Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves fiam mikor játszik...

3 éves fiam mikor játszik elképzeli, hogy pl: kutya, csiga stb. és akkor ugy viselkedik. Kitalálják a testvérével hogy akkor ő (a nagytesó) az anyukája. Ez szerepjáték igaz?

Figyelt kérdés
Illetve mostanában nagyon sok a láthatatlan "tárgy" a kezében amivel játszik Pl: kalapács vagy kanál . Ilyenkor ugytesz mindha azzal dolgozna. Sajnos megkésett beszédfejlődéső a gyermekem és felmerült nála az autizmus is. de a játékát annyira színesnek és válltozatosnak látom,hogy a fantáziája szerintem hatalmas. egy éve szobatiszta. köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 17. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Oh ez még csak a kezdet. Majd lesznek még láthatatlan emberek, manók meg mindenféle dolgok is.

Pont ilyen egy 3 éves gyerek. Pont ilyen fantáziájának is kell lenni.

Lányom kb 2 évesen kezdte, nem sokára 3 éves lesz és már teljesen bele éli magát. A legjobb mikor eljátsza az eseményeket a kedvenc tv-s szereplöivel.

De majd az lesz ám jó mikor az oviban a családi szennyest játsza el, ahogy ti veszekedtek mondjuk vagy szidtok valakit, valamit. De ugyan ezt teszi otthon is, eljátsza az ovis dolgokat.

2013. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lányom 2,5 éves és nem rék kezdte ugyan ezeket a dolgokat.
2013. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat! akkor ezügyben megnyugodhatok,hogy rendben zajlik nála :) igen a tv mesét illetve az olvasott mesét is beleviszi a játékaiba. Bölcsibe jár pár hónapja. Sajnos mivel a beszéde még nem tökéletes sőt, ezért még inkább így fejezi ki magát. De nagyon édesek mikor így játszanak.
2013. júl. 17. 13:27
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem is megkesett beszedfejlodesu volt a diagnozis de most egy magan fuleszeten kiderult hogy tulhallo es ha az ezt koveto terapian tul vagyunk (+ tsmt trening amit a megkesett beszedfejlodes miatt kezdtunk) fel even belul kepes lesz behozni a lemaradast.


Nalunk is 3 a Fiam es o mindig dinot vagy varazslot jatszik :)

2013. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó váalszoló! a fiamnak is van túlhallása már megcsináltuk a terápiát is. És járunk tornára is. Remélem hamar behozzák a lemaradást. Akkor a játékuk rendben van :))) Neked mennyi idős és mennyit beszél? köszönöm
2013. júl. 17. 13:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Akkor Ti tul vagytok a hallasebreszton? Hol es ki csinalta? En meg keresem a helyet hogy ki a legjobb... Meg egyenlire a pataki laszlo dokin gondolkozom...

Tsmt tornaztok ti is?

Hat a Fiam cirka 8-10 honapja beszel 90 szavas szokincse lehet (mindenki masnak halandzsa pl vizipok bibipo meg ilyenek)

A 34 alkalmas tornabol ma lesz a hatodik... Mi 3 hete kerultunk el egy gyogytornaszhoz aki mint kiderult ott a bhrg alapitvannyal van kapcsolatban... O javasolta a fuleszetet is (edukid) mert eddig barhova vittem a Fiam en voltam a para-mami meg hogy nem vagyok normali a fiam lusta en meg kitalalom mit akar stb..

Ti miota csinaljatok? En annyi valtozast latok hogy stabilabban all a gyerekem. Es probal mostmar sok mindent kimondani (eddig nem is probalkozott)... Most amit olvasunk vagy nez meset igyekszik mondani egyik este mar o meselt nekem:) ossze vissza halandzsa volt semmit nem ertettem en se belole... :)

2013. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3 mult marciusban :)
2013. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
edukidben voltunk és ugy kerültünk a BHRG-hez ott volt az AIT hallásébresztés és azóta indult be jobban a beszéd. Most 3-4-5 szavas mondatai is vannak már. Gyönyörűen ragoz és sokat kérdez. A játéka is azóta sokkal színesebb. Ő 3 múlt juniusban.
2013. júl. 17. 14:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 3 éves, ő vagy kutya szokott lenni és jön lihegve és játssza, hogy megharap valakit vagy lefetyeli a vizet stb.

Vagy krokodil és hason csúszva közlekedik a nappaliban és kitátogatja a száját, hogy "hamm bekaplak téged" :)

Aztán jön a krokodil és segít a háztartásban meg ilyenek.


Szerintem ez normális, aranyosak, kreatívak és nem mindig ugyanazt játssza az a krokodil sem, volt olyan az elején, hogy szerette volna megenni a lábamat vacsorára :)

Ha szólok és a nevét mondom, akkor még ki is javít, hogy "nem anya, én most krokodil vagyok" :)


Akkor szólnom kell a krokodilnak, hogy üzenem, hogy a kisfiamat várom vacsorázni, jöjjön elő.


Szép napot

2013. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
:) ez aranyos :) igen mikor szólok neki,hogy jöjjön elő a kisfiam akkor mindig visszaválltozik ő is :)) Nálatok is vannak láthatatlan dolgok?
2013. júl. 17. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!