Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kocka vagyok? Őszintén!

Kocka vagyok? Őszintén!

Figyelt kérdés
Hétvégén ismerősöket látogattuk meg 2,5 éves fiúnkkal. Egész nap játék, beszélgetés az udvaron, és ős úgy gondolták, hogy mi ott alszunk. Egész nap ezt hallgattuk. De mi nem úgy indultunk. Emeleten lehetett volna aludni, se bébiőr, se cumi a kicsi alvásához. A házigazdák szerint nagyon rugalmatlanok vagyunk, mert ott is megvan minden ami kell, meg egyébként is szoktatni kell a gyereket ahhoz, hogy máshol is elaludjon, ne csak otthon, szokott módon. (mindkét nagyszülő messze lakik, ott alszunk mindig több éjszakát is). De tényleg nem így készültünk. Én egy pillanatig nem tudtam volna jól érezni magam, hogy nem hallom, megébred-e a gyerek, elindul-e véletlenül ismeretlen lakásban félálomban lépcsőn lefelé. Esti program már csak iszogatás lett volna. Estefelé a gyerek már olyan fáradt lett, hogy csak sírt, mivel kimaradt a délutáni alvása, hogy már semmi sem segített, akkor én 1 perc alatt összeszedtem magunkat és eljöttünk, de azóta is keserű szájízem van miatta. És csak ezt hallom a fülemben, hogy maradjunk, milyen jól érzi magát a gyerek (nappal tényleg így volt), stb. Mit kellett volna tennem?
2013. júl. 17. 14:57
1 2
 1/11 Kerria ***** válasza:
100%

Jaj, neeeem. Dehogy. A kislányom pont ugyanilyen. Idegen helyen nem alszik délután, sokszor még itthon se ha vendégek, vagy valami impulzus van.


Nem tudom éjjel milyen alvó a kisfiad. Ha átalussza az éjszakákat, akkor esetleg megpróbáltam volna úgy, hogy a gyermekkel egy szobában alszom... másképp én sem hiszem, hogy beleegyeztem volna.


Sajnos egy ilyen este és annak utózöngéi (ha pl nem alszik a gyerek) akkor az rajtunk Anyukákon csattan. Hiszen Te vagy fenn vele, és még másnap is ugyanúgy kell helyt állni.

2013. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem, amikor lelkifurdalást keltenek bennem mások. Főleg, ok nélkül. Marasztalni egy dolog, de ez picit erős lett volna nekem. Nekünk is szokásunk hazatérni éjszakára, mert mindenhol jó, de legjobb otthon. Nagyszülőknél ott alszunk, persze, de én felnőttként sem szeretek más otthonában aludni, hacsak nem kifejezetten muszáj, mert messze vagyunk pl.

Talán mi is rugalmatlanok vagyunk, nem tudom. Nekünk ez a normális.

2013. júl. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi is otthon alszunk legszívesebben. A fiúnk pedig néha megébred éjjel. Főleg olyankor, ha túl fáradtan feküdt le, mint aznap. Esélyes volt egy ébredés. Megnyugtattatok kicsit, köszi.
2013. júl. 17. 15:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem jól döntöttél.


1: a cumi nagyon fontos.


2: Talán, ha ők úgy gondolták, hogy ott alszotok, ezt jelezhették volna előre, nyilván akkor Te is úgy készültél volna, de nyilván egy gyereknek vannak bizonyos szükségletei, amire Te nem készültél fel előre.


3: ha van gyerekük, akkor tisztában vannak azzal, hogy a gyerek az első, és ha te nem érzed úgy, hogy éjszaka jó helyen van a kicsi és Te is bármikor a keze ügyében van, akkor én személyesen úgy gondolom, hogy senkinek nincs joga azon felháborodni, ha nyűgös a gyerek és Te fogod, összepakolsz és hazamész vele. Nem hinném, hogy kocka lennél, a halálom, amikor beleszólnak abba, hogy én mikor és hova menjek, együtt tudok Veled érezni. Nyugodj meg, ettől szerintem senki nem sértődik meg, vagy aki igen, az meg is érdemli, de majd csak megbékél!


Nem attól lesz rugalmas a gyerek, hogy megbeszélsz vele valamit, hogy elmentek és utána otthon alszotok, aztán egyszer csak meggondoljátok Magatokat és ja hoppá, mégse. (Az enyém például simán megjegyzi, ha mondok neki valamit, és számon is kéri rajtam.)


A gyereknek biztonságban kell magát éreznie, márpedig ha egyik pillanatban ezt mondod neki, a másikban pedig azt, attól Te csak következetlennek fogsz előtte tűnni...


Szóval nyugodj meg! :)

Egy két és fél éves kisfiú anyukája

2013. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ők így élik az életüket a gyerekkel. Nekem semmi bajom ezzel, csak mi nem ilyenek vagyunk. Köszönöm a megértő szavakat.
2013. júl. 17. 15:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Nos ha a gyerek cumis akkor egyértelműen van 1-2 a táskámban,ha egésznapra megyek eleve úgy készülök,hogy ott alszik ha alszik délután.Bébiőrnek nem látom értelmét egy 2,5 éves gyereknél,de ez a te dolgod.A gyereknek tényleg jó ha máshol is tud aludni.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod de légy előrelátó,2,5 éves már nem csecsemő.

2013. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nem volt nálatok semmi, ami kell, akkor az egyetlen jó döntés hazamenni. Ha meg máshol is szokott aludni, nem kérdés, hogy nincs a gyerek rosszul szoktatva.

Ha szerintük rugalmatlanok vagytok, lehet, bár nem tudom, van-e kisgyerekük. Sokan nem értik, hogy másnak mi a fontos, és kényelmes.

2013. júl. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kicsit meglepődtem az írásodon, azon, hogy probléma volt, hogy nincs bébiőr - az már ugyan mért volt probléma egy 2,5 évesnél?

A cumi persze más kérdés, ha ő még cumizik, az kell neki az alváshoz. De akkor mért mentetek reggel és egész napra, ha úgyis tudtad hogy nem tudod majd ott altatni, nem is úgy készültél és tudtad, hogy alvás nélkül pedig nyűgös lesz délutánra?

Lehet jobb lett volna ha kora délután mentek csak, a déli alvása után és akkor megspórolhattad volna magadnak a kellemetlenségeket.

2013. júl. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

bocs,de babyőr minek kellett volna?Vagy rosszul értelmezem,ti a földszinten a gyerek meg az emeleten aludt volna?nem értem!

Ha meg cumis,miért nem volt nálatok cumi?

szerintem egy 2,5 éves azért már nem kisbaba,de nyilván ha ti jobban szerettek otthon aludni,akkor érthető,hogy haza akartatok menni,én csak ezt a babyőr dolgot nem értem

2013. júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Cumi azért nem volt nálunk, mert tudtam, hogy vendégségben sosem alszik, máskor meg nem kell neki. A bébiőr meg azért kellett volna, ha ott alszunk, hogy halljam, nem ébred-e meg, amíg mi kint vagyunk (késő éjjelig tartott volna biztos). Mivel nem készültünk ott alvásra, nem vittük.
2013. júl. 17. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!