Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiús anyukák, a ti kisfiatok...

Fiús anyukák, a ti kisfiatok is verekedős? Milyen módszereket alkalmaztok a "leszoktatásra"?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam egyfolytában lökdösődik, csapkod a játszótéren. Annyira szégyellem. Állandó készenlétben kell állnom mögötte, hogy mikor csap le? Eddig szép szóval és sarokba állítással próbálkoztam, de semmi sikerélmény :(
2010. szept. 17. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Az enyém is... Ő már bölcsis (3 éves lesz), és ááá, nem az az áldott jó gyerek. Pedig nagyon okos, és jószívű(!!!) gyerek, csak ez a lökdösődés... Meg néha csak úgy odacsap a többi gyereknek, de tényleg minden ok nélkül. Volt, hogy a saját szememmel láttam, amikor mentem érte a bölcsibe, hogy játszik, játszik, aztán egyszer csak a mellette lévő gyereket meglöki, és játszik tovább.

Hát, mi már próbálkoztunk mindennel... Az a baj, hogy a büntetés nem válik be nála. A gondozónők is mondják, hogy ilyenkor le kell ülnie a székre és ott kell maradnia, és ott is marad, de ennek semmi hatása. Sőt, ha meglök valakit, vagy rácsap, akkor utána ő maga mondja, hogy "ezt nem szabad, leülök a székre". Próbálkoztam azzal is, hogy megbeszéltük, ha nem bánt senkit, akkor jutalmat kap a nap végén, de ez sem vezetett eredményre. Nekem amúgy az benne a fura, hogy ezt tényleg nem haragból teszi. Szokták mondani, hogy figyelemfelkeltés, de én ezt sem hiszem a mi esetünkben, hiszen ha ügyes, vagy ha jól viselkedik, mindig megdicsérem, testvére sincs akivel osztozni kéne a figyelmen itthon, és a bölcsiben is nagyon szeretik a gondozónők, ott is kap elég figyelmet. Most azt javasolták, hogy ne is hozzam neki szóba a dolgot, ne beszéljünk erről, mert talán már pont azért csinálja, mert annyit emlegetem, hogy nem szabad, hogy szinte elvárásnak érzi, hogy legyen miért megdorgálni.


Az a gond, hogy pont az ilyen esetekben szokták mondani a szülők, hogy az "ilyen kölyköt" otthon nem nevelik meg, de ez nem így van. Hiszen ez egy olyan dolog, amit csak közösségben csinál, otthon nincs más gyerek, így ott nem is csinálja, a bölcsiben meg nem vagyok ott, hogy az ott előforduló problémákra reagáljak. Mert érdekes módon a játszótéren amúgy nem csinálja, ott meg van szeppenve (gondolom azért, mert ott csupa nagyobb gyerek van, 7-8 évesek).

2010. szept. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kisfiam kb. egy hónapig volt ilyen. Aztán rájöttem, hogy a játszótéren látta, 2-3 ilyen gyerek van ott, fojtogatnak, harapnak, ütnek.

Már teljesen elkeseredtem, hogy az enyém is ilyen lett.

De, gondoltam egyet és többé nem vittem az adott gyerekekhez. És láss csodát, azóta ugyanolyan aranyos, mint volt. Igaz akaratos, öntörvényű, nehéz természet, de legalább már nem agresszív. Kivéve a cicánkat, azt nem kíméli.


Szóval nem lehet, hogy valahol látja, ami neked fel sem tűnik? Figyeld a környezetetekben lévő gyerekekre, hogy ők hogyan viselkednek. Elég 1-2 ilyen és könnyen átragad ez a viselkedés.

2010. szept. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos ő az egyetlen jelenleg aki lökdösődik. Ezért is szégyellem annyira. Kb. fél éve, amikor még kb. 1,5 éves volt, akkor volt egy kisfiú, aki őt lökdöste, de aztán ők el is tűntek a játsziról. Nem tudom, honnan jött ez nála. Tegnap a Corában is fel akart lökni egy kislányt, csak azért nem sikerült neki, mert résen voltunk apával. Ma kivételesen jó volt a játszin, de tény, hogy ma ő volt a legkisebb a lent lévők közt. Most azt próbáljuk ki, hogy ha lökdösődik, akkor azonnal vége a játéknak és feljövünk. Próbálunk szigorúak és következetesek lenni, remélem sikerül leszokatnunk. Egyébként egy jófej, kedves kiskrapek, de néha jön nála ez a "késztetés" és támad :(
2010. szept. 20. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!