Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az az általános ha egy játszót...

Az az általános ha egy játszótéren 1 anyuka vigyáz az összes gyerekre mert a többi anyuka 20 méterre ül a padon?

Figyelt kérdés

Kicsi játszótérről van szó, egy darab nagy csúszdás, mászókás hinta van. 5-6 gyerek volt a csúszdán, és 1 anyuka (ebből 2 volt az ő gyereke), az az egy szem anyuka kellett hogy rászóljon az összes gyerekre (3-4-5 évesek), hogy ne csússzanak egymásra, ne lépjenek zokniban a szúrós faágakra stb. Volt még 2 anyuka akik kb 20 méterrel odébb (hallótávolságon kívül) ültek egy padon a park másik felében. EZ a normális, általános? Az anyukák messze ülnek aztán a gyerekkel meg "majd lesz valami", tud vigyázni magára?


(én a 1,5 évesemmel nem messze tőlük szemléltem az eseményeket)


2013. júl. 17. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos nálunk is ez van a játszótéren, mi ha nem muszáj, akkor nem is megyünk oda, hanem inkább a tó partján sétálunk vagy kimegyünk a telekre
2013. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Igen, sajnos ez van. Ha a gyerek már nagyobb, 3-4-5 éves vagy ennél is idősebb, az anyukák vagy apukák vagy nagymamák trécselni, pletykálni járnak le a játszótérre.

Én többször is rászóltam már nagyobb gyerekekre, hogy normálisan viselkedjenek, szépen játszanak, nem érdekel, ha nem tetszik az anyjának. Volt akinek meg is mondtam, hogy a gyerekkel jött le játszani, vagy barátnőzik csak?

Vannak nagyobb 6-10 évesek, akik már azért szépen tudnak játszani, de sok 4-5 éves gyerekre ráférne egy kis felügyelet, legyen az lány vagy fiú, mindegy.

2013. júl. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát egy ideig én is voltam ilyen anyuka


de feladtam, és most már nem érdekel h a másik gyereke elesett vagy leesett vagy mást csinál amíg nem az én gyerekemet bántja ....

én is szoktam ücsörögni de akkor csak a nagyok vannak velem (8-11 évesek)

ha a kicsi is akkor mindig rajta van a szemem és nem megyek messzire tőle de hagyom h maga intézze a dolgait (egy bizonyos határig!)

2013. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A sajátomra figyelek,bőven elég egy eleven 2 évesre figyelni,és arra a gyerekre aki veszélyezteti,neki megy rászólok.Ha a gyerek 3-4-5-6 éves akkor tud jobb esetben normálisan viselkedni így szerintem belefér ha beszélgetnek az anyukák persze közben azért figyelik a gyereket.
2013. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szólok rá más gyerekére, csak ha az enyémet veszélyezteti. De hogy egymás hegyén-hátán csúsznak le vagy fejjel lefelé, az az ő dolguk.

Én pl engedem a gyerekem mezítláb vagy zokniban futkosni a játszótéren - mi ezzel a gond?


De amúgy nálunk is ez van: beszélgetnek, olvasnak, telefonálnak.


(Az hozzátartozik az igazsághoz, hogy általában én is kicsit hátrébb állok, hogy a lányom ki tudjon bontakozni)

2013. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is csak akkor szólok rájuk, ha az én gyerekemet bántják vagy veszélyeztetik. Itt nálunk van egy nagy játszótér, itt még nem is figyelnek a gyerekeikre a szülők, mármint a nagyobb 4-5 éves gyerekekre. Azt csinálnak amit akarnak, megvan egy külön csoport, minden nap lejönnek, a szülők beszélgetnek, a gyerekeik meg azt hiszik, hogy minden játékot csak ők használhatnak. Ha már nem engedik a gyerekeimet (2 és 3 évesek) játszani, akkor bizony szólok.

Volt akinek megmondtam, hogy költözzön családi házba, ahol a gyerekének tud külön játszóteret csinálni és akkor az csak az övé lesz, ez egy közös játszótér, mindenki azzal játszik amivel akar, nem a 6 éves szabja meg, hogy a 3 éves nem mehet fel a várba, mert ők ott babáznak.

2013. júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem.

De ez kicsi játszótér volt, és volt olyan hogy mind az 5 gyerek egyszerre ült a csúszdán (alul) vagy akart elölről felmászni rá + az egyik még próbált volna fentről lecsúszni, és végig ez ment, így szinte 2 percenként rájuk kellett szólni. Ha az az 1 anyuka sem lett volna ott akkor tuti egymásba csúsznak és megütik magukat.

2013. júl. 17. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!