Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek műtötték kisfiát...

Akinek műtötték kisfiát fitymaszűkülettel, elmondaná a véleményét? Tapaszalatát orvosról, a kórházról?

Figyelt kérdés

#Vasmegyében #a szombathelyi #gyereksebészetről
2013. ápr. 25. 14:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vas megye szombathelyi gyereksebészetéről érdekelnének konkrétan a vélemények!köszönöm előre is!
2013. ápr. 25. 15:03
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nem ez az ami téged tényleg érdekel...

De a kisfiamat műtötték és aztán hallottam, hogy ha tud rendesen sugárban pisilni - nem is kellett volna hozzányúlni. Németországban nem nyúlnak hozzá, kb 10 éves korukra magától megoldódik.

Szörnyű volt látni ahogy szenvedett tőle. És meggyőződésem, hogy hibáztam, hogy megengedtem.

2013. ápr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem a kérdésedre fogok válaszolni, ne haragudj, csak ezzel kapcsolatos tapasztalataimat osztom meg.

A fiam ugyan tudott sugárban pisilni, de nagyon szűk volt a fitymája, le is volt rendesen tapadva. 1 évesen látta először urológus, a gyerekorvosunk és egy másik orvos, akihez a veséjével jártunk (vesemedence gyulladása volt a fiúnknak) mindketten azon voltak, hogy már pedig meg kel műteni ezt a gyereket, stb.

Az urológus annyit mondott, hogy 3 éves korukig tud magától megoldódni a fitymaszűkület, így az előző válaszoló rosszul tudja, 10 éves korig nem ajánlott várni, mert ha 3 éves korig nem oldódott meg magától, utána már csakis orvosi beavatkozással fog megszűnni a probléma. A bátyámnak kb. ennyi idősen (10 évesen) oldották meg a problémát, de soha senkinek azt a fájdalmat nem kívánja és mindig azt mondja, bár előbb megoldották volna neki. És már csak azért sem jó a végletekig várni, ugyanis a leválasztást csak gyermekkorban csinálják, utána csak műtét van!

Szóval annyit mondott az urológus, hogy ha tud sugárban pisilni, akkor nincs gond, vigyük vissza 2 évesen mert nem biztos, hogy műteni kell, lehet hogy elég egy leválasztás is, de még az is lehet, hogy lejön teljesen magától.

Így nem műtettük meg, vártunk. 2 évesen visszavittük, szerencsére megúsztuk a műtétet, de még a leválasztás is csak egy nagyon kicsi részén érintette a kukacát a kisfiúnknak, ugyanis majdnem teljesen lejött magától.


Nálatok muszáj a műtét? Mennyi idős a kisfiú?

2013. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát!Nálunk is sajnos eléggé megoszlanak a vélemények,ezzel kapcsolatban!3 éves a kisfiam,és Nálunk azt mondta a gyerekorvos hogy 3 éves koráig csak annyit "tornáztassuk"a bőrt az esti fürdetésnél,amennyire engedi az a bőrszövet,aztán majd 3 évesen megnézik Neki,addig nagyon nem kell foglalkozni Vele!Szóval a 3 éves státuszon megnézték Neki,és kaptunk beutalót a gyereksebészetre,mert hogy nem csak letepadás van,hanem szűkület is!Ma megmutattuk sebésznek,és mindenképp műtétet javasolt,olyan mértékű a szűkület!Ez egy altatásos műtét,és nagyon tartok Tőle!Mindenképp megmutatom még egy orvosnak azért!
2013. ápr. 25. 21:09
 5/12 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem,hogy Ő is tud sugárban pisilni!
2013. ápr. 25. 21:31
 6/12 anonim ***** válasza:

Amúgy miért sebészhez kellett először vinnetek és miért nem urológushoz? Ugyanis első az urológus, aki ha úgy látja, hogy valóban csak a műtét marad, akkor a sebész. De ha sajna a műtét marad, akkor csak az marad, ugyanis az nem jó, ha fitymaszűkület van.

És ha 3 éves korig nem jött le és a leválasztás sem segít, akkor tényleg marad a műtét. Mert ez már nem fog lejönni magától.

És az, hogy tud sugárban pisilni, az addig jó, míg el nem telik az az idő, amíg le tud jönni magától. De ha 3 éves korig nem jön le, akkor már tényleg be kell avatkozni, akár megy a sugárban pisilés, akár nem, mert utána ez fájdalmas lesz a fiatoknak tini vagy felnőtt korában és akkor fogják megműteni. És akkor azt mondom, hogy inkább gyerekként essen túl rajta.

2013. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Újra a 2. vagyok

Azóta személyesen megismertem 4 kisfiút itt, a közelemben akinek tizenéves korukra magától megoldódott. Úgyhogy nem mese. Egyébként Debrecenben egy urológus is azt mondta, hogy nem kell elsietni, mert megoldódik. Csak sajnos nem rá hallgattunk...

Sajnálom, hogy ilyen rossznak látták a helyzeted. Remélem hamar túl lesz a kisfiad rajta!

2013. ápr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A 3 éves státuszon kaptuk a beutalót a gyereksebészetre a kórházba!a gyerekorvos jóindulattal mondta hogy itthon kenjem be a kisfiam kukacát lidocain kenőccsel,mert ott nem kap semmit!itt most nem a fitymaszűkületre gondolok,hanem a leválasztásra!mert ugyan a gyerekorvos is nagyon fitymaszűkületnek látta,de azt mondta bent a sebészeten lehet mást mondanak!szóval Én nem vittem be a kórházba,hanem elvittem magánrendelésre,egy doktornőhöz!ami nagyon jó választás volt,mert egy emberséges gyerekszerető doktornő,és megnézte de Ő nem is csinált Vele semmit,mert azt mondta nincs értelme felszabni a kis bőrét,mert annyira szűkület van,hogy Ő csak a műtétet javasolja,abból is a körülmetélést!hát itt tartunk most!félek a műtéttől,mert altatásban végeznék!
2013. ápr. 26. 20:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Húú ez kemény!!!

Nekünk mielőtt nekiláttak az Elocom nevű kenőcsöt javasolták 2 hétig minden este. Ez elvékonyította a bőrt és jóval feljebb jött.

Nem érné meg kipróbálni?

2013. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló!mindenképp utána nézek ennek a krémnek!Nektek is szűkület volt,vagy csak letapadás?azóta meg is oldódott a problémátok?
2013. ápr. 28. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!