Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves,103 cm-es kisfiamnak...

3 éves,103 cm-es kisfiamnak jó még a Decathlonos 14-es bicaj? Most vennék a szülinapjára.

Figyelt kérdés
Úgy értem, legalább még jövő nyáron tudja használni?
2013. aug. 12. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:

enyém 3,5 éves, van neki ilyen bicaja és már van 16os is.

mindkettővel szuperül megy pótkerék nélkül, de nekem a hajam égnek áll, ezért meggyőzöm általában, hogy a 14essel jöjjön :) azzal kisebbet esik ;)

amúgy 107cm, nem hiszem, hogy jövő nyáron még jó lesz, most is bőven leér a lába

2013. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem még jó lesz jövőre. A fiam 5 lesz és 120 centi, és csak most tért át a 16-os kerekűre. Pedig már tavaly húsvétkor megkapta, de hatalmas volt neki, így vettünk egy 14-est.

Szerintem 3-4 évesnek még ez kell (hiába nagy méretű a gyerek).

2013. aug. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Épp biciklikeresésben vagyok, úgyhogy ismerem a problémát. A kisfiam szerintem kb egy-két centivel lehet kisebb, mint a tied. Decathlonban még nem voltunk de már elég sok kerékpárt kipróbáltunk. Ha pótkerék nélkül tud már biciklizni, akkor jól meg kell nézni milyet veszel mert ahány bicó, annyi váz és ezáltal vagy leér a lába vagy nem... Ha pótkerék kell neki, akkor semmi esetre se vegyél 14-est. A 16-osról is eléri a pedálokat, az tuti. Az a kérdés hogy a földre leér-e a lába. Nekem minden egyes üzletben azt mondták, hogy 14-est ne vegyünk, mert jövőre már tutira kicsi lesz.

Eddig a legalacsonyabb 16-os kerékpár, amivel rögtön a boltban tudott is biciklizni: Hervis zöld színű bicója. Még várom az egyik boltban, hogy hozzanak Dema Drobec kerékpárt hogy kipróbáljuk, ez állítólag egy elég alacsony bicikli.

A Schwinn Csepel biciklijéről úgy ért le a lába ha rászereltek egy alacsonyabb gyermek nyerget.

A Mali Raptor kerékpárról leér a lábujjhegye, viszont azt nagyon nehezen tudja tekerni (Mountex kiállított darab).


Remélem tudtam segíteni!

2013. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget! Azt még hozzá kell tennem, hogy a fiam elég "bénácska", elég sokára is indult el, és bár örökmozgó, nagyon félteném egy 16-os bicón. Természetesen még max. pótkerékkel tud menni.
2013. aug. 13. 21:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Kb 3 éves volt a fiam, mikor a dechatlonban kipróbálta a biciklit pótkerékkel. Futóbringája már 2 éves korától van, tekerni kellett megtanulnia. Oda jártunk és biciklizett. Aztán kapott egyet, végül a hauser 14-ese mellett döntöttünk, mert az kontrafékes. És bár az is 14-es, nem ért le a lába a legalacsonyabb ülésmagasságnál sem. Ez addig nem volt kérdés, amíg pótkerékkel használta. Most nyáron, 3,5 évesen próbáltuk levenni a pótkereket, épp, hogy a cipője orra leért állásban. Ekkor megbántam, hogy nem a dechatlonosat vettük, mert bár az is 14-es, de kisebb. Most nyár végére pár alakalom után ráérzett, menni, kanyarodni tudott vele, és ma megtanult elindulni és megállni. Mostmár nem bánom, hogy azt vettük, nem olyan pici.

Próbáltuk a 16-os is, bár azt is tudta volna tekerni, de a kanyarodásnál a messzebb lévő karjának már nagy volt... de így legalább ez a 14-es jó lesz még neki egy ideig.


Szerintem, ha tényleg nehezen tanul, akkor inkább a dechatlonos, vagy járjatok dechatlonba, és próbálgassátok ti is :)) Mi azt azért nem vettül, mert fékkaros... bár később már azt is tudja ügyesen használni...

2013. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha pótkerékkel megy és leér legalább a cipője orra a 16-osról, akkor vegyél neki nyugodtan. Pótkerékkel nincs az az isten, hogy elessen. Legalábbis merem remélni :). Jövőre meg akkor már simán le fog érni a lába. Nézzétek meg a Hervisben, most akciós - még talán olcsóbb is a decathlonosnál.
2013. aug. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14esnél nagyobbat nem is tudna talán használni. ugyanekkora lányomnak épphogy jó már a 14-es bicó
2013. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó.
2013. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nagyobbat vennék. 16/ost. Igén már úgysem használja olyan nagyon sokat, jövőre meg pont jó lesz neki a 16.-os
2013. aug. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!