Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam türelemre?

Hogyan tanítsam türelemre?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 éves, és rettenetesen türelmetlen. Sem az oviban, sem otthon nem tud megmaradni 5 percig nyugton. Ez nagyon zavaró,fellépésen az oviban, meg akkor is ha valakivel beszélni szeretnék az utcán, boltban stb.

Sokat beszélgetünk, magyarázom neki, hogy nem illik kalimpálni, meg kell állni, nem rángathat el ha épp beszélgetek, és egyebek. De egyenlőre semmi. Nem vagyok az a fajta aki kiabáljon, vagy veszekedjen ezért, de néha már kínos, hogy csak az én gyerekem nem bír magával. Hogyan vegyem rá, hogy csak egy picit türelmesebb legyen?


2013. ápr. 30. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
A nevelés otthon kezdődik a négy fal között. Szerintem ne ugorj neki minden nyikkenésére, várja ki, amíg berántod a levest, amíg befejezed a zuhanyzást, stb. Lehet, h ahhoz van szokva, hogy ha ő valamit kért/követelt, akkor mindenki eldobta, ami a kezében van, hogy teljesítse a kívánságát. egy ötéves egyébként már rég megérti, ha várnia kell, de talán még nem késő...Lehet, hogy egy párszor tombolni fog, meg kikel magából, de meg fogja tanulni, h nem mindig ő az első.
2013. ápr. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az van, hogy ha csak én vagyok itthon akkor minden szép és jó, meg tudja, hogy várni kell egy picit. Nagyszülőkkel élünk sajnos, és ha ők is itthon vannak akkor tudja, hogy mit kinél hol ér el, és én hiába mondok nemet a nagyszülők nem bírják ha sír (hisztizik valami miatt) és akkor én hiába csinálok mindent semmi sem jó, meg szörnyeteg vagyok mert leültetem a lépcsőre! Akkor meg jön, hogy drága kisfiam gyere mamához meg satöbbi! És emiatt már az oviban i szóltak, hogy sír meg minden más, ha én ott vagyok akkor nem mert tudja, hogy nem szabad, de ünnepség alatt, nagyon gáz, hogy nem áll meg. Ha otthon gyakorolunk, hogy meg kell állni, meg várni kell, akkor rögtön ugrik valaki, hogy menj játszani, meg odaadom majd én. Sajnos ezt nem is lehet velük megbeszélni. De remélem majd azért előbb utóbb rájön, hogy csak jót akarok és megváltozik.
2013. máj. 2. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!