Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a problémája másoknak...

Mi a problémája másoknak azzal, hogyha szűkös anyagi körülmények között élve vállalnak 3-4 gyereket mások és anyuka otthon marad a gyerekekkel, mert apuka nem engedi dolgozni?

Figyelt kérdés
Ők vállalták,nekik kell felnevelni .
2013. júl. 30. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Az, hogy általában az ilyen gyerekek nem kapnak megfelelő/elegendő ellátást, és szegények nyomorban nőnek fel,feltéve ha nem kerülnek állami gondozásba. A gyerekeket sajnálják, nem a szülőket!
2013. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt a gyerekek miatt tartom rossznak. Ha nem kapnak eleget enni, nincs fűtés, rendes cipő, nem kapnak gyógyszert stb. Én is így nőttem fel, nagyon sajnálom az ilyen gyerekeket.


Másrészt utálom amikor folyton panaszkodnak, verik az asztalt hogy nekik mi JÁR az államtól, az önkormányzattól, a védőnőtől, mindenki önző dög aki nem segít nekik egy kis pénzzel. Ha meg valaki azt meri mondani, hogy menjen az anyuka is dolgozni, akkor aztán jön a felháborodás meg a "nem csinálok lelki beteget a gyerekemből azzal, hogy bölcsibe adom mint a többi önző karrierista" szöveg.

2013. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem így értettem ,hogy nincsen rendes élelmiszer és ruha,hanem úgy,hogy nagyon be kell osztaniuk a pénzüket,nem nagyon jut luxusra.
2013. júl. 30. 15:26
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Ja, hogy nem nagyon jut luxusra! Ezzel senkinek semmi problémája, mindenki így él manapság 1-2 kivétellel.
2013. júl. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem addig a pontig amíg nem siránkoznak miatta addig nem érdekel. Bár azt sem értem mi az, hogy apuka nem engedi dolgozni. Nem a főnökömnek szülők hanem a társamnak.
2013. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ő dolguk de mi lesz anyukával és a 3-4 gyerekkel ha apuka lelép, vagy mondjuk munkaképtelen lesz?

Egy kicsit felelőtlenségnek tartom azt aki egy fizetésre alapoz.

2013. júl. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az 5-ösnek. Gyakran van a Tv-ben olyan műsor ahol siránkoznak hogy nem tudják fizetni a rezsit stb (nem a kisebbségről beszélek) és van 3-5 gyerekük. Na ilyenkor engem is bosszant mert akkor minek vállalta. Az ismerettségi körömben is van egy ilyen család, most is komoly anyagi gondokkal kűzdenek 3 gyerek mellett erre "becsúszott" a 4. apa nem engedte elvetetni de 150.000-ből végképp nem fognak tudni megélni 4 gyerekkel. Apuka 2 munkahelyen dolgozik, sosincs otthon. Anyuka tiszta depressziós hogy most jön a 4. egyáltalán nem akarja ezt a babát már akart már visszamenni dolgozni hogy több pénz legyen. Na az ilyennek miért nincs esze hogy védekezzen??? A harmadik gyerek épp hogy egy éves és decemberben jön a 4.
2013. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi probléma ezzel, amíg nem kell azt hallgatnom, hogy nekik milyen rossz és mennyire szemét mindenki, csak ők nem.
2013. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha arra gondolsz,hogy sokszor van olyan kérdés ki mennyire vállalna 3-4 gyereket,akkor érdekes,mindig az akad ki aki mondjuk nagyon kevés bevételre vállalta be,és Ő ugrik,hogy "nem lehet talán nagy családja két Tescos dolgozónak, 4 gyerekre össz 240eFt bevétel",na és Ő támad,hogy miért kéne 4-5-6száz ezres bevétel.

Nekem nincsen vele problémám ügyesek ha ennyiből tudnak nevelni 3-4 gyereket én 240ezerből 1et tudok nevelni de azt úgy,hogy nyaralni is el tudom vinni,és különböző pénzes programokra is.

A másik ha kevés a bevétel akkor dolgozzon mindkét szülő régen rossz ah az egyik a másikat nem engedi dolgozni.

2013. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Hát sztem ezzel semmi gond, elvileg az ember azért oszt-szoroz mikor babát vállal, esetleg látja, hogy szűken, de kijönnek..

Nekem ez a siránkozás dolog amit a többiek írnak, nem tetszik, simán kerülhet az ember olyan helyzetbe akár gyerek nélkül is, vagy 1-2-3-4 gyerekkel, hogy megváltoznak az életkörülmények, és bajba jut...

Mi nagyon nagyon meggondoltuk a gyerekvállalást, meg a hitelt is, jól be is nyaltuk a svájci frankosat, de még akkor is elvagyunk, de ha még vmi baj beütne, akkor nagy bajba kerülnénk, pedig csak 1 gyerkőc van...


Amúgy sztem egy nő 3-4 gyerek mellett már képtelenség, hogy dolgozzon amúgy is, de ez a megfogalmazás, hogy az apuka nem engedi...kicsit tényleg fura 2013.-ban...mint egy alárendelt viszony...

2013. júl. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!