Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális, ha egy 6...

Mennyire normális, ha egy 6 éves kislány 145cm?

Figyelt kérdés
És mitől nőhet ekkorára egy gyerek?
2013. aug. 1. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mitől?

Mert biztos magasak a szülei is. Nekem a kisfiam 4 éves, és 113 cm. Ő mindég is nagyobb volt az átlagnál. Mi is magasak vagyunk, és a családban majdnem mindenki.

2013. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, de nyilván nem nő majd a végtelenségig. Tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi, hogy ebben az életkorban hogyan fejlődhet ilyen gyorsan egy gyerkőc, többnyire ugyanis úgy látom, hogy kamaszkorban érik el a végleges magasságukat az emberek.
2013. aug. 1. 13:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Valóban jó magas kislány, de azért nem annyira ritkaság ez, a környezetemben több hasonlóan nyurga kislány van, és igen, a szüleik magasak.

Nagyon eltérő lehet a gyerekek fejlődése, én pl. 5–6.-os koromig igen magasnak számítottam az osztályomban, és gyorsan is „értem”, nagyon kínosan érintett, hogy míg a többi lány aranyos kislány volt, én már szinte „nőnek” néztem ki, viszont gimiben már nem számítottam magasnak a többiek között, és most teljesen átlagos a magasságom, és kislányos alkatom van. Ismerek olyan fiút, aki épp az ellenkezője volt, gimnáziumig nagyon pici volt, majd hirtelen szép nyurga legénnyé cseperedett.

Szóval, bár az valószínű, hogy az általad említett kislány magas lesz, de azért nem kell attól tartani, hogy óriásnövésű.

2013. aug. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A védőnő, orvos mit mond?


Az én fiaim is jóval magasabbak az átlagnál, mi is magasak vagyunk. Viszont van egy bizonyos határ, amikor a túlzott növekedés nem róható a genetika javára, és kivizsgálás javasolt.

2013. aug. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen rólam van szó, azaz volt, merthogy azóta már eltelt 13 év...


Amikor 1,5 éves voltam, az orvos 3-nak nézett, és úgy 13 éves koromig sokkal magasabb voltam mindenkinél. Akkor 168cm voltam, de a többiek végül többé-kevésbé beértek. Utána egy kicsit megtorpantam, gimnázium második fele alatt pedig nőttem még 5 centit. Tehát most 173cm vagyok, apum kereken 2m, anyu csak 160cm.


A szüleim mindig tömtek, így aztán egy idő után nem csak hosszában, de széltében is nagyon nagy lettem. Ha nem kezdek végül eszeveszett koplalásba 13 évesen, lehet, hogy magasabbra is nőttem volna?

2013. aug. 2. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!