Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 év körüli gyermekemet...

4 év körüli gyermekemet hogyan vegyem rá a zöldség-gyümölcsevésre?

Figyelt kérdés
Az oviban megeszi de itthon alig ! Valami trükk ,hogy mégis egészséges zöldségeket és gyümölcsöket is egyen ?
2013. jún. 28. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyümölccsel rengeteget lehet variálni, zöldségre kevesebb az ötletem.


-palacsintába

-süteménybe

-turmixolva (magában vagy joghurtban, én szoktam pl rászórni cukorreszelékből egy keveset)

-pudinggal keverve

-házi jégrém formájában ( [link]

-túróval keverve

-gyümölcslevesbe

-jégkrémmel leöntve

-gyümölcssaláta (csokival leöntve pl)


Zöldséghez talán:

köretnek pl sült répa, vagy majonézes salátában

Az enyémek szerencsére szeretik, így nagyon trükköznöm nem kell, de azért igyekszem variálni.

Turmixolt krémleves, pirított kenyérkockával, levesgyönggyel vagy sült bacon kockákkal nálunk mindig nyerő (gyakorlatilag bármilyen zöldségből meg tudod csinálni)

Rizibiziből csak nem szedegeti ki a borsót. :)


Jó mazsolázást!

2013. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha erőlteted annál rosszabb lesz.Kisfiam a gyümit eszi, bár nem mindet. Zöldséget nyersen egyáltalán nem eszik, oviban sem.
2013. jún. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jókat írt, én is csak ilyeneket tudnék javasolni.


Talán még annyit, ha nagyon nem akar enni, akkor igyon. Vegyél bio zöldég- vagy gyümölcsleveket, ezeket a gyerekek is szeretik. Persze ne úgy kínáld, hogy fiam, itt a répalé, vagy káposztalé... :) Nálunk az jön be, ha azt mondom piros szörp, sárga szörp, stb... élvezik, hogy választhatnak, így megisszák.


Otthon is készíthetsz leveket, ha úgy jobban tetszik.

2013. júl. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!