Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az oviban milyen "fenyítési...

Az oviban milyen "fenyítési módszereket" alkalmaznak az óvónénik?

Figyelt kérdés
Csak hanggal (hangos szóval) fegyelmeznek, vagy esetleg sarokba állítják a gyerekeket? Hol a határ, meddig mennek el? Most lesz ovis a lányom és nem tudom, hogy mire számítsak.
2008. jún. 30. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Az oviban egyátalán nem fenyítik a gyerekeket, sőt, nevelni sem igazán nevelik őket. Továbbmegyek a fegyelem megtartása is luxus, az én kisfiam a kiscsoport alatt annyi rosszat tanult az oviban hogy nehéz órákat okoz itthon, mikor megkövetelem a rendet és a rendes viselkedést. Emellett hajmeresztő, hogy 5 éves csoporttársai közül néhányan bepisilnek, bekakilnak és cumisüvegből szopogatják a szörpikét. Marha jó minta a közösségben.
2008. jún. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát én emlékszem rá, amikor én voltam ovis. Akkor állítottak sarokba is. De a legfőbb fenyegetés az volt, hogy "mit fog ehhez szólni anyukád?". Azért a jobb ovikban nevelés is folyik ám, de szerintem a legjobb, ha ezt az óvónőktől kérdezed meg, mert nem hiszem, hogy bárki tudna erre neked választ adni, minden ovi más és más. Az is jó, ha nyíltnapra bemész, megnézed, hogy mennek a dolgok.
2008. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos / szerencsére nincsen még saját gyermekemmel tapasztalaton, de hallottam már jót is rosszat is. Jó lenne egy ilyen topikot ovodák nevével is ellátni. Én sem szeretném rossz helyre iratni gyermekeimet :(
2008. júl. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Az oviban egyátalán nem fenyítik a gyerekeket, sőt, nevelni sem igazán nevelik őket." Azért kérem szépen ne általánosítsunk. Igaz, hogy vannak olyan óvodák, ahol kiabálnak a gyerekekkel, láttam hogy volt aki megcibálja őket, de van olyan ovi is, ahol szeretettel veszik körül a gyermeket,óvják, gondozzák őket,és nem kell az óvónéninek csak ritkán és csak kicsit felemelni a hangját.Mondjuk kiscsoportos koruk óta így foglalkoznak a gyermekekkel,és ők megszokták,hogy ha az óvónéni normál hangon szól hozzájuk, akkor is figyelnek rá, tisztelik a kérését. Persze mint írtam ezt óvodája, és óvónője válogatja.

/egy óvónőpalánta/

2008. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!