Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan csináljátok vagy...

Ti hogyan csináljátok vagy mit tanácsolnátok? Kicsi kezdi a bölcsit, nagy ovis - logisztika?

Figyelt kérdés

A kislányom 2 éves most, szeptemberben kezdjük a bölcsit. Születésétől fogva együtt hordjuk a Bátyust, eleinte ugyanabba a bölcsibe, majd oviba.

Nem tudom eldönteni, hogy mi lenne reggel a jobb, a kicsinek könnyebb? Ha elvisszük a Bátyust és utána viszem őt / elvisszük őt Bátyussal, Bátyus segít bekísérni őt, majd a nagyot az oviba?

Illetve ha előbb a nagyot viszem, akkor szerintetek ő hogyan fogja elhinni/belátni/felfogni/megérteni, stb, hogy a kicsi bölcsis és nem ugyanúgy hazajön velem, mint az elmúlt 2 évben minden nap?

Sosem hisztizett emiatt a nagy, ezért is kérdezem elsősorban, hogy a kicsinek mi lenne a jobb. De azt is szeretném, ha a nagy tudná, hogy a kicsi már nem hazajön velem, ahogy ígértem is neki, hogy a Hugi bölcsibe fog járni, ha már anya dolgozik.

A kicsiért fogok először menni, ez biztos. Szóval ezért kérdés, hogy a nagy mit fog gondolni, merthát ha őt adom be előbb és érte megyek később, akkor nem láthatja hogy a kicsi merre van.


Köszönök minden ötletet/tanácsot!


2013. jún. 26. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Logikusan először azt a gyereket kellene beadni, amelyik intézménye közelebb van a lakáshoz.
2013. jún. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont ugyanolyan messze vannak és az egyik jobbra a másik balra. Úgyhogy ez nem nyert. De nem is a logika mentén szeretnék dönteni, hanem a gyerekeket szem előtt tartva.
2013. jún. 26. 15:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nálunk egy intézmény a kettő és egy épületben is van, de ennek ellenére váltogattuk, hogy mikor kit adunk be előbb, bár általában úgy csináltam, hogy amelyik gyereknél úgy éreztem, hogy nagyobb szüksége van rám éppen, azt adtam be később, tehát maradt pár percünk csak kettesben, és ez sokat számít.
2013. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez nagyon hasznos válasz. Megjegyzem és későbbre mindenképp alkalmazni fogom.

Jelenleg viszont az is érdekelne, hogy a kezdetek kezdetén mi a jobb a kicsinek?

2013. jún. 26. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor en először a kicsit vinnem, utána a nagyot, pláne ha a kicsi ért fogsz először menni
2013. jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A beszoktatási időben egyértelműen az ovist adtam be előbb, és talán még utána is egy jó darabig.

Aztán volt olyan, amikor a pici már beszokott, és nagyon szerette a bölcsit, beértünk az épületbe és rohant felfelé. Akkor a naggyal felkísértük, a nagy szeretett bekukucskálni a bölcsibe (nagy üvegajtó volt), és látta, hogy milyen játékok vannak, élvezte a "mini öltözőt", és akkor fordítottunk néha.

Télen olyat is csináltunk (ez nálatok nyilván nem megy, mivel külön épület), hogy a nagy bement egyedül átöltözni, de még utánunk jött a benti ruhában, és együtt "adtuk be a picit", akit addig én átöltöztettem. Így időt spóroltunk, a nagy megmutathatta, hogy milyen "nagylányos", egyedül átöltözik...


Szerintem ne vésd előre kőbe, majd meglátjátok hogy alakul, lehet hogy a nagyobb gyereked kifejezi majd igényét erre-arra. Esetleg heti egy napon őt viszed külön, meglátjátok kinek mi lesz az igénye. :o)

2013. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen igazad van. Hogy ez nekem miért nem jutott eszembe, hogy egy hét öt napját sem kell ugyanúgy csinálni?! :)
2013. jún. 26. 16:25
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkép a kicsit viném elöbb a bölcsibe hogy a nagy lása hogy betartotad az igéreted és a kicsi is megy bölcsibe ,föként ha kicsiért mész elöbb .
2013. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha eddig a kicsivel vittétek a nagyot, most vihetitek a naggyal a kicsit. De ha azt látod majd a kicsin, hogy nagyon nehezen búcsúzik el tőled, akkor a gyermekedet ismerve el fogod tudni dönteni, hogy az jobb-e neki, ha nincs ott a nagy, és kettesben veled tud még egy kicsit bújni elválás előtt, vagy épp ellenkezőleg, kifejezetten megkönnyíti neki az elválást, ha a bátyja is ott van. Ez hagyd nyitva ilyen kérdések miatt, ha tényleg a gyerekek igényeit akarod szem elő tartani.


Később, amikor már a nagy is megnyugodott, hogy a kicsi biztosan bölcsis, és a kicsi is könnyen elválik reggel tőled, akkor a munkahely irányában lévő intézménybe lesz logikus másodszorra menni.

2016. aug. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyenge 3 éves kérdés, utolsó. Azóta a kicsi már nagycsoportos 😁
2016. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!