Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen mentalitású skorpió...

Milyen mentalitású skorpió horoszkópú kislányod? Mesélnél róla?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam és teljesen igaz.



Különösen sok szeretetet és figyelmet igényel a nevelése, hiszen a hagyományos nevelési elvek, a büntetés, a szigor és a fegyelmezés olyan számára, mint a falra hányt borsó. Nem töri meg a büntetés, viszont egy életre megjegyzi és elraktározza a sérüléseit, amit egyszer - lehet, hogy csak évtizedekkel később - ilyen vagy olyan formában visszaad...


Nem vigyáz a játékaira és a szobájára, és ha testvérében vagy játszópajtásaiban partnerre talál, kedvét leli a rombolásban. A törés-zúzás azonban számára nem céltalan rongálás, sokkal inkább a dolgok szerkezetének megértésére irányuló játékos módszer (amit a szülei általában a legkevésbé sem élveznek.)


Kedves, mély érzésű, éles észjárású gyermek, aki maga választja ki azokat az embereket, akikkel szívesen beszélget vagy játszik. Titkait csak a szívéhez legközelebb álló családtagjainak árulja el, de nekik sem mindent. Hiába a faggatózás, hiába a kérlelés, az ő titkos kis ajtója a világ elől örökre zárva marad.


Az oviban, bár verekedős, gyorsan csapatkapitány lehet. Mindenkit irányít, befolyásol és reguláz. Mindezt azonban olyan bájjal és humorral teszi, hogy a legtöbb kispajtása büszkeséget érezhet azért, hogy az ő barátja lehet. Ha veszekedés vagy verekedés tör ki, csak ő győzhet, akár az "élete árán is". Számára a legapróbb nézeteltérés is "vérre megy", és ha valamilyen csoda folytán mégsem ő győz, egy életre megsértődik és nem felejt.


Öntudatos, zárkózott, ragaszkodó. Ha baja van, nem nyafog, nem panaszkodik, csak visszavonul a saját kis világába. Hazudni nem lehet neki, azonnal észreveszi, ha valaki nem őszinte vele.


Szereti a titokzatos könyveket, sárkányokról, kincsekről, misztikus lényekről szóló meséket, filmeket és történeteket. Az iskolában általában jó tanuló, bár untatja a kommersz oktatás és a korlátokat sem viseli jól. Ha otthonról kellő "útravalóval" indítják útnak, sokra viheti. Ellenkező esetben igazi bajkeverő válhat belőle: nevetve bolondot csinál a tanáraiból, és felforgatja az osztály minden sarkát.

2013. júl. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A leírás 80 százaléka illet rám gyerekként,és illik rám most is.

Sok függ attól,hogy milyen nevelést kap és,hogy milyen a személyisége.

Hány éves a kislányod most?


Nekem 4.5 éves a kisfiam és bika a csillagjegye.De egyre többször produkál skorpió tulajdonságokat.

2013. júl. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Különösen sok szeretetet és figyelmet igényel a nevelése, hiszen a hagyományos nevelési elvek, a büntetés, a szigor és a fegyelmezés olyan számára, mint a falra hányt borsó. Nem töri meg a büntetés, viszont egy életre megjegyzi és elraktározza a sérüléseit, amit egyszer - lehet, hogy csak évtizedekkel később - ilyen vagy olyan formában visszaad... "

EZ TELJESEN IGAZ.


"Nem vigyáz a játékaira és a szobájára, és ha testvérében vagy játszópajtásaiban partnerre talál, kedvét leli a rombolásban. A törés-zúzás azonban számára nem céltalan rongálás, sokkal inkább a dolgok szerkezetének megértésére irányuló játékos módszer (amit a szülei általában a legkevésbé sem élveznek.)"

EZ IS.És ez jellemző a kisfiamra is.


"Kedves, mély érzésű, éles észjárású gyermek, aki maga választja ki azokat az embereket, akikkel szívesen beszélget vagy játszik. Titkait csak a szívéhez legközelebb álló családtagjainak árulja el, de nekik sem mindent. Hiába a faggatózás, hiába a kérlelés, az ő titkos kis ajtója a világ elől örökre zárva marad."

EZ IS IGAZ.


"Az oviban, bár verekedős, gyorsan csapatkapitány lehet. Mindenkit irányít, befolyásol és reguláz. Mindezt azonban olyan bájjal és humorral teszi, hogy a legtöbb kispajtása büszkeséget érezhet azért, hogy az ő barátja lehet. Ha veszekedés vagy verekedés tör ki, csak ő győzhet, akár az "élete árán is". Számára a legapróbb nézeteltérés is "vérre megy", és ha valamilyen csoda folytán mégsem ő győz, egy életre megsértődik és nem felejt."

Én sosem voltam verekedős.Mindig csendes,szolid visszahúzódó kislány voltam oviba iskolába,gimibe,fősulin,különórákon.Kivéve otthon,otthon tomboltam ki magam.

A sértődés még most is teljesen igaz.


"Öntudatos, zárkózott, ragaszkodó. Ha baja van, nem nyafog, nem panaszkodik, csak visszavonul a saját kis világába. Hazudni nem lehet neki, azonnal észreveszi, ha valaki nem őszinte vele."

Én rengeteget nyafogtam.A panaszkodás meg az utóbbi 10 évebe van jelen az életembe.A hazugságot tényleg észre veszem, meglepő de tök idegeneknél is akár a buszon ülve.


"Szereti a titokzatos könyveket, sárkányokról, kincsekről, misztikus lényekről szóló meséket, filmeket és történeteket. Az iskolában általában jó tanuló, bár untatja a kommersz oktatás és a korlátokat sem viseli jól. Ha otthonról kellő "útravalóval" indítják útnak, sokra viheti. Ellenkező esetben igazi bajkeverő válhat belőle: nevetve bolondot csinál a tanáraiból, és felforgatja az osztály minden sarkát."

Ez sem jellemző rám.Sőt mint már írtam én mindig nagyon jó gyerek voltam.Mondhatom azt is hogy a lakásból kilépve én soha nem csináltam semmi rosszat...17 éves koromig :)

2013. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Október végén fog megszületni a kislányom. :)
2013. júl. 11. 06:46
 5/6 anonim ***** válasza:

En is október végére vagyok kiírva, de még nem tudom a nemét :)

Lessz nekunk ne mulass, ahogy ezt olvasom :)

2013. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát én is azt hiszem! :)

Bár én már félig-meddig edzett vagyok 1 mérleg kisfiúval és 1 bika kiscsajjal.

2013. júl. 11. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!