Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az ajtószomszédunk bántja a kutyáját. Sokszor hallom amikor rugdossa, vagy rácsap valamivel, szegény kiskutya meg csak nyüszít. Szerintem valami hiánybetegsége is van, mert már sok ideje megvan nekik, de még mindig olyan, mint egy kölyökkutya. És nem csak azért, mert kis termetű, hanem ilyen fura.


Kinek szóljak az ügyben? Valaki is foglalkozna ezzel? Vagy beszéljek én vele? Van ennek az embernek egy felesége, az viszonylag normális. Ha arra kerülne a sor, hogy nem maradhatna náluk, mi lehet hogy befogadnánk. De nagyon nem biztos. Akkor hova kerülne?



2013. ápr. 23. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
nyilván első körben a megoldás ha megpróbálsz beszélni velük te. azt sem ártana eldönteni hogy be tudnátok e fogadni avagy sem. ugyanis mindkét lehetőség nagyban befolyásolja a végkimenetelt.
2013. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha én beszélnék vele, akkor szerintem itt maradna, vagy odaadnánk valakinek. De akkor biztos nem adnám be a menhelyre.
2013. ápr. 23. 21:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha be tudjátok fogadni, az lenne a legjobb. Még ha csak átmenetileg is.

A férfival amúgy lehet normálisan beszélni? Mert akkor mondd el neki, hogy átvennéd tőle a kutyát.

Ha nem hajlandó együtt működni, akkor kérheted valami állatvédő szervezet segítségét. De a legjobb az lenne, ha készítenél valamilyen bizonyítékot, hang, vagy videofelvételt.

2013. ápr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A férfivel nem lehet. Az egy alkoholista barom.
2013. ápr. 23. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:
bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu
2013. ápr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Eboktató ***** válasza:

Próbáld megbeszélni a feleséggel! A befogadást meg jól gondoljátok át, ha a férfi valóban idióta, lehetséges hogy bosszúból megpróbálná megmérgezni. Sajnos az ilyen emberekkel óvatosan kell viselkedni.

De mindenképpen pozitív, hogy segíteni szeretnél!

Ha a feleséggel sem jutsz dűlőre, akkor a legközelebbi állatvédő szervezetet, az önkormányzatot vagy a gyepmestert keresd fel. Az első szívből fog segíteni, a másik kettőnek kötelessége!

2013. ápr. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Panelba nehezen tudná megmérgezni.
2013. ápr. 24. 00:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Hiánybetegség? Szerintem nem kap rendesen enni, aztán amikor kérne, ez a részeg alak belerúg. Fel kell jelenteni az ilyet!
2013. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szólni kell az állatvédőknek!
2013. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!