Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy képes valaki megütni a...

Hogy képes valaki megütni a gyerekét?

Figyelt kérdés

Azért akiért küzdött,hogy összejöjjön,akihez beszélt mikor a hasában volt,akit 9 hónapig várt,akiről álmodozott?

De ez csak nekem ilyen nagy dolog,más lazán rácsap, a fenekére,a kezére,mondván ezzel nem sérül a lelke.Akkor akik kapnak 1-1 nyaklevest,fenékre csapást azok miért hajtják le a fejüket,vagy védekeznek,ha az anyuk megemeli mellettük a kezét?

Ugyan én még csak 16 éves vagyok,de én vigyázok a lassan 2 éves húgomra és 7 hónapos öcsénkre,soha nem lennék képes megütni,ahogy anyu sem.Hogy képes erre egy anya?



2013. júl. 30. 15:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
55%
A gyerekeknek nem lesz ettől bajuk.
2013. júl. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
69%

Míg te pár órát vigyázol a testvéredre, addig egy anya 0-24 órában készenlétben áll évekig. Van olyan helyzet, hogy már nagyon elszakad a cérna.

Es amúgy is a gyerekek szemtelenek. Ha 6000 fogom elmondani, hogy nem szabad, csak azért is meg fogja csinálni és tudja, hogy úgy sem kap semmi buntetét. Es késobb nem kell csodálkozni, ha tizen évesen nem tud a gyerekével bánni.

2013. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

Honnan tudod,te hogy mennyit vigyázok rájuk,magán tanuló vagyok,minden gyerek után anyum 4 hónap múlva vissza ment melózni,orvos,van,hogy 12-24 ezeik...

Tudom mivel jár,engem soha nem ütöttek meg és mégis felnőttem.Volt büntetőszék,ahogy a húgomnak is,és nincs semmi gond,most kezdi a hiszti korszakot,eddig nem is ült soha a széken,ezen a héten már rákellet ültetni sajnos.. :( De akkor sem ütnénk meg soha.

2013. júl. 30. 15:43
 4/42 anonim ***** válasza:
84%
Bizony besokall néha az anyuka. Más vigyázni néha a gyerekekre és más 24-ből 25 órát velük lenni!! Nekem 3 fiam van és néha van,hogy egy kis maflást kapnak,olyan jelzés értékű legyintést,hogy állj!! Pl ha ebédnél sokadszorra kérem meg,hogy ne kalimpáljon és mégis megteszi,majd ezzel kiborítja a tányér levest,na akkor már meglegyintem. De ettől nem kap rettegve a fejéhez!! Más,aki üti veri a gyerekét,az biztos retteg!!
2013. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem meglátszik a gyereken, ha nem is testileg, lelkileg mindenképp. Épp tegnap láttam egy kislányt, sietett előre egy dinnyével, hogy nyissa az anyjának az ajtót, aki babakocsit tolt. Az anyja meg előre kiabált, hogy "ha elejted megverlek". A hideg rázott ki tőle, komolyan mondom. Szerintem ütni nem helyes dolog. Csak azért, mert erősebb vagy, így adod tudtára, hogy nem értesz egyet vele, ahelyett, hogy megtanulnál az ő nyelvén kommunikálni. Igen, el kell mondani több százszor ugyanazt. Türelem kell, ez tény. Lehet büntetni is, de nem veréssel. Valóban, akit vertek, talán tizenévesen meg lehet még félemlíteni, de megnézem huszonévesen mennyire néz majd fel rád, mint szülőre. Teljesen hiteltelen leszel, és nem is csoda. Anyám egyszer ütött meg, az életben nem felejtem el neki, és nem bocsátom meg. A kapcsolatunk olyan, amilyen. A barátnőm rendszeresen megütötték otthon, ha rossz volt, 28 éves, és haza sem jár. Egy évben talán ha kétszer látják. Más a félelem és más a tisztelet. Nem csak a cél elérése a lényeg, hanem megfelelő kapcsolat kialakítása is.
2013. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
24%
Én is rendetlenkedtem kiskoromban az asztalnál. Anyám rám szólt egyszer, másodszorra elzavart az asztaltól és nem kaptam ebédet. Többször nem kellett mondania kétszer, hogy viselkedjek. Mégsem ütött meg. Ezt viszont megjegyeztem, mert szégyelltem magam, amiért elküldött és sarokba állított a viselkedésem miatt. Felnőttként is úgy gondolom, jogos volt. De az a gyerek, akit megütnek, szerintem nem érzi jogosnak, mert az ütés megalázó, életkortól függetlenül.
2013. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Van egy nagyon jó könyv amit olvasott anyukám és én is elolvastam,ami arról szól,hogy hagyni kell a gyereket úgy enni ahogy akar.És azt vettük észre,hogy bejött úgy eszik mint a nem tudom mi... a szomszéd gyereket meg folyton piszkálják,ne borítsd ki,vigyáz,ne kolompolj,nem is eszik jó étvággyal azóta sem...

De nem ítélek el senkit,csak egyszerűen nem tudom megérteni.Van aki nem képes másképp fegyelmezni és ez szerintem nagyon szomorú :(

2013. júl. 30. 15:55
 8/42 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem te túlzásba viszed az aggódást kérdező,régen én is kaptam egy-két nyak levest,rácsaptak a fenekemre,de ezeket nem durván és erőszakosan! És persze csak akkor,ha rossz fát tettem a tűzre:D Felnőttem és köszönöm jól vagyok,szülőkkel meg pláné kijövök:)
2013. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
89%

Akkor itt most a tökéletes emberek fogják egymást vállát veregetni?


Érdekes, én is kaptam egy-két pofont anyukámtól, de ettől még nem haragudtam meg rá, és nem éreztem úgy, hogy soha nem bocsátom meg neki. Mert igaza volt! Beláttam, hogy mennyire minősíthetetlenül viselkedtem vele.

Ami miatt pedig a mai napig lelki beteg vagyok időnként, az az apám-féle "pszichoterror".

Persze lehet ömlengeni, hogy sose vertem el a gyerekemet, de van annál kegyetlenebb módszer is...

Szóval csak óvatosan ítélni el azokat, akik néha rácsaptak a gyerek popójára.

2013. júl. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
82%
A 8-assal egyetértek. Én is kaptam nyakasokat kiskoromban,de nincs emiatt semmilyen lelki sebem. Köszönöm jó vagyok,szüleimet is nagyon szeretem. Nem kell túlreagálni a dolgokat. Persze nem kell mindenért ütni a gyereket,és ha ütöd sem agresszívan kell,csak meglegyinteni,hogy értsen belőle.Nem lesz tőle semmi baja...
2013. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!