Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek is lassan eszik 2 év...

Nektek is lassan eszik 2 év körüli kisgyermeketek? És szoktátok etetni, vagy mindig egyedül eszik?

Figyelt kérdés

22 hónapos kisfiam képes majd egy órát nyammogni egy üveg főzeléken vagy levesen. Persze darabok is vannak benne, szóval nem csak nyelni kell, de jó sokáig csócsál egy falatot, addig nem hajlandó kinyitni a száját, míg az utolsó legkisebb falat husi is le nem ment. Ha véletlenül egy nagyobb falatot adok neki, öklendezik. Az egyedül evést hamar elunja, és akkor játszik az étellel meg hadonászik, de ha akkor tovább etetem, akkor eszik még. Ezért sokszor etetem, és olyankor meg furdal a lelkiismeret, hogy akkor így sosem fog önállóan enni. Pedig tud, ha akar.

Ti hogy csináljátok?


2013. aug. 21. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj, hogy eszik. És ne aggódj amiatt, hogy egyedül soha nem fog neki menni. Olyan ember nincs :)
2013. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 djudit ***** válasza:

Szerintem is jól csinálod. Az én kisfiam 26 hónapos, csak akkor eszik önállóan, ha nagyon éhes. Ha nem elég éhes vagy nem a kedvencek közül van a kaja, akkor etetem. Így elég zöldséget, gyümölcsöt, húst eszik, és mindent megeszik. Ha valamit kiköp, vagy elfordítja a fejét, akkor már nem próbálkozom tovább, mert akkor már biztos, hogy csak tömném. Sok gyerek ilyen korban szépen, önállóan eszik már, az én kisfiam nem ilyen ;)

Szerintem belejön majd a kisfiad, és az, hogy rendesen megrágja a falatot, az egészséges :)

2013. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

20 hósom önállóan eszik és nem mondanám, hogy lassan. Nem hagyná, hogy én etessem.


Üvegnyi főzeléket írsz, akkor ezek szerint bébiétel? Vagy pépesíted neki? Nem lehet, hogy pont emiatt nem tanult meg még rendesen rágni?

2013. aug. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most éppen üveges főzeléket evett, mert tüszős mandulagyulladása van, és olyat akartam neki adni, ami nem bántja a torkát, de azért vannak benne kis darabkák, amiket meg kell rágni.

Amúgy mindent megeszik, a husit ha felvágom neki, azt megeszi kézzel vagy villával, levest nem hagyom, hogy önállóan egye, de abban is ha van husi, egy óráig rágódik rajta.

Már semmit nem pépesítek neki, max. össze töröm villával, ha valami olyan van, például a levesben a tésztát meg a zöldségeket kicsit meg szoktam nyomkodni villával.

Szóval általában villával szívesen eszik, de csak ideig óráig, azt is elunja.

Kanalat főzelékhez meg tejbegrízhez adok neki, de azzal is csak bohóckodik, pár kanállal megeszik, aztán elkezdi kenegetni jobbra balra.

De akkor megnyugodtam, hogy ezek szerint más kisgyerek is eszik még így :).

2013. aug. 21. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Szinte maszatolas nelkul tud enni de semmi kedve hozza, ha nagyon ehes kezzel eszik meg a levest is, ha meg nem annyira akkor meg csak jatszik vele, igy tobbnyire az elejen o eszik kezzel aztan meg en etetem. Egyszer egy egesz tanyer levest megevett kanallal ugy higy el se cseppent, de azota se es akkor meg csak 18hos volt. Bizok benne, hogy oviban majd megtanul enni. Sose szeretett enni, nem szeret nassolni, hasa volt mindig is az utolso, en ezzel magyarazom, hogy igy eszik, mert en aztan tenyleg hagytam, hogy egyedul egyen, de semmi eredmenye egyenlore a sok maszatolasnak meg probalkozasnak. 22hos kislany
2013. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 éves múlt, kb. fél éve nem engedi, hogy etessem :D ügyesen eszik egyedül, a nagyobb 5 éves, fiúk, ő is kb. ue. ideje nem engedi ;) sokáig etettem, hogy egyáltalán egyen :D

Nagyon gyerek függő, idővel enni fog!!

2013. aug. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az a fura, hogy most a kisfiam is a "mindent egyedül akarok" korszakban van, de enni, na azt nem :).

Az a baj, hogy unja az evést, egyáltalán nem köti le, pár falatig érdekes, aztán játszani kezd, maszatol, néha ledobálja (a cicának felkiáltással, amit nem is vethetünk a szemére, mert mi voltunk olyan balgák, hogy előtte dobtunk le a cicának, de azóta már rájöttünk, hogy hiba volt :)).

Csak így szegény olyan sok időt tölt az etető székben, néha sajnálom ezért.

Már próbáltam azt is, hogy simán az asztalról egyen mint a nagyok, de az sem köti le jobban.

Na mindegy, éhen nem fog halni, az biztos, remélem majd ez is kialakul, mint minden más :).

2013. aug. 30. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!