Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknél szenvedés a körömvágás...

Akiknél szenvedés a körömvágás: mikor lett jobb és mitől?

Figyelt kérdés
2 éves a lányom és még mindig csak álmában tudom levágni. Próbálzunk már mindent (csoki, kedvenc mese stb), de nem engedi. Nemrég beteg volt, és napokig nem aludt elég mélyen a körömvágáshoz. Kénytelenek voltunk lefogni és úgy levágni neki. Hát igencsak férfierő kellett hozzá. Azóta sajnos akkor is sír, ha magamnak vágom. Hiába mondom neki, hogy nem fáj. Mikor változik meg a helyzet?
2013. jún. 25. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:

A mi fiunk lassan 2 éves lesz, de még álmában sem tudtuk neki eddig levágni :D

Elmagyarázzuk neki a dolgot, miközben határozottan megfogjuk a kezét és egy kis nyisszantás. Ezután megdicsérjük. Nagy nehezen, de sikerül a fáradozásunk.

Mindig ketten csináljuk a férjemmel, mert így eredményes.

2013. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem 19 hónapos a kisfiam, és eddig én is csak álmában tudtam levágni, mert ha csak közelítettem felé az ollóval, már hadonászott, és ki akarta venni a kezemből.

Egyik nap - az esélytelenek nyugalmával - elővettem az ollót, és legnagyobb csodálkozásomra (szopi közben) jámboran hagyta, hogy levágjam neki. Én csodálkoztam a legjobban, azóta ma még egyszer kipróbáltam, és megint hagyta :).

Szerintem vágd neki álmában, egyszer majd megérik rá és engedni fogja.

Nekem is ismerős mikor nem tudtam neki álmában sem levágni, és jó nagy kapa körmei voltak.

2013. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Másfél éves a fiam, és egyre nehezebb a körömvágás. Álmában sem lehet, mert rendszerint hason alszik. Az új, eddig jónak tűnő módszer a tv. Leülök elé, ő az ölemben, megy a reklám (ez az ő nagy kedvence) és akkor csitt-csatt.
2013. jún. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én 3,5 éves fiamat még mindig le kell fogni a körömvágásnál... A kezén hagyja, az nem gond, de a lábán... visít, mint akit nyúznak. Nem tudom mikor jön rá, hogy ez nem olyan szörnyű.
2013. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindig a gyerek előtt vágtam a körmeimet. Gyakrabban is, mint kellett volna, hogy lássa, hogy ez természetes dolog. Egy idő után mondta, hogy ő is akarja. Persze egy ujjat hagyott, aztán lassan hagyta az összeset. Volt, hogy naponta egyet vágtam:) Mostanában bekapcsolom a babatévét, vagy reklámot (két perc az egész) én meg sietek, ahogy tudok. Ha egyik nap nem hagyja, majd másnap, amikor olyan a hangulata. Van, hogy egyszerre csak az egyik kezéről tudom, akkor másnap a másikat. Apa mindig megdícséri, milyen szépek lettek a körmei, szóval mindent bevetünk, amit tudunk, de legalább már nem kell lefogni, nem szenvedünk vele. Elértük, hogy lazán veszi, ahogy látja tőlem is.

Ja, és álmában sosem hagyta, mindig elrántotta a lábát.

2013. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

17 hós.

Bekapcsolom a BOgyó és babócát, az ülembe ül és közben vágom le a kezéről. Már ő adja oda az ollósdobozt ilyenkor a kezembe :-)

A lábáról nehezebb, mert azt nem hagyja a BOgyó és babóca közben. Azt úgy csinálom hogy a pelenkázóasztalon fekszik, adok neki szép új érdekes tárgyakat a kezébe és közben megpróbálom a lábáról a körmét vágni. Elég nehéz, mert néha rúgdos, uh nagyon kell figyelnem. A lábáról ritkábban vágom mint a kezéről.

2013. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A láb a kritikus pont nálunk is. Elmúlt 2,5éves, de még mindig nagyon kiabál, le kell fognunk. A kezéről simán engedi, sőt, szól, h vágjuk le.
2013. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy látom sokaknál beválik az elterelés. Nálunk semmi sem segít :(
2013. jún. 28. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!