Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos fiam nem hajlandó...

20 hónapos fiam nem hajlandó főtt ételt enni! Mit tehetnék, hogy egyen?

Figyelt kérdés
Fiam 20 hónapos mindent megeszik ami nem főtt kaja. Vagyis pontosítva abból is van egy kettő amit igen, de minden nap nem ehet azt. Ilyen pl. a sült krumpli, halrúd, krumplifőzi tojással,lecsó. De a tésztától pl öklendezik és köpi ki. A diós tésztánál is lenyalta a diót a tésztát meg öklendezve kiköpte, de ugyanez volt a tejfölös nokedlinél. Vannak olyan kaják pl főzelékek, hogy ha olyan kedve van akkor megeszi mindenestül, de ha olyanja van akkor a levét megeszi a pl répát öklendzve kiköpi. Nem értem!! Egyszer megeszi másszor meg nem? Már teljesen kétségbe vagyok esve. :( Mit csináljak vele.
2013. aug. 16. 14:30
 1/4 gabszem ***** válasza:
kislányom 18 hós, a spenótot és a krumplifőzit eszi meg legszívesebben. A sült krumplit bármikor megenné, a halrudakat is. Nagyon válogat, én néha adok neki bébiételt is mert azt szivesen megeszi és kellenek a főzelékfélék hogy tudjon kakilni rendesen. a krémleveseket is nagyon szereti, bármelyiket, viszont a normál leveseket nem eszi meg, pedig korábban imádta. Töltött paprika esetleg, paradicsomleves vagy ilyesmi?
2013. aug. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem hagyd, hogy egyen amit szeretne, és majd hidd el rájön, hogy van más kaja is, nem lehet erőletetni a dolgokat, mert azzal csak rontasz a helyzeten!

Nálunk egész télen a paradicsom és a gyümölcslevesen kívül más fajta levest egyáltalán nem ettek meg a gyermekeim. A főtt ételek közül, csak a tésztát, a húsit, mindig lepiszkálták, vagy ami volt mellé. Aztán jött valami és már nem csak ezt a pár kaját ették, hanem mást is. Mondjuk mai napig, ha én főzeléket főzök, akkor csak a húsit, vagy a feltételt eszik meg itthon, az óvodában mindenevők!

Ja a Kisfiam mai napig nem evett soha krumplis kaját, mert nem szereti, kivéve a sült krumplit egy hónapja szerette meg, mert egyszer megkóstolhatta a chip-szet amit ettem, s mondtam neki, hogy legközelebb, ha kér ilyet akkor sütök neki, s ez bevált! A krumplistésztát is csak úgy eszi meg, ha mutatóban van rajta a krumpli és a nagy része tészta :)

Fel a fejjjel, kitartás, visszajön az étvágya :)


Üdv két gyermekes Anyuka

2013. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem eszi meg, hagyjátok ki azt az étkezést. Kínáld meg 1-2 órával később megint. Előbb-utóbb győz az éhség.
2013. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egy kicsit mostmár megnyugodtam, hogy van még remény csak egy átmeneti időszak. Remélem előbb utóbb elmúlik ez nála. Ma fokhagymakrém levest meg rakott tököt csináltam hát kíváncsi leszek. :) Eddig ha ezeket csináltam megette most kíváncsi leszek.
2013. aug. 17. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!