Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a dackorszak, hisztis...

Ez a dackorszak, hisztis korszak, ugye? Vagy lesz még rosszabb is?

Figyelt kérdés
Azt olvasgattam, hogy sokszor a szülő nem tudja, miért sír a kisgyerek, azért alakul ki nagyobb hiszti. Nálunk pár hónapja 2 és fél éves fiamnál mindig tudom, miért sír, mindig elmondja, és mindig ugyanaz az ok: nem kaphat meg valamit, nem úgy van valami, ahogy ő szeretné. Pl. ki akar menni sétálni, de esik az eső, magyarázhatom én akárhogy, ő akkor is, és ha még mindig nem, jön a toporzékolós sírás, "de kimegyek!!" és persze üvölt. Nem jön be semmi, úgyhogy kivárom, míg abbahagyja. Arra lennék kiváncsi, hogy lesznek még olyan hisztik is, amikor csak úgy elkezdi földhöz verni magát, látszólag ok nélkül?
2013. júl. 24. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól kezeled, ne aggódj:) Néha apró dolgokban hagyd dönteni, pl vegyél ki reggel a szekrényből 2 ruhácskát, és ő dönthesse el, melyiket veszi fel. De harmadik választás ne legyen;) Vagy hogy 2 étel közül mit szeretne reggelizni. Ez sokat old a feszültségén, mert kicsit megkapja, amire vágyik, hogy érvényesüljön az akarata.

Én fiacskám 3,5 éves, és már jó ideje nincs annyi hiszti, ok nélkül meg egyáltalán nem. Most már rövid ideig tart, hamar megnyugszik.

Hozzáteszem, mi volt, hogy kimentünk esőben sétálni, kapott esőkabátot, esőnadrágot, gumicsizmát. Rettenetesen élvezte, hogy tapicskolhat:) Néha tedd te is lehetővé a kicsidnek, persze nem azután, hogy kihisztizte, hanem te ajánld fel neki:)

2013. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Hát sajnos az esős példa pont olyan, hogy épp már nem akartam sehova elindulni egyebek miatt, de ezeket próbálom, amit mondasz. Őszintén szólva egyelőre nem válik be semmi, ha két bugyit mutatok, hogy válasszon, ő harmadikat akar, a kismedencébe fürdőnadrágba bele nem menne, de sima rövidnadrágban igen, de ezek a legkisebb bajaim :), már fel sem veszem, ha itthon vagyunk, hát menjen, majd megszárad az a nadrág, de pl. tegnap azon hisztizett, hogy eszik fagyit, kapott is, de kivett még egyet a fagyasztóból, hogy még egyet eszik, mondtam, hogy egyet most, egyszerre, akkor azon hisztizett, hogy én egyem meg, ne tegyük vissza. Mondtam, hogy most nem kérek, de eltesszük vissza, és később ő megeheti, de akkor már a földön fetrengve üvöltött, hogy de, anya is egyen fagyit. Szóval az első ellenkezésemre rögtön üvölt, csapkod, toporzékol, ha valamire nemet mondok, a mondat végét (hogy később ő megeheti itt pl.) meg se várja. De gondolom, az elején vagyunk, majd javul és meghallja egyszer a mondat végét is.

(Talán nem kéne a nem szót előre tennem.)

2013. júl. 24. 12:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha következetesnek sikerül maradnod, akkor annál hamarabb fog javulni a helyzet:)Idegölő egy időszak, tudom:/

Igen, én is igyekszem nem tiltani, hanem inkább túljárni az eszén:) Pl. azt kihozni a helyzetből, mintha így lenne a jó....., hú, ezt de nehéz így elmagyarázni, de biztos sejted:D Pl. ha este vacsora után meg akarja enni a Dörmi piskótáját, amit reggelire vettem, mert épp csak azt hajlandó reggelizni, akkor azt szoktam neki mondani, hogy vigyázzunk inkább a pocakodra, és tegyük el reggelre, mert ha túl sokat eszel estére, hányni fogsz. Persze igyekszem nem ijesztgetni, de egyszer már járt úgy, hogy túlzottan bevacsorázott, és kijött belőle, így erre tudok hivatkozni.

Vagy ha valamit nem kaphat meg, felkínálok neki valami mást, valami hasonlóan érdekeset, ez még mindig beválik nálunk, nem csak baba korban:D

Az is fontos, hogy határozott maradj, mert ha látja, hogy a hisztitől elbizonytalanodsz, rájön, hogy ez remek eszköz:) Én az ilyen földre vetem magam féle hisztiknél higgadtan átmegyek a másik szobába, vagy leülök olvasni, és levegőnek nézem. Ha az utcán csinálja, akkor meg szó nélkül felemelem, és hazamegyünk. Ha nem hisztizik, hanem hajlandó kommunikálni, akkor meg igyekszem maximálisan együttműködő lenni vele.

Van, hogy kijavítom, tehát ha nyafog, hogy nem tudja mondjuk a kisautóra rákapcsolni az utánfutót, akkor kedvesen megvigasztalom, hogy megértem, ha rosszul esik neki, hogy nem sikerül, és ha sokat próbálgatja, akkor egyre ügyesebb lesz, de ha végképp nem megy, akkor nem az a megoldás, hogy nyafog, hanem szépen szóljon, hogy segítsek. Kezdi ezt is megtanulni:)

Kitartást neked, és segíts neki "jónak" lenni:D

2013. júl. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!