Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet egy 4 éves kislányn...

Hogy lehet egy 4 éves kislánynak elmondani, megmagyarázni, hogy miért nem tudok vele fürödni a medencében?

Figyelt kérdés
Megvan a menszeszem.
2013. júl. 9. 10:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
47%
Nehogy már megijedjen a bibis dologtól.Nem 2 éves gyerekről van szó....
2013. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell már rögtön az elején rossz dolognak beállítani a menstruációt, márpedig a bibis hazugság az elég nagy hülyeség.
2013. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%
De egy 4 évesnek mit mondanál aki folyton kérdezősködik?az igazat még nem tudod ugy tálalni hogy megértse.
2013. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Most nem tudok menni, de oda állok a medence mellé és dobálom neki a labdát vagy bármit. Lehet az én gyerekem túl egyszerűek de soha nem kérdezték meg miért nem.
2013. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%
Már hogyne lehetne? Nem kell őket hülyének nézni. El lehet azt mondani az ő szintjükön mindenféle hazugság nélkül.
2013. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
70%
Kérlek ird le hogyan...csak hogy engem ne érjenek váratlanul az ilyen kérdései.
2013. júl. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes nekem a 2,5éves is megértette, hogy miért nem megyünk az uszodába, nálunk ez nem tabu- rámnyitnak a mosdóban, zuhany közben látták már a tamponomat is.

Elmondom nekik, hogy azért bibis a pocakom, mert a néniknek, nagy lányoknak szokott, amikor nincs baba a hasukban, elmondom, hogy nem fáj, gyorsan elmúlik. Nem hülyék, csak kicsik. Ha természetesen állítod be nem fog miatta visszafejlődni.

2013. júl. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elmondta anyukàm kb ennyi idős koromban, hogy nem megyünk strandra mert havi gondja van. Egyedül én nem sikitoztam 12 èvesen a suli wcben....Azt is tudtam mièrt van vàgàs a hasàn vagy hogy szegèny nagyi meghalt ès jobb helyen van màr.A gyerek nem hü.e csak kicsi, nem kell tùlbonyolìtani. szerintem nyugodtan mondd el neki hogy a felnőtteknek van ilyen ès ez termèszetes...
2013. júl. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egy kislányom van. Már kiskorától fogva bejött a wc-re mikor ott voltam. Nálunk ez nem volt gond. Látta a véres betétem, mondtam neki, hogy anyának megvan a menszesze. Ha kérdezte mondtam róla, ha nem akkor nem. ha jobban érdekelte akkor többet, ha egy mondat is elég volt addig. Amúgy miért ne mondhatnád egy 4 évesnek, hogy fáj a hasad, vagy a lábad vagy bármi és azért nem fürdesz vele? Ez ilyen korú gyerek felé talán nem hazugságnak számít. Hiszen mit számít, hogy miért nem fürdesz vele, lényeg, hogy nem fürdesz, mert nem akarsz. Igazából akár azt is mondhatnád, hogy nincs kedved most fürödni, de kintről szívesen játszol vele. Elkerülnéd a tudományos magyarázatokat és majd visszatérnétek 6 évesen, vagy amikor éppen aktuális vagy látja hogy neked van véres betéted, tamponod. Ez rossz ötlet?

A bibis dolog nekem sem tetszik nagyon, mert a bibi az ilyen kicsiknek rossz érzést kelt. Nehogy azt higyje hogy ez rossz dolog hogy neked menszeszed van. De ahogy gondolod. Amúgy lehet már azóta túl vagytok ezen, végül mit mondtál neki? Hogyan fogadta?

2013. júl. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy most vérzik a puncid, de ne ijedjen meg, mert ez azért van, mert ha akarnátok lehetne kisbabád, de most nem akartok.
2013. júl. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!