Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem birom elegem van nem...

Nem birom elegem van nem tudok rendet tartani. Egyszerüen minden a feje tetején áll mert a családban senki nem hajlandó kicsit sem odafigyelni a rendre?

Figyelt kérdés
Mit csináljak hogy legyen kis tekintélyem olyannak érzem magym mint egy cseléd. Reggel 7-este 10 ig fözök mosok takaritok. Most épp nem dolgozom? mit tegyek hogy változzon napi szinten takarítok törölgetek egy nap többször is söprök felmososk port törlök mosogatok rendezkedek. és mire egyet befejezek a mit megcsináltam már kezdhetem is. nem tudnak asztalnál enni. senki a férjem sem. beül a tv vagy számítógép elé morzsál . koszol a lányom 4 éves a tükörképe. 3 élünk de gyakran jönnek a tesómék na ő is. ha szépen szolok ha csunán semmi nem hat. jol van de mintha mi sem történt volna.
2013. jún. 22. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyerek amíg ezt látja, ez lesz neki a természetes. A férjednek meg a rokonoknak kellene változtatni. Szerintem pár napra hagyd rá a takarítást, hátha rájön hogy mit hogy is kéne.
2013. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
PRÓBÁLTAM HOGY NEM CSINÁLOK SEMMIT ..AZ A BAJ ÖT NEM ZARAVJA A KOSZ A..SAJNOS az anyja mindig is koszos volt megszokta.. még a wc-t sem képes lehuzni minden nap a sz...ját pucolom...... én pedig pont az ellenkezője vagyok .. utálom a koszt.a kislányom nem zavar ha rendetlenséget csinál ..gyerek,..na de a párom.... neki bármit mondhatok..
2013. jún. 22. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Háát...akkor bocsi, de eddig is tudtad kivel kötötted össze az életed. Most pedig belefáradtál. És ha dolgozni is fogsz,még nehezebb lesz.

Szerintem: Neked is lejjebb kéne egy kicsit adni. Mi van akkor, ha nem mosol fel mindennap? Vagy nem törölgetsz...Vagy valamit kihagysz? Attól még nem fogtok a retekben úszni!

A párodnak meg ne adj kaját, amíg iyen:) Igen, neki is változnia kell, sőt, neki jobban, de azt gondolom egy felnőtt intelligens emberrel ezt meg lehet beszélni. Tényleg.

A kislány is ilyen marad majd, ha apuka is így lesz továbbra is.

2013. jún. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én anyósom meg rend és tisztaságmániás.. de nagyon durván, ha 1 kiskanál nem mm-re pontosan van a helyen a fiókban már pattog. Mindig takarít, állandóan, és pont ezért az én párom meg azt szokta meg, hogy mindig megcsinálnak helyette mindent. Mondjuk ő nem eszik a gépnál, tv-nél, de a szennyest ledobja az ágy végébe és ha nem viszem ki 3 nap után is ott van. Hazaér a cipői ott hevernek ahol lerúgja őket.. én nem vok mániákus, de zavar, hogy mindent elvár, ő meg sem mozdul, mert ezt szokta meg, hogy anyuci mindent megcsinál.. ha csinált is vmit az anyósnak nem volt jó és csinálta újra.
2013. jún. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is az a helyzet, mint az utolsónál. Anyósom a tisztaságmániás, én meg nem, mondjuk szerencsére a férjemet a retek sem zavarná, így nem rokkanok bele a munkába, ráadásul még dolgozom is. Igyekszem hét közben valamennyire szinten tartani a helyzetet (kb a túlélésre játszom), nem szoktam törölgetni, az hétvégén van, ha belefér, persze nem mindig fér bele, de ez sem érdekel. A 8 óra munka, és hazautazás + 2 óra után már csak főzök max, esetleg felsöprök, egyébként meg a gyerekkel foglalkozom, meg az állatokkal. Nekem ennyi fér bele, nem vagyok hajlandó beleőrülni.

másfél éves gyermek anyukája.

2013. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Taksritani 1 héten egyszer takaritok ,felmosni miden nap szoktam .ez pont elég is egyátalán nem vagyok rendmániás anyukám viszont az .
2013. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy zavar a kosz és a kupi, én is ilyen vagyok, na de emiatt biztosan nem söprögetnék-felmosnék többször is, hanem beintenék.

Megmondanám a páromnak, hogy ha nem szedi össze magát és tiszteli meg a munkámat, akkor semmit, de szó szerint SEMMIT sem fogok csinálni otthon.

Amúgy, amikor dolgoztál, akkor mi volt?

2013. jún. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ugyanez mikor dolgoztam is..csak akkor nem volt a lányunk.. de ugyanez.. munka előtt csináltam rendet mire haz mentem full kosz..
2013. jún. 22. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!