Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valami segítség az óvodába...

Van valami segítség az óvodában a kistestvéreseknek? Hogy oldjátok meg totyogóssal az oviba vitelt és hazahozást, ha ez csak rátok van bízva? Az óvodának nem kellene biztosítani valamit erre?

Figyelt kérdés

4 és fél és másfél éveseim vannak, a nagy most kezdte az ovit. Az óvoda emeletes, mi szerencsére lent vagyunk, 2 csoport van lent, 3 fent. A fenti csoportoknak egy közös öltöző részük van, kiskapu, elkerített részek nélkül, ez maga az aula, innen nyílnak a csoportszobák. Lent van ugyan egy előszobája a csoportnak, ami öltözőként működik, de szabadon nyithatóak a csoport és a kinti ajtók. A mosdónak nincs is ajtaja.

Azt akarom ebből kihozni, hogy a kisebbek, totyogósok szabadon tevékenykednek az öltözőben/aulában, míg az anyuka a nagyot vetkőzteti, illetve rendezi a ruhás zsákot, átadja a nagyot az óvónőnek, stb. Reggelente hihetetlen káosz van: eleve aki sírós, azt vigasztalgatják az óvónők, várják, veszik át folyamatosan a gyerekeket, ergo idő és ember sincs arra, hogy az elkószált babákat levadásszák a csoportszobában, segítsenek esetleg az anyukának, hogy nem kelljen 6 felé szakadni reggel. Arról nem is beszélve, hogy hely az minimális az öltözéshez, egymás tetején lógnak a zsákok, félfenéknyi ülőhely jut egy gyereknek, és ha egyszerre 3-4 gyerek érkezik, egy horror az átadás, még egy gyerekkel is. Nemhogy plusz egy totyogóssal. Marhacsapásnyi hely van a szemben lévő padok között, két felnőtt el se fér egymás mellett, tehát a babakocsiba tevés kizárva. Babakocsi max az előtérben fér el, de ott se nagyon. Egy nagy asztal és székek (hótt feleslegesen) foglalják el a helyet a földszinti előtérben.

A kicsi fiam pakol, rámol ki az ovisok zsákjából, folyton a nyomában lenni, rászólni, lefoglalni, közben foglalkozni a naggyal is, ellátni utasításokkal és infókkal a mai napot tekintve, és persze búcsúzkodni, ezután futni a kicsi után, hogy ne szaladjon be a csoportba, vagy ki az utcára, vagy be a mosdóba....iszonyatos.

Voltam a vezető óvónőnél a problémával, igazából érdeklődtem, hogy hosszú pályafutása alatt milyen trükkökkel találkozott etéren, akár az anyukáktól, de eléggé lelombozott. Szerinte az a megoldás, hogy vegyem le a kicsi kabátját, csizmáját is, és engedjem beszaladni a csoportba, ott elvan amíg a naggyal foglalkozom....de hát ez nonszensz...másfél éves, mindent bekap, vannak ott pici gyöngyök, legó elöl, óvónő az éppen érkezőket vagy a sírókat gyámolítja, nem várhatom el tőle, hogy figyeljen a kicsimre! A múltkor egyik kislány kiment kakilni a mosdóba, mondom ajtó nincs, csak függönyök a kis wc-k előtt, amit vagy behúznak, vagy nem maguk után. Persze a kicsi fiam szaladt be a kislány ölébe, a wc-ről szedtem le...higiénikus és biztonságos nagyon...



Mit tehetünk? Van ilyen szabály, hogy az ovi biztosítson valamit ennek elkerülésére? Én járókára gondoltam, az előtérben, lent és fent is elférne, ha a böhöm asztalt elvennék onnan, ami nincs is használva...fent meg van nagyobb hely.

(basszus eleve nem értem, hogy akadályozzák meg, hogy a fenti csoportba járó kistesója ne zúgjon le a kőlépcsőn....áldom a sorsom, hogy legalább lentre kerültünk!)



Van még valaki hasonló helyzetben?



2012. dec. 7. 10:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
19%
Kiscsoportos a lányom a kisfiam 3 hónapos volt mikor kezdtük az ovit. Ne tudd meg mi megy nap mint nap, ja és az emeleten van a csopszoba. A földszintig babakocsizok ha autóval megyek akkor cipelés. Ha szerencsém van a dajka segít ha nincs akkor a fél kezemmel tartom a kicsit és öltöztetem a nagyot. MIkor leérünk a földszintre ott visszaadom a kicsire a babakocsiban hagyott overallt meg én is felveszem a kabátomat. Babakocsival alig lehet közlekedni, mert kiskapu, ajtó lépcső a bejáratnál stb. Horror. Ha autóval megyek még gázabb mert akkor csak ölbe nincs hová pakolni...
2012. dec. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%
Erre semmilyen szabály nincs. A Miénk lakásovi még kevesebb hellyel mint nektek és a kistestvéreket mindig megoldottuk. Mi a másik gyerek szülei is figyeltünk rájuk.. illetve ha nincs olyan szabály az ovitokban,hogy a gyerek legyen bent pontban 8-ig akkor megbeszélhetnéd,ohgy mondjuk ti negyed 9-re mentek. vagyis nem a csúcsban érkeznétek meg, de le sem maradna semmilyen foglalkozásról sem. az óvónőnek és a dajkának sem feladata, az elkószáló tesókra figyelni. Ez a mi reszortunk szülőké.
2012. dec. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%

Nekem ez nem probléma, megoldom!

Míg kicsi volt a hordozóban vittem be, abban elvolta földön, vagy a fürdő/wc-be tettem egy sarokba, vagy pedig az öltözőbe!

Mikor már ment, leültettem a tesó mellé, vagy a lábam közé tettem a gyereket hogy el ne menjen.

2 perc alatt levetkeztetem a nagyot, puszi és beadom.

2 percre kell csak figyelni a kicsire, hogy ne essen baja, míg a nagy leveszi a kabátot, csizmát sapkát, én akasztom a vállfájára, majd felveszi a szandit és kész!

Nekem nem probléma ha addig. Nagy leül, vagy mászik a földön, vagy ölben kell tartani.

2012. dec. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
82%
Én is egy 3 évessel és egy 1 évessel járok oviba, segítségem nincs. Macerás ilyenkor télen húzni-nyúzni öltöztetni őket, ez igaz. És amíg a nagynak segítek átöltözni, addig fél szemem a kicsin van, aki egyelőre négykézláb kolbászol és szedegeti fel a földről, amit talál. De azért boldogulok. Nem érzem akkora problémának, mint te.
2012. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%

nagyon jó megoldásokat írtak szerintem :)

egyik az, hogy ha tudod vidd kicsit később, mondjuk negyed 9-re, így semmiről nem marad le, de nem is a tömegben kell rálelned a kicsire.

másik ami nekem is bejött, hogy a lábam közé fogtam a kicsit, 2 percet kibírt ő is én is :)


én úgy gondolkodom, hogy próbálom a pozitív oldalát nézni. oké, hogy reggel.du. van pár perc ami húzós, de hogy oviba mehet a nagy az már több mint rengeteg segítség :)

2012. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
76%
sajnos ezt tényleg meg kell oldani.jó ötlet hogy már ovikezdés előtt minimális önállóságra kell szoktatni,bármi ami segít,cipő levétel,kabát levétel,cipő felvétel,amiben meg segíteni kell arra a kis időre bármi saját játék megteszi,vagy egy kis keksz amit elrágcsál pár per alatt.nálunk az oviba az egyik óvónő pl nem engedi a szülőknek,hogy segítsenek öltözni vetkőzni,ők igyekszenek megtanítani nekik,amikor kimennek is egyedül öltöznek fel,és elmagyarázta anyukának,hogy ha mindig segítünk sosoe szokja meg hogy ez az ő feladata.igy nálunk a legtöbb szülő addig csak néz és mondja mit kell épp csinálni,vagy segít egy két dologban,az meg tényleg nem gáz még 2 gyerekkel em.
2012. dec. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
18%
Tudod ki a szegény? az anyukád, hogy ilyen gyereket nevelt fel mint te..
2012. dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
45%
Engem is felidegesítenek a szuperanya-válaszok. Nem az kell a kérdezőnek, hogy lássa, milyen jól megoldja más, hanem megerősítést, tanácsot vár. Kedves kérdező, ugyanezt élem meg, csak nekem még a hasamban van egy 7 és fél hós baba. Szóval klassz.
2012. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
47%
Végre egy ember!!!!!Aki nem szuperhős
2012. dec. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
41%
Ja, és én sem tudok semmilyen megoldást, a legjobb pedig az, amikor a dadus támasztja az ajtófélfát, és lehordja a sárga földig a kétévesemet, hogy nem menjen be a mosdóba, én meg izzadtságpatakkal a hátamon, hatalmas hassal segítem fel a melegítőt a nagyobbik gyerekemre. Az emberi parasztság végtelen. 8-as voltam
2012. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!