Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg helyesen...

Hogyan tanítsam meg helyesen írni?

Figyelt kérdés
Másodikos fiam helyesírásból megbukott.Már rengeteget gyakoroltunk,másoltunk tollbamondtunk,de mégis olyan katasztrofális hibákat ejt,hogy hosszú mássalhangzóval kezd egy szót.Pl: szalonna helyett sszalóna.Betűket kihagy,felcserél az ékezeteket egyáltalán nem tudja használni.Még van 20 napunk a pótvizsgáig két hónapja szenvedünk,de semmi eredménye.Felmenteni nem akarják,mit tehetnék még,hogy valami helyesírás ragadjon rá.Egyébként 3-as 4-es -ei vannak.
2013. aug. 5. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy diszlexiás? Tanító néni erre mit mond? Sajnos ilyenkor a nevelési tanácsadó is szünetel, ott lehetne segítséget kérni, ha az iskolában nem...
2013. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát ahogy leírod, ez tipikus diszlexiának tűnik. (remélem tévedek). egy logopédus nagyon sokat segíthetne!

én ezekkel a gondokkal 4 évig jártam, végül az érettségim már kitűnő lett :)


szótagoljatok rengeteget. úgy is írjatok, úgy is mondja a szavakat, napi 1-1 óra szótagolás legyen. így fog ráérezni erre a szalonnás példára, hogy hol van hosszú magánhangzó vagy hol van dupla mássalhangzó.

egy egy szót tanuljatok meg. tehát írja le a szalonnát helyesen mit tudom én, 50x. így nem a logika alapján fogja tudni, hanem bemagolja.

egyes szavakat meg kössetek valamihez, pl. szójátékokat találjatok ki.

de nekem a szótagolás segített a legtöbbet, mai napig ha nem tudom hogyan kéne leírni, elkezdem szótagolni, vagy megkeresem a szótövet és hozzáadom a ragot, mondjuk ennél ugye tudni kell a nyelvtani szabályokat, pl. hogy ból, ből mindig hosszú


20 nap elég kevés, sok sikert!

2013. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Diszlexiaszűrésen volt a nevelési tanácsadóban,de azt mondták nem az.Vagyis ezzel nem tudok védekezni.Sajna már 2 hónapja gyakorlunk,és semmi javulás az írásában,remélem valaki tud valami csodamódszert.A szótagolást most ki is próbáljuk.
2013. aug. 5. 15:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokat szótagolnék vele például. De én is arra gyanakszom h itt más probléma lehet a háttérbe. Én a helyedbe gyorsan egy magántanárhoz is elvinném h gyakoroljon vele. Ha ez sem segít és nem megy át a pótvizsgán sebaj. De jövő ősztől járasd órákra ahol ezen sokat tudnak neki segíteni.
2013. aug. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Másolás. Sokat kell másoltatni a gyereket. Egy idő utan valamelyest rögzülni fog. Nekem egy ismerősöm a kezdeti 100-150 oldalankenti hibáról lement 80 körülire egy év alatt ezzel a módszerrel.
2013. aug. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!