Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Idegbajos anya vagyok? Mit...

Idegbajos anya vagyok? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Előszöris szépen kérek mindenkit csak az maradjon itt és olvassa tovább aki tanácsot tud adni,nem pedig azt,hogy minek kellett nekem gyerek meg stb stb....

Van egy 4 éves és egy 15 hónapos kisfiam.A nagyobb amilyen okos,ügyes kisfiú volt,mosta annyira szófogadatlan,elviselhetetlen,hisztis és főleg értetlen lett.Pedig tényleg foglalkozunk vele is annyit,mint a picivel.Meg jó testvérek,szeretik egymást.Jó persze van,hogy megütik egymást,elveszik a másiktól a játékot,de alapjában nagyon jó tesók.

Amikor a nagyobbra rájön a hiszti,vagy bármi van én egyből robbanok.Tiszta ideg vagyok.Sokat is kiabálok,már szeégyellem is magam a szomszédok elött is,de főleg magam elött.Utálom már magam.Szeretnék jobb anyuka lenni.Mit tehetnék?

(vannak párkapcsolati gondjaink is,anyagi is,és segítségem sincs túl sok)


2013. júl. 8. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatban van az ok. Sajnos emiatt van, ez nagyon ygakori. Ezen kéne valahogy javítani. A párkapcsolati gondot csak ti ketten tudjátok megoldani,próbáljatok elmenni kettesben, nincs egy szomszéd vagy ismerős, rokon aki este tudna rájuk vigyázni, amikor már alszanak akkor ti elmennétek pár órára kettesben. Ez enm is olyan vigyázás csak hogy mégis legyen ott valaki. Biztos sokat számitana. Az anyagin ugy tudrok segiteni ha esteleg visszamennél dolgozni a pici meg bölcsibe.
2013. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.

Én is sokszor robbantam, néha apróságokon is. Néha igyekeztem visszafogni magam, de a belső feszültségtől már kikészültem. Ha azonnal felcsattantam az is rossz volt, ha erőltetve magamban tartottam, az is, mert akkor mint egy fortyogó vulkán egyszer úgyis kitört valami apróságra. A párkapcsolatom romokban volt, anyagilag is egyre rosszabb volt a helyzet. Szerencsére találtam munkát, a gyerekek mentek oviba-bölcsibe. Az én párkapcsolati problémámra sajnos a férj kirakása és a zárcsere volt a megoldás. Nálunk érezhetően javult a hangulat.

2013. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha kicsit leegyszerűsítem a dolgot: magnézium (+B6) -pótlás

Szinte el sem akartam hinni, de nekem ez vált be hasonló gondokra. Igaz, a párkapcsolaton nem biztos, hogy segít, de lehet, hogy nyugodtabban már másképp állsz hozzá

2013. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom egy kicsit besokalltál. Azt nem tudnátok megoldani ,hogy néhány napra lepasszoljátok a gyerekeket nagyszülőkhöz , testvérhez, unokatesótokhoz vagy bárhova rokonokhoz akik egy kicsit vigyáznának rájuk amíg ti esetleg elmentek kirándulni , ha nem is elutazni csak egy kettesben maradni pároddal?
2013. júl. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos csak csatlakozni tudok én is az elsőhöz :(
2013. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A megoldás engem is érdekelne. Én is tök égek már a szomszédok előtt. A múltkor be is szóltak, de hát ez van. :-(

Meg sajnálom is a nagyobbat, mert szerintem néha olyankor is kiabálok, amikor még szép szóval is lehetne próbálkozni. :-(

Minden kirohanásom után, amikor már lehiggadtam, mondom is neki, hogy ugye tudja, hogy ha mérges vagyok, akkor is nagyon szeretem.

Most meg már odajön szipogva az eseménynél, hogy ugye szejetsz? :-))


Nekünk sincs segítség. Én már gondoltam arra, hogy a környéken valahogy kéne keresni másik két gyerekes anyukát és bartellba havi egyszer mondjuk 2 órára vigyáznánk egymás gyerekeire. De akiket ismerek, mindnek van segítsége. Szóval ha K-E megyében laktok, akkor szólj. :-)

Amúgy, ha lenne segítség, nyugodtabb lennél és lenne idő/türelem a párkapcsolatra is. Nálunk minden ilyen jellegű probléma abból fakad, hogy egyáltalán nem tudunk egymással törődni. A fáradtságtól csak bedőlünk az ágyba. Férjem is sokat dolgozik, itthon is segít, szinte mindketten 0-24-ben nyomjuk. Nem egyszerű.

Ha nagyon kivagyok, akkor szoktam azt csinálni, hogy a lehető legtöbbet elmegyünk otthonról játszóra/látogatóba/sétálni, mert az ember felnőttek között azért disztingvál. :-)

2013. júl. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most, hogy olvasom a kérdést és a kommenteket, kicsit megkönnyebbültem, hogy nem vagyok egyedül ezzel a gonddal... Nálunk a párkapcsolat teljesen tönkrement(az ex hibájából főleg), miatta voltam nagyon sokat ideges régebben, most meg teljesen egyedül vagyok, albérletben, segítség nélkül 2 kisgyerekkel, anyagi gondokkal... A nagyobb 3 éves extra aktív gyerek... Szóval sokszor, hamar robbanok én is! Bár biztos hozzá tesz ehhez a kialvatlanság is... :/

Szerintem is segítene egy kis pihenés, kikapcsolódás, akár egyedül, akár a pároddal kettesbe.

A Magne B6-on amúgy én is gondolkodom, hogy ki kéne próbálni... :)

2013. júl. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm szépen a kedves és megértő válaszokat,de ha elmesélem a ma estit akkor tuti azt mondjátok elmegyógyintézetben a helyem.Amúgy jelenleg ÉN próbálnám menteni a kapcsolatunkat a párommal,de úgy látom semmi értelme.Továbbra sem változik,nincs kedve elmenni sehová,semmit nem segít....Igaziból talán ez lehet minden idegbajom forrása.Dolgozni nem tudnék elmenni,mert neki nem bejelentett munkája van,így a bölcsi kizárva,nem vennék fel.Meg párom hülye hitele miatt ha el is mennék dolgozni tőlem vonnának amit nem fizet,mert tőle nem lehet behajtani(kezese vagyok) így a késöbbiekben is én fogok szívni miatta....

Szóval ma este a nagyobb megcsinálta a szokásos esti hisztijét,hogy nem akar aludni.Üvöltött,hisztizett,én meg kiborúltam.Holnap ki se merek menni a lakásból nehogy össze fussak valamelyik szomszéddal,de lehet a gyámosok meg is jelennek.Nagyon csúnyán kiabáltam vele :( Már nagyon bánom,szégyellem és főleg nagyon sajnálom szegényt.Holnap első dolgom lesz,hogy veszek Magne B6-ot meg valami nyugtató teát.Minden erőmmel azon leszek,hogy ne szegény gyerekeimen vezessem le a feszültségem,nem szeretném,hogy lelki betegek legyenek.

Veszprém megyei vagyok :( Pedig szívesen ismerkednék én is hasonló helyzetű anyukákkal.Sajnos barátnőim sincsenek amióta megvannak a gyerekeim szépen elpárologtak az életemből.

Azért kicsit nyugtat,hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben :( Bár nem jó.Köszönöm,hogy írtatok!!!!!!!!

2013. júl. 9. 22:59
 9/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Én MG B6-ot szedek. Ez van a dobozon (fehér doboz, lila-sárga amolyan csíkos-féle mintával) A nőgyógyászom ajánlotta anno mikor a terhesség során sokat idegeskedtem, mert ez jobban felszívódik.

A másik ami nekem még bevált: megpróbáltam kicsit "körül nézni" a világban. Idő híján a neten. Olvasgattam más anyukák történeteit - közben bele-bele futottam 1-2 olyan történetbe, hogy potyogtak a könnyeim. Aztán azon kaptam magam, hogy mennyire hálás is vagyok azért, mert egészséges és él! Főleg miután egyik éjszaka belázasodott a foga miatt...onanntól csak azt kívántam, hogy jól legyen, a többit majd megoldjuk mély lélegzettel.

2013. júl. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!