Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortol lehet, illetve kell...

Mikortol lehet, illetve kell kicserelni a kisagyat gyerekagyra? Hogyan szoktassan normalis agyba?

Figyelt kérdés

17 honapos a kisfiam es meg hasznaljuk a kisagyon a racsokat, de mostanaban allandoan fel akar maszni ra, sot fel is kapaszkodik aztan log kifele. A kisagya teljesen gyerek aggya alakithato.

A kisagyvedore felmaszik es log kifele az agybol. Sokszor felek nehogy kiessen. Mar volt hogy az utolso pillanatban leptem be a szobajaba es fogtam meg. De felek hogy ha atalakitjuk akkor allandoan kijon majd a szobajabol, es nem lesz alvas. Mikortol erdemes atcserelni? Kinek mi valt be? Hogyan szoktassam at a masik agyra? Minden otlet jol jon. Koszonom a valaszokat.


2013. aug. 9. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor alakítsátok át, egy próbát megér. Hát igen, az én fiam is mióta gyerekágyat kapott sokszor köt ki a mi ágyunkban (de nem mindig) mondjuk ez minket nem zavar, 23 hónapos.
2013. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én első körben a kiságyvédőt venném le...

amúgy akkor kéne kicserélni mikor már nem biztonságos. ez nálatok aktuális, de azt írod nem az ágy nem jó hanem a védő a bűnős.

enyém 2 éves volt mikor kivettünk 3 rácsot, onnantól nyűg az altatás mert kijön :)

3 évesen lecseréltük mert kinőtte. most már leesésgátlós ágyban alszik, 3,5 éves, de még mindig kijárkál ha nem elég álmos. a délutáni alvás teljesen megszűnt mikor kivettük a rácsot, talán 5x ha aludt azóta délután :(

2013. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2,5 éves korában kapott rendes egy személyes heverőt. De 1,5 éves korától le volt véve a kiságy egyik teljes oldal rácsa. Így ki-be közlekedett amikor kedve tartotta. Ha aludni kellett sose mászkált. Amikor a "nagy" ágyat megkapta, akkor mi meg kiköltöztünk a nappaliba. Ő meg maradt egyedül a kis szobában. Nagyon büszke volt rá, hogy van már saját szobája, és nagy ágya. Nem mászkált ki a szobájából.
2013. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Mindenkepp megprobalom hogy leveszem az egyik oldalarol a racsot, aztan meglatjuk hogy akkor mit csinal. Sajnos tartok tole, hogy akkor nem lesz alvas, es ki-be fog maszkalni, bar meg mindig jobb ez a megoldas mint hogy egyszercsak fejjel kiessen. Sajnos egy-ket racsot nem tudok kivenni, vagy az egeszet leveszem, vagy semmit. Megprobalom aztan majd kiderul. Max. becsukom a szoba ajtajat es akkor nem tud kijonni, bar lelemenyes kisfiu, es eleri a kilincset :)
2013. aug. 9. 13:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én nagyfiam is ennyi idős volt, amikor elkezdett kimászni a rácsos ágyból. A miénknek nem lehetett levenni az oldalát, így vettünk neki egy leesésgátlós ágyat. Persze ő is kimászkált és nem akart az ágyában aludni. Oda kellett szoktatni. Régebben néztem a Szuperdada című műsort, abban volt, hogy ha kijön a szobájából, rögtön vissza kell vinni és elmondani neki az első 3 alkalommal, hogy ez az ő ágya, neki itt kell aludnia és kijönni. Utána szó nélkül vissza kell vinni és lefektetni. Nem szabad feladni, következetesnek kell lenni! Kb. egy órán keresztül csinálta, hogy kijött, én visszavittem, persze sírt közben, elég rossz volt. Éjjel nem ébredt fel. A következő két este volt még nehéz, de egyre rövidebb ideig mászkált ki, utána viszont már simán aludt az ágyában.

Én ezt a módszert javaslom neked, de nagyon következetesnek kell lenni, nem beszélgetni vele az első 3 kijövetel után, csak visszaviszed az ágyára és kijössz.

Az ajtó becsukása nem jó ötlet, az csak félelmet kelthet benne, és nem fogja megtanulni, hogy a saját ágyában kell aludnia.

Lassan a kisfiamnál is aktuális lesz a dolog, remélem nála is viszonylag könnyen fog menni az ágyához való szoktatás.

Egyébént a nappali alvásnál sem volt gond, de abból nem csináltam nagy ügyet, ha esetleg a mi szobánkban akart aludni, de ilyen ritkán volt.

Sok sikert hozzá! Esetleg írd, meg hogy hogyan sikerült.

2013. aug. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!