Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik variáció jobb a gyerekn...

Melyik variáció jobb a gyereknek a kistestvér megszületésekor?

Figyelt kérdés
5 éves kislányomnak mi lenne a jobb, ha otthol lenne velünk amikor megszületik a kistestvér, vagy ha járna oviba ahogy szokott? Egyébként nagyon várja a hugicát, de nem tudom hogy lesz amikor hazavisszük.

2013. aug. 15. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Járjon délelőttre. Így kicsit kettesben is vagy a picivel, de a nagy sem érzi magát hanyagolva. Sőt, mondhatod hogy a kicsi miatt jöhet haza délben.
2013. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én járatnám oviba, ha már elve is ovis volt.
2013. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédunkban is 5 éves volt tavaly a kislány amikor megérkezett a hugicája de attól ő ment oviba szokásos módon.
2013. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindig a megszokott a jobb. Bár egy 5 évestől meg is kérdezheted mit szeretne.
2013. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

AMikor hazahoz a férjem minket a kórházból, akkor anyukámmal itthon lesz a nagylányom is.

Ugyanis a férjemmel azt beszéltük meg, hogy veszünk egy kisebb ajándékot (plüsst vagy valam iapróságot) a nagylányunknak, amit a kicsi hoz neki ajándékba.

Illetve a nagylányom (2,5 lesz akkor) is ad majd egy apróságot (régi csörgőjét pl.) a kistesónak ajándékba.

Kicsit ismerkednek, segít majd kipakolni nekem, stb.


Ő nagyon várja a tesót. Ma az egyik babáját próbálta bepelenkázni. De többször veszi kézbe a babáját és riingatja és énekel neki, hogy aludjon.


Mivel tudja, hogy jön a tesó és várja is, így nem szeretném, ha azt hinné, hogy ő nem fontos része az első pillanatoktól a tesó érkezésének.

Szerintem rosszabb lenne, ha a bölcsiben lenne egész nap és esetleg ott várná a fejleményeket.

2013. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, félre értettelek. Azt hittem, hogy a hazaérkezés napjára gondolsz.


Az eredeti kérdésre válaszolva: a lányom ugyanúgy fog bölcsibe járni, mint előtte.

Csak amikor hazajövünk a kórházból, aznap nem fog bölcsibe menni.

2013. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy lesz, hogy aznap amikor hazajövünk a kórházból itthon lesz, de másnaptól ugyanúgy megy tovább az élet, megy oviba.
2013. aug. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is afelé hajlok, hogy legyen itthol, amikor hazajövünk, aztán inkább menjen, persze ha akar. Ő eleve ovis, szeret is járni, és sajnos azt nem tudjuk megoldani, hogy csak délig legyen, mert apa viszi-hozza igy is, délben nem lenne ideje (messze van tőlünk az óvoda).
2013. aug. 15. 14:02
 9/11 anonim ***** válasza:
mennyen csak oviba ,ahogy szokott ,amugy is most már ha jol gondolom nagycsoportos igy ha tetszik neki ha nem oviba kénne igy is ugy is járnia .
2013. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, ne menjen pár napot, mert kell, hogy lássa, mi történik, mi fog amíg ő az oviban van.

Legtöbb kicsi irigy, féltékeny, mert nem tudja elképzelni se mi történik mikor őt "elpaterolják" otthonról, azt is érezheti valami olyan történik amiből őt direkt kizárják.

Emiatt jobb pár napot otthon, amíg megtapasztalja, hogy semmiből nem marad ki, semmiről nem marad le, anya az övé is ugyanúgy, aztán ovi.

2013. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!