan mintha két felnőtt közül ez egyik (erőseb) elvenné a másiktól a telefonját.


Úgy gondolom ez nevelés kérdése. Ez alatt a 2,5 év alatt a kisfiú anyukája így tudta megnevelni a gyerekét. pedig ilyen korában egy normális gyerek akinek ezt elmondta az anyja az fel tudja fogni h nem vesszük el a más cuccát.

Nyilván nem alkalmazhatsz erőszakot , főleg más gyerekén de nyugodtan mégis határozottan megmondhatod az anyjának h bármit is vett el a srác szedje el tőle és adja vissza.


Ha normális az anyuka akkor megérti (sőt még bocsánatot is kér/het) :) Állj a sarkadra!

2013. jún. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom ugyanolyan, mint az a kisfiú! És az egyik hozzászólónak üzenem, hogy nem nevelés kérdése!!!! És én száz meg száz alkalommal elmondtam már a lányomnak, hogy soha, senki kezéből nem veszünk ki játékot! És ugyanúgy csinálja a kisebbekkel!!! Csak velük, aki nagyobb nála azzal nem csinál ilyet. Mondjuk én minden egyes ilyen alkalommal rászólok a lányomra és utasítom, hogy adja vissza! És, ha nagyon szeretne vele játszani, kérje el. Ha odaadják neki, akkor játszhat vele. Egyszerűen vannak ilyen típusú gyerekek, ők általában nehezen kezelhetőek. Én tisztában is vagyok ezzel, de nem hagyom, hogy "zsarnokoskodjon". Egyszer biztos kinövi ő is! Legalább is nagyon remélem! Az oviba talán a saját kárán majd megtanulja, ha az egyik gyerek nem hagyja magát... :/
2013. jún. 21. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma lehajoltam a kisfiúhoz, megkértem, adja vissza a lányomnak, mert nagyon szomorú lesz, és ő sem szokta elvenni tőle (a fiútól) a saját játékát, amikor játszani szeretne vele. Hümmögött, majd továbbgurult... A lányom már automatikusan a kisfiú játékához megy, mert a sajátja nem mindig elérhető... Egy-egy próba után már nem is nyavalyog a sajátja után... :-(

Tudom, hogy beszélnem kell anyukával, de nem akarok még véletlenül sem rossz érzést, rossz szájízű beszélgetést.

2013. jún. 21. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!