Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor "kell" megszólalniuk?...

Mikor "kell" megszólalniuk? Olyan anyukák véleményét szeretném kérni akiknek a pici sokáig nem szólalt meg. Mikor kezdték el?

Figyelt kérdés

A pici lányom 18 hónapos. És egy mukkot nem mond. A nagyobbik lányom is későn kezdte a beszédet, de ő legalább ennyi idősen az anyát és az apát már mondta. De a pici tényleg egy mukkot sem mond, és nem is halandzsázik. Néha mond 1 nem-et (nen) meg 1 ham-ot, de nem vagyok benne biztos hogy ezt is tudatosan mondja-e.

Anyukák akiknek későn kezdett beszélni a gyerkőc, tudtok mondani nekem valami bíztatót?


2013. jún. 28. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézték már, hogy a hallásával minden rendben-e? Mert halandzsáznia azért kéne...
2013. jún. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van,teljesen más időpontban kezdtek beszélni.De a hugom gyereke már 2 éves elmúlt és csak egy "nyögő"hangot használt beszéd helyett!Aztán hírtelen elkezdett beszélni szépen és azóta sincs vele gond!Most 6 éves!Szerintem nyugi,ne aggód túl!
2013. jún. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lányom 20 hónapos,beszélni nem beszél,csak nagy ritkán szerintem véletlenül kiejt egy-egy érthető értelmes szót viszont a halandzsázás az nagyon megy neki.
2013. jún. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A nagyobbik lányom sem halandzsázott, majd amikor elkezdte a szavakat mondani, akkor pl 2 értelmes szó között halandzsázott valamennyit! a hallásával nem hiszem hogy gond lenne, mert a suttogásra is figyel.

Kedves második válaszoló, most 1 picit megnyugtattál! :)

2013. jún. 29. 08:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 éves koráig az anya, apa, nem, aha, pipi, mama, és papa szavakon kívül csak néhány állathangot mondott. 2 éves kora után 1/2 évig jártunk beszédindításra, de nem győztem anyagilag (1 óra = 4 000 Ft) főleg, hogy semmit nem használt. Aztán 3 éves kora után egyszer csak beindult a beszéde. Pár hónap alatt eljutottunk oda, hogy mondatokban beszélt, a nyelvtana megfelelő volt, de sajnos még most is rengeteg a beszédhibája, úgyhogy most megint kénytelen vagyok logopédushoz vinni. Persze megint fizetőshöz, mert az oviban csak a nagycsoportosokkal foglalkoznak. Most 4 éves.
2013. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Lányom 18 hónapos koráig nem mondott szinte semmit. hmmmögött meg mutogatott, de igazán babanyelven sem beszélt. Pedig mindenkitől hallottam, h ha nem is mond még szavakat saját nyelvén dumázik...Ő nem. aztán 18. hónap után kimondta teljesen érthetően,h apa. Nagy örömködés és mintha akkor érzett volna rá, onnantól mindent ismétel. most 22 hónapos lesz és 3-4 szavas mondatokban beszél. persze nem tökéletesen de ez még nem baj. Sztem a Te lányod is a kiváró típus.:) Ha más probléma egyébként nincs, sztem nem kell aggódni.
2013. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, de jó olvasni, hogy ezek szerint nem csak az én lányom kezd el későn beszélni. :)

Picit megnyugtató! :) főleg hogy inkább csak arról beszélnek az emberek hogy 2 évesen már úgy beszél mint egy felnőtt meg stb...

Amúgy az én lányom is hmmmm-ög :)

2013. júl. 6. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!